niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Marszałek Senatu o użyciu siły wobec konfliktu w Sejmie: To rozwiązanie najgorsze z najgorszych

Dodano: 12.01.2017 [11:06]
Marszałek Senatu o użyciu siły wobec konfliktu w Sejmie: To rozwiązanie najgorsze z najgorszych - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Stanisław Karczewski zwrócił się z apelem do polityków PO i Nowoczesnej, aby dzisiejsze obrady Sejmu rozpoczęły się w sposób normalny i niezaburzony. Marszałek Senatu odniósł się również do kwestii ewentualnego siłowego rozwiązania konfliktu w Sejmie. „To rozwiązanie najgorsze z najgorszych. Nie chcemy tego” - oświadczył Stanisław Karczewski.

Na antenie Radia ZET marszałek Senatu pytany o ewentualność siłowego rozwiązania konfliktu w Sejmie zwraca uwagę na daleko idące skutki takich działań.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w środę upoważnił komendanta Straży Marszałkowskiej do występowania do instytucji państwowych z żądaniem udzielenia niezbędnej pomocy w zakresie realizacji przez Straż Marszałkowską zadań z zakresu ochrony Sejmu u Senatu.

- Siłowe rozwiązanie konfliktu w Sejmie, to rozwiązanie najgorsze z najgorszych. Nie chcemy tego. Takie rozwiązanie byłoby bardzo złe dla Polski, Polaków i polskiego parlamentaryzmu, ale do takiego rozwiązania dąży Platforma. Platforma chce, żeby była użyta siła. To Platforma i Nowoczesna zastosowała siłę, to oni weszli siłą na mównicę - mówił marszałek Senatu.

Pytany o to, czy może całkowicie wykluczyć wariant siłowego rozwiązania konfliktu w Sejmie, marszałek Senatu oznajmił:

- To absolutnie rozwiązanie najgorsze z możliwych, siłowy wariant został już zastosowany przez posłów Platformy Obywatelskiej. Politycy opozycji, uniemożliwiając marszałkowi Sejmu prowadzenie obrad, popełniają wykroczenia czy przestępstwa. To jest do sprawdzenia przez organy ścigania – mówił na antenie Radia ZET Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu zwrócił się również z bezpośrednim apelem do polityków opozycji:

- Apeluję do polityków PO i Nowoczesnej, aby w czwartek obrady Sejmu rozpoczęły się w sposób normalny, niezaburzony. Jeśli Platforma chce przetrwać, to niech zakończy spór. Samoobrona zniknęła ze sceny politycznej, innych polityków, którzy tak samo robili nie ma już w parlamencie. Trzeba wyciągać wnioski z historii, tak powinna zrobić Platforma i honorowo wycofać się z protestu, jest na to czas i możliwość – mówił Stanisław Karczewski.

Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Platforma Obywatelska zawiesza protest w Sali Plenarnej, oczywiście zawiesza zwycięsko. Ponoć Krzyżacy (chociaż to tylko literacka fikcja) wykopali "wilcze doły", w które miała wpaść polska ciężka jazda. PO nadała pojęciu "wilcze doły" nowego znaczenia. Sami wykopali i sami w nie wpadli. Szał na widowni. Brawo wy. Świetny tekst na www.pamflet.pl

Mam nadzieje ze kidawa bedzie odsunieta od stanowiska vicemarszalka sejmu. Jako starsza wiekiem i doswiadczeniem parlamentarnym powinna lagodzic zapedy mlodych a ona razem z nimi robila pucz, precz z tego stanowiska. Czy nie ma zadnego innego z tej org ktory jest czysty? Jak niema to wybrac innego albo niech bedzie wakat.

Rzadzaca i posiadajaca pelnie wladzy partia odtrabila kolejny sukces. W jawny sposob lamiacy prawo poslowie przerwali akcje - pogrozono im palcenm w bucie a prezes nawet zmarszczyl brwi i tupnal. W nagrode wybrancy ludu dostali wolne do 25 stycznia by moc skonsumowac wysokie dochody w lepszym klimacie. Milych wczasow i dobrej karnawalowej zabawy.

Cytat:: "Honorowe rozwiązanie"?
Trzeba ten honor najpierw mieć!
To po prostu banda sprzedawczyków, którym widmo kary za przyjęte łapówki zagląda w oczy. I to nawet nie PiS ich ukarze, zrobią to ich "zleceniodawcy" z różnych Lidlów, Carrefourów, Realów itd...

oni nie maja honoru ale rowniez maja na uwadze ze moga zostac odstawieni od cyca, bo Polacy juz zadaja a nie prosza pana marszalka o ukarania winnych karami finansowymi..

Cala ta akcja z okupowaniem Sejmu nie byla motywowana merytorycznie, tylo skierowana na wywolanie awantury i otwartego konfliktu z obecnym rzadem PiSu.
Pokazaly to zwlaszcza ostatnie dni, w ktorych PiS zaproponowal kompromis odrzucony przez PDlosc i POdlosc-Bis.
Jest czas na negocjacje, ale przychodzi czas, kiedy zadne negocjacje nie pomoga, gdyz gotowosc do kompromisu juz nie istnieje.
Taka gotowosc do kompromisu od poczatku nie istniala, wiec rzad powinien zakonczy zdecydowanie lamanie prawa przez POUBcka mafie w Sejmie i wyznaczyc widoczna granice dla przyszlych nasladowcow.
Jezeli POUBcy za wszelka cene chca konfrontacji, to powinni ja otrzymac, ale za to z cala surowoscia.
Polacy wlasnie tego sobie zycza, zeby rzad zdecydowanie bronil ich interesow i interesow naszego panstwa, a nie rakiem wycofywal sie z obietnic wyborczych i bezradnie przygladal sie poczynaniom antypolskiej, zdegenerowanej bandy klamcow, zlodziei, oszustow i zbrodniarzy.

Kidawa- Błońska zawsze broniła, wygłupów i przekrętów Tuska, teraz jej wypowiedzi są miałkie i jako marszałka w Sejmie nic nie mówiące. Ten protest partii Podłości to groteska, jaka powaga posła Szczerbatego. Hipokryzja tej partii sięga szczytów.NALEŻY UKARAĆ NIEPOWAŻNYCH POSŁÓW.

Kidawa- Błońska to stara rura, co sobie za pensje z sejmów wstawiła protezy go paszczy i zrobiła sie bardzo WYNIOSŁĄ ona gardzi polskim motłochem jęk te UBeckie sędziny w sadach.

Przerwa w obradach do 25 stycznia, to już nie jest śmieszne, to już jest ewidentny kryzys parlamentarny. Chcemy czy nie, przygotujmy się na przedterminowe wybory parlamentarne. Bo nie sądzę aby na protestach i blokowaniu sejmu się skończyło.
Jedna z najważniejszych instytucji w Polsce nie potrafi pracować, mam nadzieję ze w następnych wyborach moi rodacy o wiele mądrzej zaczną skreślać nazwiska na listach wyborczych.

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego mam szanować prawo?
Żaden poseł ŁAMIĄCY prawo nie poniósł żadnych konsekwencji prawnych.Nawet kary regulaminowej...
Czyli mam prawo, jako obywatel o równych prawach, do bezkarnego blokowania np studia TVN albo Polsatu lub innej Gazety lub biur poselskich PO ,Nowoczesnej i innych takich?
Czego zostaliśmy właśnie nauczeni?
1)Jeżeli nie mam wykształcenia wyższego mam prawo do posługiwania się tytułem magistra(Kwaśniewski)
2)Jeżeli nie mam matury mam prawo do tytułu profesora(Bartoszewski)
Jeżeli byłbym w PO na 100% mam prawo do bezkarności.
PiS? Prawo i sprawiedliwość? Ech...
Szkoda się rozpisywać...Nie ma sensu.

"Trzeba wyciągać wnioski z historii, tak powinna zrobić Platforma i honorowo wycofać się z protestu, jest na to czas i możliwość – mówił Stanisław Karczewski." Naiwne myslenie
To jest antypolska banda, przestepcza organizacja im nie chodzi ani o Polske ani o Polakow tylko o ich przywileje o pelne korytko i zycie na koszt Polakow przez ubecko - resortowa zydokomune i jej potomstwo. Nie po to zamordowali
Prezydenta RP wraz z malzonka, generalicje i elite polskiego zycia spoleczno - politycznego zeby teraz sie wycofywac.
Dla tych bandytow to jest walka o byc albo isc do wiezienia za popelnione przestepstwa i zbrodnie. Nie ludzcie sie oni sie nie poddadza dobrowolnie specjalnie ze PiS pokazal slabosc. Maja za soba poparcie odwiecznych wrogow Polski szwaba i kacapa a nad wszystkim trzyma lape lewacka brukselka

Może by tak straż marszałkowska przed rozpoczęciem obrad zabezpieczyła mównicę i fotel marszałkowski i dopuszczała tylko osoby uprawnione tam przebywać.

Chyba nikt nie ma wątpliwości,iż występkiem totalnych
zdrajców w sejmie dyryguje ryży ruj z brukselskiego
komisariatu.

Ten ryży typ zwiał dla stanowiska do Brukseli, tu w Polsce zostawił stanowisko poważne PREMIERA pogardził nim i uciekł , a powinien jako kapitan opuścić ostatni okręt, czyli zostać na stanowisku. Ale z jednej strony to bardzo dobrze , bo zdrajca nie zniszczył całkowicie Polski i nie oddał nas Niemcom całkowicie. On zawsze jest przeciw Polsce ten Oskar i taki będzie " polskość to nienormalność.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali sejmowej zwraca się do każdego z
imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie w razie czego bardzo głośne, oczywiście w ramach zdrowia i z możliwością regulacji głośności oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na
końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać i unikać stosowania rozwiązań siłowych bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%-15%, wymiana zdegenerowanych elit
unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić na ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Użycie siły to jest scenariusz , do którego dąży POroniona i NowoPOroniona PS. A Scerba i Nitras wydają się być jak zwykle - pod wpływem ŚRODKÓW, o których wielu coraz głośniej mówi ( trans narkotyczny??)

Siłą opozycji zawsze był intelekt i idee, które później przyjmowały formy programowe. Jednak po 1945r. komuna i później PO-stkomuna w Polsce postępowała inaczej. Ich dzialania opieraly się na rozwiązaniach alkoholowo-ideologiczno-siłowych. Tak właśnie uczono Marchlewszczaków, Kujbyszewiaków i im podobnych zdrajców Polski. I jak mówi stare polskie przysłowie, że "Niedaleko pada jabłko od jabłoni", tak dziedziczą cechy potomkowie RESORTOWYCH. Dlatego widać w zachowaniach PO i Nowoczesnej źródłowe cechy zdrejców Polski. Jedynym wyjściem jest ukaranie głąbów, a agresywnych i zdrajców zamknięcie w więzieniach.

Z ostatniej chwili, PO zawiesza protest, więc lada moment rozpoczną się obrady Sejmu.

Oni tylko czekają na użycie siły, bo Bruksela przyjdzie im z odwetem, a tak ludzie widzą co sie dzieje i klub sowy z sorozem tracą w sondażach.

Powygranej PiS skończyla się okupacja Polski to zaczeli okupować Sejm . Tak dziala ta bolszewicka sitwa .

To sa ruscy i niemieccy agenci nie liczcie na cos dobrego ze strony tych smieci z PO NOWOCZESNEJ czy PSL do tej holoty przemawia zawsze tylko argument sily PIS juz powinien uzyc narzedzi jakie posiada rzad wiekszosciowy i usunac to barachlo z mownicy.

Jakaś tam pobłażliwość, może być poczytana za akt dobrej woli, ale pozwalanie na wodzenie się za nos, jest oznaką słabości i zachęca do jeszcze większych wybryków!

w Polsce widzimy co ci z PO oderwani od koryta wyrabiają.Siłą rozpedzić to koryto ale przed - powinien pójść sponsorowany materiał w stacjach TV na świecie, aby międzynarodowa opinia publiczna, dowiedziała się co to za sprzedawczyki z tej PO i NEWoczesnej - takie materiały propagandowe za pomocą firm PR sponsorowała żydokomuna za PO Tusek i hrabia Sikorsky dawał na to kase.
Grunt aby PiS teraz nie ściągnał przed tymi warchołami i kułakami gaci, aby tylko mieć święty spokój kosztem reform. PO gra Vabank, wie że następny parlament już nie dla nich a nie wywiązali sie z obietnic przed mocodawcami i boją się piątkowego zabójcy który za ich rządów wymordował kupe ludzi.
Jakby PO i PSL dobrze rządzili to by ich naród wybrał.Proste

Ta sytuacja w Sejmie ta tak jak przelewanie z pustego w pełne. Są kary regulaminowe i należy je stosować. W przeciwnym wypadku, opozycja dostaje wiatr w żagle i śmieją się z Marszałka i całego PiS-u. Tak dalej być nie może, aby mniejszość sejmowa, narzucała swoje bezpodstawne widzi-misie większości!

Przed laty sami żeśmy się pognębili w odmętach tolerancji wobec czerwonej spuścizny.Dziś zbieramy żniwo rozpasania i o zgrozo!w dalszym ciągu zupełnej swobody i bezkarności postkomunistów,którzy w oczach polskich patriotów nigdy nie zasługiwali i nie zasługują na dyplomatyczne ich traktowanie,jak to czyni do tej pory PiS.Przykładem tego jest spolegliwe traktowanie liberlewactwa na sali sejmowej,które paraliżuje pracę parlamentu.
Obserwując to co się dzieje w sejmie,to nadzieje Polaków na normalność,czyli na to by wreszcie''ogon przestał merdać psem''chyba powoli się oddalają.Nie ma się co łudzić, opozycja totalnych zdrajców nie odpuści.Jedyny sposób na
zakończenie paraliżu sejmu jest wykorzystanie przez marszałka jego uprawnień do targowickiej rebelii.

Przez tych snobów zostaną Polsce odebrane unijne dotacje. To miliony Euro. Chyba nie myślą, że Rząd dopuści do takiego stanu?. A co na to rozanielony i rozkochany w posłance ze swojej partii, Petru?.

Petru ? to zwykły lewacki buc odpowiednio przeszkolony przez KGB, którego ojciec pracował dla sowietów w okresie zimnej wojny....

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali sejmowej zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie w razie czego bardzo głośne, oczywiście w ramach zdrowia i z możliwością regulacji głośności oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%-15%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić na ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Oczywiście jakby sytuacja się przeciągała zbyt długo i zagrażała nie uchwaleniem budżetu a czas to siłowe rozwiązania mogą być konieczne. Ale to najgorszy wariant. Jednak trzeba być również na niego przygotowanym.

Ileż tu propozycji, i sugestii co ma PiS zrobić, a czy źle PiS rządził przez 18 miesięcy dlaczego 8 razy pod rząd je.ani polacy głosowali na bandytów zdrajców oszustów, można było raz się wyłamać choć uważam iż nie było powodu, zaręczam ,że tu połowa tak doradzających PiS-owi właśnie popierała tych sukinsynów, a dziś w TVN-nie jakiś debil Richard czy coś podobnego ubliża elektoratowi PiS, iż to tumany niewykształcone, choć jest jeśli o wyborców i nie tylko chodzi na odwrót, trza było myśleć, kiedyś należałem do ROP-u ale po nocnej zmianie wszystko upadło, Polska takoż.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl