niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Ale numer! Ważny sędzia złapany przez ochroniarzy na "gorącym" - wynosił drogi sprzęt

Dodano: 06.02.2017 [23:26]
Ale numer! Ważny sędzia złapany przez ochroniarzy na "gorącym" - wynosił drogi sprzęt - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Kolejny skandal w środowisku sędziowskim - tym razem już jednak o kryminalnym charakterze. We Wrocławiu złapano na gorącym uczynku ważnego sędziego - wpadł, gdy w markecie "przytulił" sprzęt elektroniczny. Schwytali go ochroniarze.

Początkowo informacje były bardzo lakoniczne.

- Prokuratura Rejonowa Krzyki-Zachód wszczęła postępowanie sprawdzające w tej sprawie – powiedziała Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

– Potwierdzam, że osoba wykonująca zawód sędziego została wskazana przez pracowników marketu jako sprawca kradzieży nośników pamięci elektronicznych w tym sklepie. Trwają czynności sprawdzające w tej sprawie – powiedziała Klaus.


Wkrótce było jednak wiadomo znacznie więcej. Chociażby fakt24.pl podał tożsamość, a nawet zdjęcie sędziego, czyli Roberta W. z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

"55-letni sędzia, który orzekał m.in. w sprawie zabójstwa Kamilki z Kamiennej Góry w poniedziałek, wczesnym popołudniem wybrał się do wrocławskiego Media Marktu. Na jego dziwne zachowanie zwróciła uwagę ochrona sklepu. Ochroniarze postanowili zatrzymać wychodzącego ze sklepu mężczyznę. Wtedy ten wyciągnął legitymację sędziowską i oświadczył zdumionym ochroniarzom, że chroni go immunitet" - relacjonuje tabloid.

Po wezwaniu policji i przeszukaniu (wyraził na to zgodę prezes sądu) przy sędzim znaleziono pendrivy warte - jak twierdzi fakt24.pl - 2000 zł!

Skandal z udziałem sędziego skomentował na antenie TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– To bardzo smutne, że na gorącym uczynku jest zatrzymywany sędzia, i to wydziału karnego sądu apelacyjnego. W takich sprawach będziemy bardzo stanowczy i zdecydowani. Kończy się definitywnie czas poczucia bezkarności ludzi, którzy z tego powodu, że mają togę i łańcuch na piersi, mogą liczyć na bezkarność – podkreślił Ziobro.


– Po to także proponuję zmiany systemowe, które wejdą niebawem w życie, by można było pociągać do odpowiedzialności osoby niegodne – dodał.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

pytanie podstawowe dla oceny immunitetu sędziego, ktory jest złodziejem. Co na to kasta zasiadająca w kryminogennej Radzie Sądownictwa. Nic nie słychać stamtąd komentarzy rzeczników, ani sankcji prawnych. Społeczeństwo chce mieć zaufanie do tzw. wymiaru niesprawiedliwości.Czy oni tylko premiera i parlament sprawdzają z polecenia timmermansów? Może trzeba ich zaorać ?!

Jak na członka „szczególnej kasty” przystało, pan sędzia uznał, że taki np. elektroniczny nośnik danych należy się mu gratis.

Ale numer!

Rozumiem, że to jest zagajenie na poziomie odbiorcy tego tekstu. Takich sformułowań używa nastoletnie dziecko moich sąsiadów. Czy tutaj najczęściej bywają dzieci lub osoby metrykalnie dorosłe, ale mentalnie tkwiące w wieku gimnazjalnym?

Zmiany systemowe niebawem wejdą w życie ....ale nie weszły . Jak będzie finał wszyscy znamy .

czy to mówił sędzia Stępień? - No to nieźle złodziej na złodzieju złodzieja bronihttp://almoc.pl/img.php?id=8511

Ludzie "sędzia" Sądu Apelacyjnego zarabia prawie tyle co Premier i POłasił się na pendriva za 2 tyś co za POdłość...i dziwić się że zagranica mówi o "polakach złodzieje"przykład idzie z góry...

Nie wierzę ... To znaczy nie chcę uwierzyć .... Ludzie ! Gdzie my żyjemy ! I to jest człowiek , który decydował o losach innych ludzi ???? Zgroza !

..sędziom wolno więcej ? -ale się kończy...

Za 2000 zł przestaje być uczciwym człowiekiem. A co robił, kiedy ktoś dawał np.20 tysięcy, albo wiecej??? Wszystkie wyroki wydane przez takiego sędziego powinny być zweryfikowane. Natychmiast!

Chociaż jestem fanatykiem PiSu, staję w obronie sędziego. Toż to przecież Polak - patriota, który narażając swoją reputację przeciwstawił się niemieckim kapitalistom! Tym, co w Niemczech głoszą "nie dla Polaków" a w Polsce doprecyzowują "nie dla idiotów". Inna rzecz, że w przypadku tego sędziego - przygłupa owe hasło pasuje jak ulał.

Cienki żart facio, zwykłym ludziom /w przeciwieństwie do nadzwyczajnej kasty nadludzi/ wcale nie do śmiechu...

Jak mogą ludzie o mentalności złodzieja sądzić?! Zastanówcie się obrońcy kasty sędziowskiej. Niech pozostaną tam uczciwi i niezawiśli a nie wykonawcy decyzji innych jak za komuny.

"Sędzia" z nadzwyczajnej kasty zapomniał, że władza się zmieniła w 2015 roku, że już jego ukochana partia nie rządzi. TK też jest inny.

Jaroslaw Kaczynski: "Holota stworzyla sytem dla holoty."
Strasznie holota wtedy zakwiczala. Nie bez powodu!

Brawo dla ochraniarzy ktorzy sie nie boli tego zlodzieja!!!! kilka lat temu by go pewnie ze strachu wypuscili i udali ze "nic sie nie stalo" a dzis widac ze cos nagle zaczyna malymi kroczkami ruszac sprawiedliwosc .Czy to zasluga platformy czy tez pisu ?

Nadzwyczajna kasta ludzi, kradną w Warszawie, kradną wszędzie, kradną nawet w sklepach. Sędzia-złodziej zasłonił się immunitetem - dobre!!! Tylko patrzeć jak sędzia-morderca zasłoni się immunitetem.

Jak tu żyć?

Za Cysarstwa Donio-Bronio nie takie maluśkie „pendrajki” się zamiatało pod dywanik i była dodakowa korzyśc, bo „syndzia był kupiony” i gwarantował „dynamiczny rozwój demokracji na zielonej wyspie`”.
To se ne wrati!

zaczekajcie, za parę dni w gazecie szabasowej ukaże się artykuł, że ten sędzia był z PiSu i zrobił to specjalnie by PiSowcy mogli odebrać przywileje sędziom. A tak z innej beczki, opowiadał mi znajomy, że kiedyś w Bielsku Podlaskim był też taki prokurator- kleptoman i kradł i pomimo, że wpadał wiele razy to włos mu z głowy nie spadł bo komuchy swoich nie ruszają.

już od dawna wiadomo, że wielcy złodzieje wieszają małych

Kasta bandziorów i złodziejaszków. Trzecie pokolenie bandytów.

Geny dziadków, którzy po wsiach uganiali się z siekierami i pałami za polskimi patriotami. Geny złodziejskie to jeszcze u nich nie są te najgorsze. To plemię obciążone genem mordu.

Źle się dzieje w państwie , już nawet nadzwyczajna kasta nie może kraść,no i w łapę strach wziąć. A tak dobrze żarło do 25 10 2015.

Gdzie jest rzecznik KRS pan Zurek ma wodę w ustach czy wyjechał na kolację gdyż milczy gdy sędzia kradnie a drugi sędzia wypuszcza na wolnośc zlodzieja za kaucją za małe 3 kolacje.Oto obraz naszego sądownictwa.Panie Żurek gdzie pan jest.

Żurek przytula w innym sklepie , inny asortyment.

Kasta złodziei.
Wreszcie można ich łapać - do tej pory kradli, ale ochroniarze bali się, że sami pójdą siedzieć, no bo przecież kastowy immunitet, no i Krajowa Rada Sądownictwa w składzie z niejakim Janem Burym.
Brawo ochroniarze! Wyłapywać wszy postubeckie!

Mój dziadek mawiał :"IM WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE , TYM NIŻSZY POCAŁUNEK " JUŻ NIŻEJ TA ELITA TENKRAJU UPAŚĆ NIE MOŻE ? A kto to bierze udział w tej ZŁODZIEJSKIEJ PRYWATYZACJI ? Taż sama elita ! Bez tej elity ZŁODZIEJSTWO BYŁOBY NIEMOŻLIWE . Ja mam 2000 na miesiąc , ale nigdy nawet nie pomyślałam ,żeby coś ukraść, żyję za to co mam ,zjem to na co mnie stać, jeszcze dokarmiam ptaki, jednego psa i 1 kota, które mają domy , które o nie nie dbają.

To był agent Jarka.Dokonał prowokacji żeby oczernić nieskazitelną, czekistowską kastę.

Ja pier..., co za chlew, czerwony, postkomuszy chlew.

Ha , ha , ha , to już w tym PISowskim kraju najwyższej kaście kraść nie wolno ? Co za czasy ! Aż łezka się w oku kręci na wspomnienia gdy sędziowie razem z mafią wołomińską czy pruszkowską bawili się na grillach i balach , gdy za 20 tys. zł można było wydać wyrok obwiniający samochód a nie pijanego kierowcę powodującego śmiertelny wypadek. Albo np. za dużą bańkę sędzia prezes NSA mógł wydać wyrok korzystny dla klienta .

Ukradł za 2.000 zł. Za to sądy III RP nie zamykają (i to w dodatku SĘDZIEGO)!
Gdyby to nie był sędzia, wtedy nawet za batonik po 80 groszy od razu areszt na 3 miechy i do więzienia! Niech znają swoje miejsce!

Litości. Najważniejsza kasta ludzi bardzo kiepsko zarabia i musi dorabiać, jedni wynoszą ze sklepów nośniki pamięci, inni biorą łapówki za wyroki a jeszcze inni transferują pieniądze z sądów do zaprzyjaźnionych rodzinnych firm.Po prostu trzeba jakoś żyć.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl