niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Firmę założymy przez telefon

Dodano: 18.01.2017 [00:55]
Firmę założymy przez telefon - niezalezna.pl
foto: Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Od 16 stycznia można zarejestrować firmę w CEIDG przez specjalną infolinię dedykowaną przedsiębiorcom. Usługa została uruchomiona przez Ministerstwo Rozwoju w ramach tworzenia nowoczesnej e-administracji.

Jak przekonują urzędnicy z resortu rozwoju infolinia jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskiej administracji publicznej. Jego nowatorstwo przejawia się przede wszystkim w tym, że infolinia nie służy jedynie do konsultacji z przyszłymi i obecnymi przedsiębiorcami, ale pozwala na zarejestrowanie działalności gospodarczej.

Aby założyć firmę przez telefon należy zadzwonić pod numer 801 055 088. Konsultantowi podajemy wszelkie informacje niezbędne do wypełnienia wniosku rejestracyjnego takie, jak forma opodatkowania, przedmiot działalności (kod PKD) czy nazwa firmy. Dane do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w naszym imieniu wprowadzi konsultant. Całą procedurę można zakończyć zdalnie w serwisie internetowym CEIDG podpisując wniosek za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub podpisu elektronicznego. W innym przypadku należy udać się do urzędu gminy z dowodem osobistym i podpisać wniosek. Zostanie on odnaleziony dzięki specjalnemu numerowi nadanemu przez konsultanta podczas rozmowy telefonicznej i przesłanego smsem na nasz telefon bezpośrednio po jej zakończeniu.

Rozmowę z konsultantem możemy przerwać w każdej chwili i wrócić do niej w dogodnym dla nas terminie. Sama usługa jest bezpłatna, jednak za połączenie zapłacimy zgodnie z taryfą operatora. Infolinia działa w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W czechach moze nie przez telefon, aleza to nie ma ZUSu... i tego będę się trzymać.

Dokładnie!

Poza tym miało być zwolnienie z ZUS do 5000 zł dla firm o niewielkich dochodach miesięcznych i podniesienie kwoty wolnej od podatku!!!

PROPAGANDA! Po pierwsze przez telefon będzie można "zainicjować" proces zakładania firmy a nie założyć firmę, to tak żeby być precyzyjnym.

Po drugie zachęcacie wielu ludzi bez "pomysłu i bez kapitału" do zakładania firm jak by to było wyjście do sklepu po kajzerki. To spowoduje setki jak nie tysiące osób zadłużonych "na dzień dobry" ale to już kwestia Waszej moralności.

Jak ktoś ma pomysł na firmę, to jej założenie (formalne) z pewnością nie będzie największą przeszkodą.

Niestety założyć łatwo, a zamknąć...
11lat po zamknięciu, nachodzi mnie i moją rodzinę Pan z czarną teczką i sąd elektroniczny. Byłem za granicą i wracam z powrotem... A błędnie (dublowany ZUS) wysyłana deklaracja ZUS chorobowego, nie odpuszczona + 100% odsetek+ koszty.

No pogięło tego Morawieckiego ,chłopie, założenie firmy to czynność jednorazowa ,ale jej prowadzenie zależy od wielu czyczynników m innymi bandyckiego zusu .Obecna polityka dla małych firm to sabotaż prowadzony przez PIS w imieniu prawa.

założyłem firme 3 miesiące temu i od razu pełny ZUS bo ostatnią zamknalem 30 mcy temu.Teraz zwijam bo w bandyckim ZUSie wisi 3600 długu.Wynosze sie do austri za 100eu placone po rozpedzeniu firmy min 6m-cy

Tak to działa , teraz będzie łatwiej , otworzysz przez telefon, ale nic się nie zmieni , zamknie ci ją komornik, nakazem egzekucji. POWODZENIA!

założyłem firme 3 miesiące temu i od razu pełny ZUS bo ostatnią zamknalem 30 mcy temu.Teraz zwijam bo w bandyckim ZUSie wisi 3600 długu.Wynosze sie do austri za 100eu placone po rozpedzeniu firmy min 6m-cy

:-)))- zaczynamy pytanie od formy opodatkowania, a potem napięcie rośnie , jak u Hitchcock'a, ręce opadają. Całe szczęście, że "szara strefa" trzyma się dobrze.

Co za idiotyczny pomysł z tym jednym okienkiem czy zakładaniem prze telefon? Mogę odwiedzić i 10 urzędów a trwać to może tydzień. Jest to czynność jednorazowa. Trzeba zmienić warunki DZIAŁANIA firm przede wszystkim kosmiczny ZUS niezależnie czy jest dochód czy nie.

Czy firmę założę w 1 dzień czy tydzień, osobiście czy przez internet to problem drugorzędny.
Ważniejsze czy ją utrzymam...
Jak ktoś wystawia małe rachunki, bo firma jest mikro, to go ZUS zabije...
A plany i obiecanki były takie piękne... Niestety Rząd ugiął się pod naciskiem lobby bogaczy, którzy straciliby tak niewiele, że nawet by tego nie zauważyli. Smutne po prostu.
http://www.money.pl/gospodarka...

a zamknąć firmę przez telefon też można ?

Rejestruj, rejestruj. I od następnego dnia bul półtora kafla ZUSu miesięcznie, bez względu na dochód firmy, czy jego brak. Nowoczesne państwo, jego mać.

ułatwiają zycie tylko nie tam którzy sie sami zatrudniają, widac poniewierka po obcych krajach dosięgnie mnie pomimo wieku

samo życie, pseudo reformy ze niby cos ma to popchnąć gospodarke, a tymczasem zleceń nie ma , same biurokratyczne kłody od nogi, kosmiczne podatki i wszelkie obciążenia zusowskie ....a oni błyskotki nam pokazują. Róbcie tak dalej a nie bedzieci mieli skad sciagac na "pińcet plusz".

Rządząca nami urzędniczo - polityczna kasta, bierze nas za swoich niewolników. Pasożytów urzędniczych, na więcej po prostu nie stać. Na okrągło pier...ą o rejestrowaniu firmy przy jednym okienku, albo jak teraz, przez telefon. Jakbyśmy tę rejestrację robili codziennie. To prawda, że z tym złodziejskim ZUS-em, to są jaja. Ale myślę, że rządzący obecnie Polską, także w tym zakresie nas po prostu oszukali. Chcą nas doić, tak jak poprzednicy. Z tą tylko różnicą, że bandyci od psychola Thuzka, to co "wydoili", to jeszcze rozkradli. Od paru miesięcy zwijam interes, który prowadziłem ćwierć wieku. Mam dość codziennego wstawania z myślą o tym, że mam zapier...ać na całe legiony urzędniczych pasożytów, mających wypasione warunki pracy, płacy, długie weekendy, normalne urlopy. O czym ja mogę tylko pomarzyć. A jak się kiedyś zbuntowałem, to napadła mnie tzw. policja, okradła, groziła pobiciem, a nawet zabiciem. Przed sądem postawiła, fałszywie przy tym oskarżając. I ci bandyci w mundurach, albo już są na wypasionych emeryturach resortowych, albo dalej się opier...ają pozorując swoją przydatność społeczną. Zwróciłem się o pomoc do dwóch posłów z PiS-u. Ale nic mi nie wiadomo, czy cokolwiek w mojej sprawie skutecznego uczynili.Takie mamy państwo prawa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl