niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Nareszcie - będzie reforma sądów. Z. Ziobro: służąca uczciwym sędziom

Dodano: 21.01.2017 [12:03]
Nareszcie - będzie reforma sądów. Z. Ziobro: służąca uczciwym sędziom - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
- Propozycje, jakie przedstawiam, służyć będą wszystkim uczciwym i rzetelnym sędziom. Wierzę, że jest ich więcej niż tych, którzy są nierzetelni, nieuczciwi. - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w RMF FM. Dodał, że reforma ma poprawić efektywność pracy sędziów. Szef resortu dodał również, że na 10 tys. sędziów połowa z nich pełni funkcje, które odciągają ich od głównego zadania, czyli orzekania. 

- Toczy się śledztwo w Krakowie w bardzo bulwersującej sprawie związanej z korupcją w tamtejszym sądzie apelacyjnym i wszystko wskazuje, że nie tylko w sądzie apelacyjnym. Ono objęło między innymi prezesa, najważniejszego sędziego w Małopolsce i województwie świętokrzyskim - przypomniał Zbigniew Ziobro.

- Muszę państwu powiedzieć, że kiedy zapoznałem się z zajęciami, jakim poświęcał się pan prezes - sędzia jednocześnie - za które dostawał bardzo spore środki finansowe, to zastanawiałem się, kiedy on ma czas na orzekanie. - dodał minister.

Zbigniew Ziobro mówił również na temat decyzji o wyborze nowych sędziów do KRS-u. Ma to na celu zmianę sytuacji, w której samo środowisko decyduje wyłącznie o sobie.

My proponujemy, aby to sędziowie dalej, w Krajowej Radzie Sądownictwa, mieli wpływ na to, kto zostanie sędzią, żeby mieli wpływ na awanse później tychże sędziów. Ale tych sędziów będzie wybierał Sejm.

- powiedział szef resortu na antenie RMF FM.

Sędziowie będą wybierani przez parlament do Krajowej Rady Sądownictwa i to Krajowa Rada Sądownictwa będzie później przedstawiać panu prezydentowi kandydatów, dwóch kandydatów, na urząd sędziego.

- dodał Zbigniew Ziobro.

Minister przyznał, że reforma jest wielkim wyzwaniem, jednocześnie zapewniając, że przyniesie ona efekty.

- Jedną ze zmian jest też wprowadzenie nowych zasad odpowiedzialności dyscyplinarnej - dodał minister Ziobro zaznaczając, że będzie ona dotyczyła nie tylko sędziów, ale i prokuratorów.

Proponuję powołać izbę dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym, można powiedzieć takie nowe ciało, które będzie się składać z ludzi o najwyższych kwalifikacjach - moralnych również - którzy nie będą kierować się korporacyjną solidarnością, i ten sąd, jako druga instancja, będzie ostatecznie orzekał o odpowiedzialności sędziów, którzy uchybią zawodowi godności dyscyplinarnej.

- powiedział minister sprawiedliwości.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

bicie dużej ilości piany i ZERO działania !

oj dada nie masz pojęcia jakie to bagno i ile tam trzeba ręcznej roboty włożyć na tym ugorze. Czy ty masz choć odrobinę wiedzy z zakresu kiszczakowego prawa i jego bandytyzmu postkomunistycznego?

Koniec dotychczasowej "nietykalnej kasty" bandytow w togach - to jest PODSTAWA do odbudowy panstwa prawa !!!

Tych "Sedziow" zwyklych opryszkow I kryminalistow malezy pozbawiac status sedziego I wsadzac do pierdla! Kara powinna byc co najmniej dwukrotnie wyzsza od normalnej!

Czyli posłowie bedą wybierać sędziów KRS, a sędziowie KRS będą decydowali kto może być sędzią, a kto nie? No już bardziej politycznie się chyba nie da... Może by chociaż zostawił jakieś pozory niezawisłości sędziów?

Do Nick1234:"Państwo w Państwie tworzyła dawna KRS.Twór tak samo chory jak i całe sądownictwo w Polsce.Tu cię boli mości panie.Te różne Żurki,Tuleje i im podobni.Środowisko zepsute do szpiku kości.Nienaruszalna kasta bękartów "powojennych."Mistrz Adam Strzembosz darował wam-w swej naiwności-bezkarność.Ja wam tę bezkarność odebrałem 25.X.2015r.

Większość won bo większość moim zdaniem to szkodniki i bezkarni złodzieje.

Polecam gorąco film "Lewiatan" A. Zwignaciewa. To wielkie dzieło. Wniosek jest jeden. Analogie między obecnym wymiarem sprawiedliwości w Polsce a tym w Rosji są uderzające! Jak długo jeszcze? Od 1944r. to już 70 lat minęło!

Jesli p.Ziobro i PiS beda przeprowadzac reformy w dotychczasowym stylu tzn. duzo gadania i ZERO dzialania, to bedziemy czekac nastepne 25 lat. Zlodzieje i zdrajcy poumieraja i sprawy sie rozwiaza same. Przykre ale prawdziwe.

Biorąc pod uwagę kiedy zaczęli rządzić, rozeznanie się jaki bajzel zrobili poprzednicy, sprawy doraźne i interwencje a także ciągłe utarczki z totalną opozycją to bardzo dużo zrobili. Oni równolegle pracują nad kilkunastoma sprawami. Niech Pan sobie spróbuje tylko poukładać papiery w jakimkolwiek urzędzie po poprzedniku to Pan zobaczy jaki to fajny kawałek chleba. Tym bardziej, że ten rok ma być rokiem wdrażania wszystkich reform i ustaw w sprawiedliwości. Tak zapowiedziała premier Szydło.

Sadownictwo i Prokurature w Polsce,to jak rak ,trzeba walczyc na wszystkie sPOsoby,wyciecie,chemia,profiktyka!!!!

PANIE ZIOBRO
Rozwalić tę kastę błaznów i pajaców komunistycznych a władzę oddać innym uczciwym sędzią z poza kast komuchów

*Sędziom.

Zanim zaczniesz naprawiać świat i kraj, w którym się urodziłeś, poznaj język swoich Ojców. Mam dość nieuków, którzy chcą mi wszystko pozmieniać, a nie potrafią lub nie chce im się poprawnie pisać.

O co ci chodzi??

Tylko gdzie takich ludzi znajdzie? Dobierze z kasty nadzwyczajnych? Powinno być tak jak w przedwojennej Polsce i tak jak teraz jest w Ameryce. Ławnicy wybrani z pośród nas - obywateli orzekają o winie, sędzia wymierza karę. Wtedy wszystkie sbeki i ubeki i ich tajni współpracownicy, będą musieli odejść. I aplikacja sędziowska jako nagroda - tylko po ukończeniu innych aplikacji prawniczych oraz co najmniej dziesięcioletniej nienagannej pracy na rzecz nas obywateli - aplikacja sędziowska, tylko dla najlepszych i nabardziej doświadczonych prawników.

To co proponuje Ziobro to tylko następna demagogia młodego chłopczyka, który usiłuje z siebie zrobić polityka. Taki jest zresztą cały rządzący PiS. Ci ludzie czerpią natchnienie do polityki z jakichś romantycznych powieści a szkoda, bo mają żywe przykłady prawdziwych mężów stanu w osobach na przykład Donalda Trumpa czy Viktora Orbana, którzy nie tylko wymachują szabelką (jak to czyni Jarosław Kaczyński) a potem wycofują się z zapowiedzi zmian i spieprzają gdzie pieprz rośnie w wyniku burd i awantur zaprzałej targowicy. Tylko dogłębna lustracja i dekomunizacja (której jak ognia boi się dzisiaj PiS) jest w stanie oddzielić SBeckie plewy reżimowych pseudosędziów, pseudoprokuratorów, pseudoprofesorów, etc., od zdrowego ziarna ludzi uczciwych i nieskorumpowanych komunistyczną przeszłością. Innej drogi nie ma bo żadne pokolenie nie byłoby w stanie doczekać efektów takiej utopii, jaką proponuje minister Ziobro. Powiem krótko - SBekistan i UBekistan należy skruszyć w drobny pył - jednoznacznie i radykalnie raz na zawsze - zgodnie z prawem i zasadami powszechnej demokracji we wszystkich dziedzinach życia, tak by można było myśleć o realnej odbudowie państwa! Najprawdopodobniej panowie Ziobro i Kaczyński ciągle tego nie zrozumieją, więc wyrażę się jeszcze jaśniej. WSZYSTKICH komuchosędziów, komuchoprokuratorów i innych reżimowych pachołków POsowieckiego porządku, należy wyp*****lić z z zajmowanych stanowisk, rozliczyć w literze nowego prawa (które należy ustanowić - absolutnie bez żadnych okresów przedawnienia za popełnione przestępstwa w całym okresie 70-lecia złodziejskiego liberało-komunizmu) oraz UKARAĆ! Innej drogi odbudowy Polski po prostu nie ma!

Obawiam się,że bez tego co pan napisał (dekomunizacja w wymiarze sprawiedliwości), wszystko będzie tylko większą czy mniejszą (choć zapowiada się na większą), ale powierzchowna reformą. Mamy ponadto dużo młodych sędziów zdemoralizowanych i mimo iż stanowią to tzw. młode pokolenie, ale już zmurszałe psychicznie. Z drugiej strony rozumiem,ze nie od razu Kraków zbudowano.

..panie mondry daj pan sobie na wstrzymanie..

... a pan sobie wyjedź do Rosji, to będziesz tam pan trzymany na krótko po wsze czasy. Polska powinna być przede wszystkim ojczyzną takich Polaków, których mottem życiowym jest Bóg - wolność - honor - ojczyzna a nie bezideowych mięczaków, którym życie pod butem POsowieckich bolszewików sprawia tyle samo radości co dzikiemu zwierzęciu, uwolnionemu z kłusowniczych wnyków. Ja optuję za Polską suwerenną, uwolnioną od jarzma sowieckich spadkobierców, którzy przez ponad 70 już lat narzucają nam swój złodziejsko-zaprzański system wartości. Wybraliśmy nowy rząd, który zdążył już stracić pierwszy rok swojego rządzenia poświęcając go na użeranie się z pseudoliberalno-komunistycznym motłochem a zmian najważniejszych dla Polski (tych ustrojowych i dekomunizujących państwo) jak nie było, tak i dalej nie ma - nie pachnie nawet nimi spoza niewidzialnych granic ziemskiego horyzontu.

Życzę p.Ministrowi Ziobrze(jemu szczególnie)powodzenia w przeprowadzeniu tych niezwykle ważnych reform bo przeciwnik b.trudny.

Przy pierwszym rządzeniu w Polsce przez Koalicję PiS, Samoobrona i LPR, lansowane było powiedzonko: WYSTARCZĄ CZTERY ZIOBRA, A POLSKA BĘDZIE DOBRA!

"Bez rozliczenia niechlubnej przeszłości wykluczone jest przywrócenie zaufania do wymiaru sprawiedliwości"; vide: http://trustandcontrol.salon24...

Panie Ziobro odwagi nie b=oj sie pan , mam nadzieje ze drugi rok rzadow PIS pokaze ze mozna zmienic patologiczny system.

Najnowszy wpis na blogu Jerzego Roberta Nowaka.
W którym m.in.:

"Kapitulacja „hultajstwa sejmowego” spod znaku PO i Nowoczesnej"

"Zbadać sprawę sejmowej targowicy!"

"Kompromitacja R. Petru i M. Kijowskiego"

jerzyrnowak.blogspot.com

Dodam to co juz "box" napisal i powtorze jeszcze stokroc :
1) zaostrzyć kary za przestępstwa korupcyjne urzędników państwowych i osób pełniących funkcje publiczne (w tym posłów i senatorów)
- Kara minimalna 5lat (wysokość maksymalna w zależności od kwoty 10-15lat)
- Brak możliwości zawieszenia wykonania
-zakaz sprawowania funkcji publicznych (tez pracy na stanowiskach urzędniczych, w sądach, prokuraturze) min 10lat liczone od wyjscia z wiezienia
-Kary finansowe będące wielokrotnościa lapowki
-Możliwość legalnego nagrywania rozmów przez osoby prywatne, dziennikarzy bez zezwolenia sadowego

2) zaostrzenie kar za przestępstwa związane z wymuszeniami i haraczami. Również kara minimalna np 5lat, bez możliwości zawieszenia i wcześniejszego zwolnienia + Przepadek mienia pochodzącego z przestepstw i ewentualnie odszkodowanie dla ofiar . W przypadku recydywy kara minimalna min x 1,5. Do tego kara dla członków grup przestępczych za groźby karalne (w szczególności dotyczące życia i zdrowia) jak za samo wymuszenie...

Trzeba pamiętać że tego typu przestępstwa uderzają w podstawy funkcjonowania państwa czyli w rozwój małego biznesu oraz znacząco mogą ograniczać wpływy do budżetu. Ktoś kto zostanie pozostawiony sam sam sobie na pastwę przestępców i bardziej i musiał płacić co miesiąc specjalny "podatek" może juz nie specjalnie chcieć płacić potem ten właściwy państwu... nie mówiąc o tym ze wiele osób może się poprostu nie zdecydować na prowadzenie w takich warunkach biznesu.
Kary tym ostrzejsze , ze to wszystko ludzie z wyksztalceniem PRAWNICZYM. A wiec swiadomi odpowiedzialnosci KARNEJ.

Brawo Jarek Brawo. Wysłałeś swojego sługę Zbigniewa żeby teraz ogarnął Sądy.
To co już mamy? Trybunał konstytucyjny, prokuraturę, wojsko, policję, TVPropaganda, nadszedł czas na sądy,samorządy, rzecznika praw obywatelskich i później nikt nam nie podskoczy żeby uczynić ciebie królem.
A co tam królem, BOGIEM. Mój ty nieomylny, najwyższy, najlepszy Jarosławie.
I jeszcze jedno, nie przejmuj się tymi co szczekają, jak to Jacek K. powiedział "ciemny lud to kupi" kwestia czasu i propagandy, a to już mamy.
Pzdrawiam twój wyznawca
I love pis.

Wkrótce nadejdzie czas i na ciebie POsrany g.wnozjadzie. Ale w tej chili masz jeszcze jedną, ostatnią szansę - możesz zaprosić "seryjnego samobójcę" i w jego obecności rzucić się na sznur. Pamiętaj - to twoja ostatnia szansa.

Nie mozna cie porownac do zadnej istoty fauny czy flory nie obrazajac jej - jestes biologicznym obiektem i tyle

Chyba sam odebrałeś sobie rozum,o ile go miałeś.
Nieobecni nie mają racji i nic do gadania.Ty i różne kidawy nie zaklinajcie rzeczywistości we wszystkich telewizjach
i przy każdej okazji.Jak mantrę klepią :tylko 18% głosowało
na PIS,ale oni poszli i zagłosowali,okazuje się na ludzi
uczciwych,niestety tylko tyle widocznie uczciwych,reszta głosowała na sprawdzonych aferzystów.

Zapomniałeś dodać że pewnie jestem Ubekiem,Esbekiem Postkomuchem, częścią establiszmentu, albo kimś kto ma w rodzinie kogoś w sądownictwie, kto ma interesy żeby utrzymać stary porządek.Przepraszam jeśli kogoś pominąłem ale niestety nie jestem na bieżąco z wszystkimi wrogami Pisu, tyle tego jest.
Szkoda że nikt z was ciemne ludki nie zauważył że ci wrogowie są: zawsze gdzieś tam, to Oni, Tamci, Owi, Ochni. Gdzieś tam są, zrobimy z nimi porządek itd. itp. Ale kto? z kim porządek jakieś konkrety? Nie, bo po co. Wystarczy że ciemnota wierzy i głosuje.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl