niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Usuną filozofów z uniwersytetu... bo byli biali

Dodano: 12.01.2017 [10:32]
Usuną filozofów z uniwersytetu... bo byli biali - niezalezna.pl
foto: Sara Haj-Hassan/SXC
Związek studentów Studiów Orientalnych, Afrykańskich i Bliskiego Wschodu (SOAS) z prestiżowego uniwersytetu w Londynie żąda, aby na kursie filozofii całkowicie pominąć myśli Platona, Kartezjusza czy Kanta. Dlaczego studencki związek chce zablokować nauczanie myśli jednych z najwybitniejszych filozofów? Zdaniem SOAS ich nauczanie należałoby pominąć, ponieważ ci filozofowie byli... biali.

Na kursach powinna dominować myśl afrykańskich i azjatyckich intelektualistów. Studenci prowadzą kampanię na rzecz „dekolonizacji” uniwersytetu i odrzucenia „strukturalnego oraz epistemologicznego dziedzictwa kolonializmu”.- podaje pch24.pl.

Przygotowana przez rząd reforma szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii zakłada, że uniwersytety będą nauczały tego, o czym będą chcieli słyszeć studenci.

Sir Roger Scruton, filozof obawia się, iż brytyjskie uczelnie będą kształcić ignorantów. 

- Nie można przecież z góry wykluczyć całego obszaru filozofii, całego wysiłku intelektualnego podjętego przez białych filozofów, bez zapoznania się z rezultatami ich badań.

Wykładowcy obawiają się tragicznych skutków wywierania presji na władze uniwersytetu w myśl poprawności politycznej.

- Istnieje realne niebezpieczeństwo, że poprawność polityczna wymknie się spod kontroli. Musimy zrozumieć, jaki był świat i nie możemy przepisywać historii na nowo, jak niektórzy by tego chcieli. - dodał Sir Anthony Seldon, rektor Uniwersytetu z Buckingham.

Studenci ze stowarzyszenia SOAS twierdzą że myśl „białych filozofów" powinna być analizowana jedynie „w razie potrzeby," a prezentowane przez nich idee powinny być nauczane wyłącznie z "krytycznego punktu widzenia" np. wskazując na kontekst kolonialny filozofów Oświecenia. - podaje pch24.pl

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bardzo dobry artykuł, bo jasno pokazuje związek między 1-"poprawnością polityczną", 2- wrogością wobec filozofii klasycznej i 3-"krytycznym punktem widzenia".
1. "Poprawność", składnik soc-liberalnej nowomowy, jest eufemizmem brutalnej siły wymuszania politycznego (i nie tylko). Sytuacja dojrzała do etapu, na którym idiotyzm rasistowsko-kolonialnego argumentu wydaje się nie mieć znaczenia.
2. Dorobek filozofii klasycznej obejmuje podstawowe pojęcia umożliwiające rozumienie rzeczywistości i roli w niej człowieka: inteligencję stworzenia (pierwszego poruszyciela, absolut), prawdę (i jej przejawy: absolutna, obiektywna), moralność (absolutną, czyli wynikającą z niezmienniczości praw i konstrukcji wszechświata, a nie z systemu filozoficznego, czy religijnego), logikę (cechę wszechświata i podstawę filozofii, jakiegokolwiek poznania i nauk), związek przyczynowo-skutkowy, znaczenie i relację intencji i efektów działania, założenie autentyczności i poznawalności rzeczywistości.
3. "Krytyczny punkt widzenia" to po prostu odniesienie do Teorii Krytycznej i Szkoły Frankfurckiej. "Teoria" ta to unaukowiony system dekonstrukcji podstawowych pojęć, wymienionych w pkt.2, czyli zorganizowany atak na filozofię klasyczną. Wystarczy poczytać o obu pojęciach na Wiki.
To jest bezpośredni przykład, jak na nowoczesnej uczelni zdegradować ludzi do istot człekokształtnych i wykorzystać w w walce przeciwko nim samym o nieograniczoną władzę nad umysłami.
Nie da się zrozumieć świata, bez rozumienia Rewolucji!
A poza tym uważam, że lewactwo należy TŁUC!!!

Ten artykuł daje mi szansę i alibi żeby napisać tak:
LUDZIE! Błagam Was - zrozumicie to!!!

Stalin by tego lepiej nie wymyslil...

To prawda, że biali filozofowie Kartezjusz i Kant napisali też dużo kompletnych bzdur. Jednak ich bym nie usuwał. Mają natomiast rację usuwając Marksa, Lenina i tych całych Niemców, co stworzyli rasizm.

A w Polsce? U nas należy niezwłocznie usunąć ze stanowisk szkodliwych profesorków agentów i oszołomów.

Wiele lat temu kilka uczelni w Toronto oglosilo, ze nie beda juz przyjmowac do pracy bialych asystentow, profesorow, zeby wyrownac proporcje rasowe wsrod kadry pedagogicznej.
Jakas profesorka, ktora przyjechala tutaj z Chin, opieprzyla studentow za zle wyniki testow twierdzac, ze to z powodu ich bialego koloru skory. Chinczycy przeciez napisaliby ten test znacznie lepiej ! Nikt na uczelni, ani dziekan ani rektor, nie smial interweniowac w tej sprawie mimo skarg studentow. Gdyby miala miejsce odwrotna sytuacja, tzn bialy professor obcyndolil Chinczykow, musialby sie liczyc z powaznymi konsekwencjami.

Waldemar Łysiak kiedyś napisał coś takiego (cytuję z głowy, czyli z niczego:): na widok demonstrujących Murzynów z transparentami "Down with the Old White People" pada pytanie, o co im chodzi?
- Żądają wycofania z programu studiów dawnych, białych filozofów takich jak Platon, Sokrates, Arystoteles i wielu innych.
- To niby kim chcieliby ich zastąpić?
- Bezimiennym facetem który wynalazł bambus.

Ciągle aktualne: - Wpuść bambra do biura, to ci atrament wypije.

Gdyby nie biały człowiek, to oni by siedzieli jeszcze na drzewach.

Dobra...
Jeżeli chcą zrezygnować z dorobku białej rasy, to niech przestaną też używać samochodów, pociągów, samolotów, ekspresów do kawy, komórek i komputerów.
Dla bardziej radykalnych proponuje włączyć w to lodówki i energię elektryczną.
Ekstremisci niech dołączą do listy również papier toaletowy.
Wtedy możemy porozmawiać o wyższości innych ras nad białymi.

Jestem za, ale z papierem przesadziłeś - wynalazły go żółtki

Hahahaha! Czarnoskórzy chcą wyrzucić białych... cała filozofia lewicy legła w gruzach! I to jeszcze STUDENCI - młoda elita. To pokazuje, że świat czarnoskórych jest całkowicie inny od białych. Jakieś bajki o integracji to kłamstwa. Trzeba powrotu czarnoskórych do ich rdzennych krajów, a biali niech pozostaną u siebie - proste rozwiązanie.

Problem w tym, że ciemnoskórzy(oraz inne mniejszości narodowe) nie zrezygnują z wygód i przywilejów jakich odstąpili za sprawą dziedzictwa ludzi białych. Zresztą, biali sami na siebie założyli te pętlę sądząc, że skrajnie tolerancyjne podejście będzie remedium na wszelkie międzyrasowe zło.

Efekt jest taki, że "goście" pokonują "gospodarzy" na ich własnym gruncie,a ich prawami właścicieli przejmują ich własny "dom". To dopiero ironia.

Czysta paranoja.
Zobaczymy, jak bedzie z prestizem tych uczelni, jezeli zrezygnuja z dorobku ludzkosci, tylko dlatego, ze biala rasa miala od poczatku przewage cywilizacyjna.
A stalo sie to dlatego, ze to wlasnie biala rasa musiala od tysiecy lat walczyc o przetrwanie, w duzo gorszych warunkach niz rasa czarna, ktorej przyroda serwowala niemal wszystko w nadmiarze.
To dzieki bialej rasie ludzkosc jest tam, gdzie jest obecnie.
To biala rasa byla przez wieki motorem postepu i rozwoju.
Rezygnacja z tego dorobku to strzal we wlasne kolano.

To niech zmienia sobie uczelnie na jakas gdzies w Gabonie, czy w innym kraju 3 swiata.
Swoja droga, to jest bezczelnosc, zeby jakies przaglupy, ktore jeszcze niedawno po drzewach skakaly dyktowaly innym co ma byc, a co nie ma byc nauczane.

No cóż, my powinniśmy przede wszystkim usunąć z naszych uczelni czerwonych i różowych filozofów. Tych żyjących.

WTF???

tak, my Czarny człowiek z busz domagać się wprowadzić:
- nauka VOODOLOGIA, czyli jak i w co wierzyć i robić szamany
- Nauka WOODologia - czyli jak z patyków budować zorriba przy autostrada bym móc przeżyć dla dzika, jeleń i sarna w Europa, my nie lubieć stalowe bariery, ona nieekologiczne.
Oraz jak z patyk i stalowa blacha budować szałasa dla biedna ludzie
- WODO-logia czyli nauka dla biała kobieta jak nosić zgrabnie toboły na głowa, by mencina mógł w tym czas nieść dzida lub maczeta. Chyba jak mencina bogatszy to on wtedy ma nosić kałach47
- WODO-spacer czyli wychowania fizyczna przez spacery z bukłak po woda do odległej źieka albo staw
- WODO-zoo - czy ciarna człowieka domagać się zrobić park Serengetti od Kraków-Błonia aź do Koszalin i Narew by ptaka mogły swobodnie frrówacz a krowa i bydło sfobodnie chodzić
-WÓDA - no my ciarna ćłowiek domagać siem by WÓDA być za daromo lub po 1,5zł

Czy ci afrykańscy i azjatyccy intelektualiści to inaczej imamowie, którzy twierdzą, że ziemia jest płaska? Aż boję się pomyśleć, kim jest ich guru filozofii.

Lewacy w swoich idiotyzmach są nie do pobicia.
Lewactwo to zaraza więc wypada lewactwo odizolować i odsunąć od władzy na wieki za czym będzie za późno

wyrzucić też białych profesów,a na ich miejsce zatrudnić szamanów voodoo!! studenci będą przebijać laleczki igłami.

Wywali hołotę z uniwersytetu, który przecież wymyślili "biali"

Baumany, zydokomuna i pokłosie ich myśli. Jednym słowem jesteśmy karmieni przez lewaków trucizną. Są tego namacalne dowody. Niedługo lewactwo zburzy posąg Dawida, bo Leonardo da Vinci był biały.

lewacy są naćpani na trzeźwo. Tylko ignoranci i ludzie pokroju przemądrzałych taksówkarzy z poglądami "oni kradną byle dali mi też ukraść" dają im wiarę.

Ci studenci, to po prostu rasiści. Angole tego nie widzą?

Należałoby by im pójść na rękę, a nawet dołożyć im jeszcze zadatku. Studenci nie chcą się uczyć tego co, pochodzi z "myśli białego człowieka"? Ok, to od razu uniemożliwić im korzystanie, pardon, "umożliwić niekorzystanie (obligatoryjnie)" z wszelkich wynalazków i owoców pracy "białego człowieka", od internetu, poprzez elektryczność, na większości środków komunikacji skończywszy. Byłoby nieźle, nie?

To jest aż tak idiotyczne, że aż należy się z tego cieszyć - bo skoro polit-poprawność przybiera już takie wynaturzone rozmiary, to rychło zawali się pod masą własnej idiotyczności.
I jeszcze jedno - rezygnować z filozofii białego człowieka na uniwersytecie, tak. Hm, a kto stworzył instytucję uniwersytetu?

Trochę w pośpiechu, przypuszczam, a trochę nie pokładając może zbyt dużej nadziei w krajowy popyt na głębszą analizę, "Niezależna"zbyt pośpiesznie spłyca intrygujące wiadomości. W tym wypadku warto było przy okazji podkreślić, że studenci nie odrzucili Immanuela & Co tak jak PO odrzuca ustawę budżetową, tylko pozostawili możliwość "taught if required". Innymi słowy, nawet europejska awangarda, już nie 'poprawności politycznej' ale 'degeneracji politycznej' jaką jest, powszechnie uznawany za kabotyński, studencki związek Barmy SOAS, wykazuje się większą dojrzałością dyplomatyczną, niż nasza opozycja. A przy okazji, tak całkiem poważnie, ciekawe, z kim w Sejmie, bez względu na jej czy jego sektariańskie pokrzykiwania, można by było porozmawiać, choć prez chwilę, na temat platońskiego Parmenidesa, czy Imperatywu Kanta ? Tam, poza Prezesem, profesorem Terleckim, no i może tym marszałkowski strażnikiem z brodą, nikt nawet nie zrozumiałby pytania, obawiam się.

a mnie interesuję jak się ma imperatyw Kanta do "rudymentarnej potrzeby nawalenia kupy" w lesie? a w ogóle to o imperatywie w Sejmie powinno się porozmawiać na przykład z tym pajacem co grzebał w cudzych rzeczach i może na początek wybić mu przedniego zęba? Filozofia powinna boleć.

Do; Kocham Anię
Trafny wpis. Czy możesz rozwinąć temat :)

... coś mi się zdaje, że chcesz żebym rozwinął trafny ... podpis :) Z czasem rozwiniemy.
Rozwiniemy też i sztandary, jeśli kombinatorzy z tuskarteli nie przestaną igrać z ogniem. A i Szczerbiec się znajdzie i szczerbę zastąpi, gdy zakrzykniemy rymkiewiczowskie "Dość!" i ruszymy krokiem równym, tak by nie łamać szeregów. Na Krakowskie! I będziemy jak powódź ! Kluby Gazety z Małopolski i z Wielkopolski, ze Śląska i z Mazowsza, i Mazury spod Ełku ... I zajaśnieje pod Sejmem całe pole i gruchnie po Warszawie, na kraj cały: Bogurodzica ! Kiryjelejzon !

to jest walka z Białą cywilizacją: chcą nas zniszczyć! kolejny szokujący przykład: "Canada: No country for White Men" "https://youtu.be/4ZiBKdjJKgk".

Wytłumaczcie mi jedno:
na białego, który ma kilka kropel krwi Murzyna mówi się - czarny,a na odwrót: Murzyn posiadający trochę krwi białego powinien być nazywanym - białym

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl