Belgia boi się katastrofy nuklearnej. Wszyscy dostaną tabletki jodu

pixabay.com

Marek Nowicki

Kontakt z autorem

Władze w Belgii zaopatrzą wszystkich mieszkańców w tabletki jodu na wypadek awarii elektrowni jądrowej. Do lata na mocy królewskiego dekretu dostęp do tabletek dostaną osoby żyjące w odległości 100 km od obiektu jądrowego - podaje portal politico.com.

Wcześniej tylko osoby mieszkające w promieniu 20 kilometrów były uprawnione do otrzymywania tabletek jodu bezpłatnie.

Tabletki jodu rozdawane prewencyjnie mają ograniczyć ryzyko zachorowania na raka tarczycy w wyniku katastrofy nuklearnej. Lek ma być przeznaczony dla obywateli zamieszkującym obszar w promieniu minimum stu kilometrów od reaktorów. Oznacza, że tabletki dostaną wszyscy mieszkańcy Belgi - pisze portal.

Wraz z katastrofą jądrową elektrowni Fukushima w Japonii stało się jasne, że radioaktywna chmura może rozprzestrzeniać się bardzo daleko

 - powiedział Jan Jambon belgijski minister spraw wewnętrznych.

Oprócz prewencyjnego charakteru dekretu na wypadek awarii elektrowni, Belgowie boją się ataków terrorystycznych. W marcu tego roku zamachowcy z Brukseli sprawdzali możliwość przeprowadzenia zamachu na elektrownie.

W dniu zamachów w Belgii pracownicy obu elektrowni zostali ewakuowani, a do ochrony reaktorów wysłano wojsko.
Źródło: politico.com

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
II edycja projektu Samoobrona Kobiet rusza…

II edycja projektu Samoobrona Kobiet rusza…

Akcja CBA. Wpadli na handlu fakturami VAT

Akcja CBA. Wpadli na handlu fakturami VAT

Wypadek w kopalni Rudna. 15 osób…

Wypadek w kopalni Rudna. 15 osób…

"Seksmisja" coraz bliżej? W…

"Seksmisja" coraz bliżej? W…

Polska idzie w ślad za największymi. Jak…

Polska idzie w ślad za największymi. Jak…

II edycja projektu Samoobrona Kobiet rusza już w grudniu. Wciąż można zapisać się na zajęcia

/ Wojskowy Instytut Wydawniczy

Odpowiadając na liczne i pozytywne opinie z pierwszej edycji szkoleń z Samoobrony Kobiet Ministerstwo Obrony Narodowej ponownie zaprasza Panie na bezpłatne zajęcia z walki wręcz. 

Zajęcia prowadzone będą w 46 obiektach sportowych jednostek i uczelni wojskowych w 39 miastach Polski. W programie zajęć przewidywana jest nauka m.in. przyjęcia postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu z tyłu, z przodu, za ręce, za włosy, itp., obrona przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem czy obrona przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W trakcie drugiej edycji projektu zaplanowano dziesięć spotkań, łącznie 20 godzin lekcyjnych. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 grudnia br. Dodatkowa rekrutacja uzupełniająca przewidziana jest do 30 listopada 2017 r.  

MON serdecznie zaprasza wszystkie chętne Panie! Więcej informacji już wkrótce, na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej w zakładce „Projekty”.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl