Firmę założymy przez telefon

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Od 16 stycznia można zarejestrować firmę w CEIDG przez specjalną infolinię dedykowaną przedsiębiorcom. Usługa została uruchomiona przez Ministerstwo Rozwoju w ramach tworzenia nowoczesnej e-administracji.

Jak przekonują urzędnicy z resortu rozwoju infolinia jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskiej administracji publicznej. Jego nowatorstwo przejawia się przede wszystkim w tym, że infolinia nie służy jedynie do konsultacji z przyszłymi i obecnymi przedsiębiorcami, ale pozwala na zarejestrowanie działalności gospodarczej.

Aby założyć firmę przez telefon należy zadzwonić pod numer 801 055 088. Konsultantowi podajemy wszelkie informacje niezbędne do wypełnienia wniosku rejestracyjnego takie, jak forma opodatkowania, przedmiot działalności (kod PKD) czy nazwa firmy. Dane do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w naszym imieniu wprowadzi konsultant. Całą procedurę można zakończyć zdalnie w serwisie internetowym CEIDG podpisując wniosek za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub podpisu elektronicznego. W innym przypadku należy udać się do urzędu gminy z dowodem osobistym i podpisać wniosek. Zostanie on odnaleziony dzięki specjalnemu numerowi nadanemu przez konsultanta podczas rozmowy telefonicznej i przesłanego smsem na nasz telefon bezpośrednio po jej zakończeniu.

Rozmowę z konsultantem możemy przerwać w każdej chwili i wrócić do niej w dogodnym dla nas terminie. Sama usługa jest bezpłatna, jednak za połączenie zapłacimy zgodnie z taryfą operatora. Infolinia działa w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mocny głos biskupów przeciwko gender

/ fot. Etereuti/ pixabay.com

Hierarchowie z południowej Hiszpanii wyrazili swój zdecydowany sprzeciw po tym, jak rząd Andaluzji zatwierdził ustawę dotyczącą równouprawnienia osób LGBT oraz ich rodzin.

Biskupi podkreślają, że nowe rozporządzenie zagraża wolności myślenia, sumienia, edukacji i wolności religijnej. Dodają, że prawo powinno gwarantować sprawiedliwość, a nie narzucać określone idee moralne, zaś państwo, które postępuje w ten sposób, promuje totalitaryzm.

Jak informuje Radio Watykańskie, nowa ustawa narzuca konkretną i ideologiczną wizję człowieka, domaga się wyeliminowania pojęcia kobiety i mężczyzny, oddzielenia tożsamości od cielesności.

Biskupi zachęcają wszystkich – a w szczególności chrześcijan – do przyjęcia aktywnej postawy wobec zagrożeń, które stwarza rozpowszechnianie ideologii gender.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl