Firmę założymy przez telefon

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Od 16 stycznia można zarejestrować firmę w CEIDG przez specjalną infolinię dedykowaną przedsiębiorcom. Usługa została uruchomiona przez Ministerstwo Rozwoju w ramach tworzenia nowoczesnej e-administracji.

Jak przekonują urzędnicy z resortu rozwoju infolinia jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskiej administracji publicznej. Jego nowatorstwo przejawia się przede wszystkim w tym, że infolinia nie służy jedynie do konsultacji z przyszłymi i obecnymi przedsiębiorcami, ale pozwala na zarejestrowanie działalności gospodarczej.

Aby założyć firmę przez telefon należy zadzwonić pod numer 801 055 088. Konsultantowi podajemy wszelkie informacje niezbędne do wypełnienia wniosku rejestracyjnego takie, jak forma opodatkowania, przedmiot działalności (kod PKD) czy nazwa firmy. Dane do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w naszym imieniu wprowadzi konsultant. Całą procedurę można zakończyć zdalnie w serwisie internetowym CEIDG podpisując wniosek za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub podpisu elektronicznego. W innym przypadku należy udać się do urzędu gminy z dowodem osobistym i podpisać wniosek. Zostanie on odnaleziony dzięki specjalnemu numerowi nadanemu przez konsultanta podczas rozmowy telefonicznej i przesłanego smsem na nasz telefon bezpośrednio po jej zakończeniu.

Rozmowę z konsultantem możemy przerwać w każdej chwili i wrócić do niej w dogodnym dla nas terminie. Sama usługa jest bezpłatna, jednak za połączenie zapłacimy zgodnie z taryfą operatora. Infolinia działa w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zyska na ustawie 447, a kto straci? Senator Mróz o niebezpiecznej formie nacisków

/ whoismargot

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła dziś ustawę o sprawiedliwości dla ofiar Holokaustu, którzy nie otrzymali zadośćuczynienia. Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie. 

Z punktu formalno-prawnego ustawa S. 447 przyjęta przez Kongres nie wywołuje dla Polski bezpośrednio żadnych konsekwencji prawnych. Mówi jedynie o monitorowaniu restytucji mienia żydowskiego w krajach Europy środkowo-wschodniej. 

Jednak, zdaniem senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Mroza, jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma "wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie przy wykorzystaniu naszego największego sojusznika i supermocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone”. 

Dlatego też, jak podkreśla senator, z tego punktu widzenia jest to ustawa dla nas mocno niekorzystna. 

Na pewno nie uciekniemy od jakiejś formy reprywatyzacji, ale reprywatyzacja musi dotyczyć wszystkich, którym zabrano mienie, a nie tylko tych, którzy są pochodzenia żydowskiego

- mówi i zaznacza, że musi być oparta na tych samych zasadach dla każdego, biorąc również pod uwagę "pewne możliwości finansowe państwa". 

Zdaniem Mroza nie może być żadnego ustępstwa w jednej sprawie: w kwestii tego, czego domagają się środowiska żydowskie, czyli zwrotu mienia żydowskich organizacji międzynarodowych.

To jest sprzeczne z zasadami prawa, zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Polskie prawo jasno definiuje, kto jest uprawniony do dziedziczenia 

- zaznacza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykańska ustawa S.447 przyjęta, ale czy to koniec? Uwaga! Jeszcze nie wszystko jest stracone

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl