Firmę założymy przez telefon

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Od 16 stycznia można zarejestrować firmę w CEIDG przez specjalną infolinię dedykowaną przedsiębiorcom. Usługa została uruchomiona przez Ministerstwo Rozwoju w ramach tworzenia nowoczesnej e-administracji.

Jak przekonują urzędnicy z resortu rozwoju infolinia jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskiej administracji publicznej. Jego nowatorstwo przejawia się przede wszystkim w tym, że infolinia nie służy jedynie do konsultacji z przyszłymi i obecnymi przedsiębiorcami, ale pozwala na zarejestrowanie działalności gospodarczej.

Aby założyć firmę przez telefon należy zadzwonić pod numer 801 055 088. Konsultantowi podajemy wszelkie informacje niezbędne do wypełnienia wniosku rejestracyjnego takie, jak forma opodatkowania, przedmiot działalności (kod PKD) czy nazwa firmy. Dane do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w naszym imieniu wprowadzi konsultant. Całą procedurę można zakończyć zdalnie w serwisie internetowym CEIDG podpisując wniosek za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub podpisu elektronicznego. W innym przypadku należy udać się do urzędu gminy z dowodem osobistym i podpisać wniosek. Zostanie on odnaleziony dzięki specjalnemu numerowi nadanemu przez konsultanta podczas rozmowy telefonicznej i przesłanego smsem na nasz telefon bezpośrednio po jej zakończeniu.

Rozmowę z konsultantem możemy przerwać w każdej chwili i wrócić do niej w dogodnym dla nas terminie. Sama usługa jest bezpłatna, jednak za połączenie zapłacimy zgodnie z taryfą operatora. Infolinia działa w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

  

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl