Więcej osób skorzysta z dożywiania

pixabay.com

Od początku 2017 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o ok. 300 zł podwyższyło progi dochodowe uprawniające do korzystania z programu dożywiania.

- Progi dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy będą wynosić teraz 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej (dotychczas było to 951 zł) oraz 1028 zł dla osoby w rodzinie (dotychczas 771 zł) - poinformował resort.

W ramach programu ośrodki pomocy społecznej wydają gorące posiłki, paczki żywnościowe lub zasiłek na żywność. W paczkach żywnościowych znajdują się m.in. makarony, ryże, sery, mleko, przetwory z warzyw, owoców, konserwy mięsne, olej, cukier. - podaje se.pl.

Zaplanowano, że w tym roku pomoc żywnościowa trafi do 1,33 mln osób, które otrzymają ok. 6,6 mln paczek oraz ponad 1,2 mln posiłków.
Źródło: se.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

I po co nam Górniak! Japończycy popisowo zaśpiewali hymn Polski

/ fot. screen/mat.pras.

To jest absolutny hit sieci - japońskich chór wykonujący "Mazurka Dąbrowskiego" najpierw podbił serca audytorium koncertu poświęconego muzyce Chopina, teraz pokochali go internauci. "Zawsze wzrusza mnie polski hymn, a teraz mam oczy pełne łez" - pisze jedna z użytkowniczek Twittera.

Chociaż koncert został wyemitowany w japońskiej telewizji w Niedzielę Wielkanocną, hitem internetu stał się dopiero teraz. Nagranie doczekało się wielu pozytywnych komentarzy od użytkowników Twittera:

 

W komentarzach nie zabrakło również nawiązań do feralnego wykonania hymnu Polski przez Edytę Górniak podczas Mundialu w 2002 roku:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl