niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

„Posłom łamiącym prawo grożą kary”

Dodano: 12.01.2017 [09:42]
„Posłom łamiącym prawo grożą kary” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podkreśla, że wobec posłów okupujących salę plenarną i mównicę sejmową mogą zostać zastosowane regulaminowe kary finansowe, a jak już informowaliśmy, w skrajnych przypadkach kodeks karny zakłada nawet możliwość skazania nawet na 10 lat więzienia.

Na antenie radiowej „Jedynki” Mariusz Błaszczak mówił wprost o ewentualnych konsekwencjach, jakie mogą zostać wyciągnięte wobec posłów okupujących Sejm. Według szefa MSWiA zamiast rozwiązań siłowych „bardziej właściwe są regulaminowe kary finansowe wobec tych, którzy okupują salę plenarną Sejmu, którzy okupują mównicę”.

- Również wymiar sprawiedliwości, myślę, że zajmie się posłami, którzy łamią prawo. Nie ulega żadnej wątpliwości, że uniemożliwianie marszałkowi wykonywania jego obowiązków jest przestępstwem przewidzianym w Kodeksie karnym, to art. 128 ust. 3, zagrożonym karą do 10 lat więzienia – przypomniał Mariusz Błaszczak.

Według szefa MSWiA opozycja - podejmując próbę zablokowania budżetu - chciała zablokować m.in. program 500 plus, Mieszkanie plus oraz obniżenie wieku emerytalnego.
Zdaniem Błaszczaka ważne jest to, że budżet na 2017 rok został już uchwalony i są pieniądze na te wszystkie programy.

- Opozycja ma świadomość tego, że w uczciwych wyborach nie ma szans. Pieniądze, które oni dzielili w ten sposób, że były one albo transferowane za granicę, albo przeznaczane dla tych równiejszych w Polsce, teraz przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zostaną podzielone i skierowane do grup wcześniej dyskryminowanych, a więc chociażby do rodzin, które mają dzieci, do emerytów – mówił na antenie radiowej „Jedynki” Mariusz Błaszczak.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Proponuję Błaszczakowi i Kuchcińskiemu wezwać brygadę z USA, stacjonującą w Żaganiu, do pomocy w skarceniu niesfornych posłów.

Czy Jasio czasem nie ma jakiś problemów natury emocjonalnej i usiłuje komuś PEOWSKIM sposobem, nikczemnym, ale bezmyślnym i prostackim, ale to ciągle PEOWSKI, zasugerować jakiś błąd w reakcji. Tu podkreślę, że decyzje były genialne bo ci sami dranie z PO i tego tam sexklubu z myszami i rabiejącymi to w sposób odrażający, na wzór biedrońiek, bo ci dranie liczyli na szybką pacyfikację, mając już opłacone wycieczki. Dranie musieli, przyznać się do głupoty i potajemne "zdezerterować" zostawiając durni na święta i sylwestra, jednych w sejmie a już skrajnych debili, na kilkunastodniowy, całodobowy protest na mrozie. To była genialna reakcja, prawie przez brak reakcji. Czyli podsumowując wszelka krytyka jest nie na miejscu. A więc, jasiu, "do budy"

ZDECYDOWANIE, NAJWYŻSZY CZAS zastąpić słowo "GROŻĄ" na tak oczekiwane od czasów wyboru, teraz nareszcie, prawdziwie OBYWATELSKIEGO rządu PiS, że słowo "grożą" zastanie zastąpione WYMIERZONO, kary takie za to, takie za to a łącznie np. ...a trudno, jeszcze poczekamy ale totalna Schetyna ze swoimi PO-DYWANOWYMI aferami w pierwszym wyroku powinien dostać , te satysfakcjonujące rodaków, chociaż z 8 lat i przepadek mienia. Jeśli będą trudności jakiekolwiek, to proponuję, tym razem w chwalebnych celach, powołać taką grupę jak ONI BYDLAKI do zwalczania świadków swoich zbrodni, tj GRUPĘ EGZEKUTORÓW, INICJATORÓW "SERYJNYCH SAMOBÓJSTW", czym się będą różnili Ci od tamtych ??. niewątpliwie będzie to szlachetne przesłanie eliminujące członków odradzającej się TARGOWICY, czy też tuskawicy.
Dlaczego sugeruję taki radykalizm?, ano jest On spowodowany przykładami licznych prowokacji, w których nawet w obliczu kamer niektóre bydlaki udają ciężko rannych a t tylko krok aby ta swołocz zdecydowała się jednego od siebie a nawet kilku skrytobójczo ZAMORDOWAĆ ZWALAJĄC WINĘ na PiS.
Informuję, że na podstawie tylko medialnych info. ja, chyba nie tylko ja, wyciągnąłem wniosek, że planując "ZAGŁADĘ DINOZAURÓW" w dniu 10.04.2010 r. oni wyrażając zgodę dla wielu członków na wylot, doskonale zdawali sobie sprawę, że za kilka godzin będą "ich przyjaciele" wśród ofiar zamachu, a więc mamy do czynienia z bydlakami, których zachowanie może wykraczać i to zdecydowanie poza normy człowiecze.
Tu szczególnie podkreślę, że kilku z tych drani, buńczucznie zapowiadało tą tragedię, to są niepodważalne fakty i od tego nie da się uciec A BAGATELIZOWAĆ TO JUŻ JEST A RACZEJ MOŻE BYĆ SKRAJĄ, BOLESNĄ W SKUTKACH, GŁUPOTĄ.
To bezwzględni, pozbawieni, ze strachu, zupełnie empatii dranie a raczej kanalie, a jeszcze ściślej, AGENCI i ZBRODNIARZE.

Szanowny Panie Błaszczak, przestań Pan w końcu pi**dolić przez mikrofon a weźcie się, zarówno Pan jak reszta tego Towarzystwa zwana PiS-em, do roboty.
Przede wszystkim Panie Błaszczak- Polska Policja niech będzie Organem dbającym o porządek a nie zastępem sanitariuszy podnoszącą z ziemi różne kreatury, jak np. przed Sejmem 16 grudnia ub. roku, czy dzień później w Krakowie pod Wawelem. Nic przez tą akcję, Panie Błaszczak, nie zyskaliście- a wręcz odwrotnie- uznano, że jesteście tak słabi, że wystarczy tylko mocniej tąpnąć a schowacie się w mysią dziurę.
Jak można dopuścić do tego, że różnego rodzaju męty tarasują wyjazd z sejmu ministrom, parlamentarzystom a policja w szpalerze przygląda się temu bezczynnie. W każdym innym państwie kilka armatek wodnych rozładowałoby sytuację w kilka minut a na co Pan liczył?

Parlament jest okupowany. Co robi "wierchuszka" PiS-u? Ano dyskutuje!!!! Dobrze, że przynajmniej wczoraj Pan Karczewski pokazał, że ma "jaja" A Marszałek Sejmu? - dlaczego nie ukarał np 30 osób( tzw. 'górę" PO- Schetyna, Neuman, Kidawa- Błońskaitp.) karą porządkową w maksymalnej wysokości, wykluczył z obrad i przeniósł posiedzenie do Sali Kolumnowej. 20 osób mniejszą karą i również wykluczył z obrad itp.Bo tu trzeba mieć charakter a jeżeli panu Kuchcińskiemu brak zdecydowania, to nie trzymajcie Go na siłę. Sądzę, że w PiS-ie nie brak ludzi zdecydowanych i ich dopuście do działania a Wy "ciemięgi" won za Don, bo tylko ośmieszacie PiS i doprowadzicie, że PiS zniknie, bo najbardziej wk*rwia ludzi Wasz brak zdecydowania. Na co, do k*rwy nędzy,liczycie. Nie widzicie, że cała Opozycja uznała, że należy PiS odsunąć i samemu dobrać się do "konfitur". jeżeli brak Wam zdecydowania, to oddajcie władzę i spi**dalajcie.

Ukarać PO_słów PO_N solidnie, żeby zapamiętali i umieli się zachowywać w SEJMIE kulturalnie i z szacunkiem dla Marszałka....

Dokladnie tak, natychmiast odebrac immunitet poslom okupujacym mownice i sale plenarna i pociagnac do odpowiedzialnosci - KARY FINANSOWE JAK NAJWYZSZE!!! I macie byc wszyscy jak zona Cezara, a w dodatku ¨naumiani¨, poinformowani i przygotowani merytorycznie - kazdy z was ma dokladnie znac przepisy i wiedziec co im moze grozic konkretnie za takie a nie inne zachowanie, i macie informowac o tym media . Nie moze byc tak, ze tylko Kaczynski za was odwala cala robote i tlumaczy podstawy prawne wszem i wobec! Kiedy my (RKW) sie przygotowalismy do pracy w komisjach wyborczych, poznalismy na pamiec i na wyrywki kodeks wyborczy, tak zeby nikt nas nie mogl zagiac, a wy jestescie poslami, macie znac regulamin, nazywac zdzarzenia po imieniu i informowac opinie publiczna.

Rzeplińskiego już nie ma. Wkrótce nie będzie Schetyny. wypadnie z polityki z powodu swoich chybionych posunięć.

Ale na razie jest "wygrany" bo wszyscy wiedzą że debile
biorą się za politykę kiblową i kiblują po nocach...
Przy okazji dzieciaki zobaczyły jakimi kretynami są lewacy,

i mam nadzieję że takiej głupoty będą się wystrzegać...

Trzeba pisać pozwy o utrudnianie pracy organom konstytucyjnej, bo im się upiecze. Najlepiej zbiorowe, suweren ma prawo domagać się przestrzegania konstytucji-
art. 128 kk

Nie ma co dyskutować z opozycją , trzeba wszystko robić zgodnie z litera prawa a wiec musza ponieść kary za łamanie prawa czyli
wytoczyc procesy poslom, ktorzy swoja antypolska dzialanoscia narazaja Polske na konflikt, nawet miedzynarodowy.

Kijowskiego też pod prokuratora ,bo tez nagrabił sporo,
Kodowców ktorzy hańba Polske tez po kolei pozywać

A kto odpowiada za wadliwe ustawy??? Kobiety ur. w 1953 nadal są dyskryminowane mają zawieszone powszechne emerytury. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ CZY W POLSCE USTAWA MOŻE ZOSTAĆ WPROWADZONA BEZ OKRESU PRZEJŚCIOWEGO DLA NAJSŁABSZYCH 9mundurowi dostali 12 lat) I MOŻE DZIAŁAĆ WSTECZ DO 2008 ROKU I TAK BARDZO DYSKRYMINOWAĆ KOBIETY URODZONE W ZŁYM ROKU 1953??

Tego co dzieje się tyle czasu w sejmie,winni sa również rzadzacy. Co to znaczy okupacja rotacyjna.Posel PO powinien mieć w czasie przerwy parlamentarnej tylko mozliwosc wyjścia z sejmu.Straz powinna tylko wypuszczać i nie ma już powrotow do sejmu.Czy to jest pomieszczenie burdelu,wlaza i wylaza.Absolutnie wina rzadzacych.PO zrobiloby porządek szybko. Niesiolowski bil się z dziennikarzmi,wyzywal caly Narod i co?zaznaczam bez przyczy. Zalatwili Wam wyroki za uczciwa prace/p.M.Kaminski,p.Wasik/. My którzy glosowalismy na Was tego wymagamy.

Do tego trzeba mieć jaja... A PiS to wydmuszki, to i szybko przez ten brak zdecydowanych działań obudzą się z ręką w nocniku - na własne życzenie.

Co to znaczy grożą im kary oni maja być ukarani bo złamali prawo nie są POnad prawem mają być przykładem stanowienia i przestrzegania prawa a nie warcholstwa ja jako obywatel nie zgadzam się na hucpę w sejmie i donoszenie do Brukseli na Polskę niech nie dają kasy to zrobimy to samo co Brytyjczycy Polexit !!!!!

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali sejmowej zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie w razie czego bardzo głośne, oczywiście w ramach zdrowia, ale z możliwością regulacji głośności oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić na ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali sejmowej zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie w razie czego bardzo głośne, oczywiście w ramach zdrowia, ale z możliwością regulacji głośności oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić na ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Mniej gadac, wiecej robic!

Czas uruchomic prokurature, zgromadzic dowody winy i lamania prawa i wytaczac procesy poslom, ktorzy swoja antypolska dzialanoscia narazaja Polske na konflikt, nawet miedzynarodowy.

Wszyscy blokujacy obrady Sejmu POpaprancy powinni byc dzisiaj ukarani karami pienieznymi,a jesli to nie pomoze wyprowadzeni przez Straz Marszalkowska ,a PO zdelegalizowana.

Skoro są tak jasne środki prawne to wystarczy jedno
wyrażne zdjęcie osobników blokujących mównicę (z wydrukiem
daty i godziny blokady)aby zrobić natychmiastowy porządek
na sali obrad. Pan Minister zamiast udzielać mądrych
porad powinien te zapowiedzi wprowadzić w czyn.

Marszałek powinien sobie spokojnie siedzieć i karać posła karami pieniężnymi do momentu aż opuści mównicę albo do momentu aż nie będzie miał z czego wziąć na karę, i tak z kolejnym i kolejnym i kolejnym aż cały dzień zleci na spokojnie.

Dużo gadania mało działania. Ja w pracy za takie coś dostałby wypowiedzenie. Ludzie patrzą i widzą . Mają być kary finansowe skoro nie pracuja to za co biorą pieniądze?

Teraz uderzą przez zagranicę,bo czy to nie koniec świata żeby
rodziny dostały coś z budżetu,toż to niespotykane w historii świata wydarzenie.Z czego świat elit ma finansować swoim pociechom stypendia zagraniczne,jak utrzymywać się będzie
krytyka polityczna z takim tuzem intelektualnym jak Sierakowski,a Trybuna Wyborcza ? jak utrzymać dzielnice
strzeżone przez firmy ochroniarskie,jak przemycać w wysokiej
sztuce nowoczesność,oswajać młodzież z gender i wychowywać
ją w europejskim duchu jak rząd daje tam,gdzie nie powinien.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić a ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Pracujcie dalej, tak trzymać. Za warcholstwo kary muszą być, tego nie można odpuścić. Posłowie muszą sobie zdawać sprawę, że są wybrani do pracy dla ludzi, a nie do robienia zadym. To co robią teraz jest karygodnym pogwałceniem prawa i powinno być tak potraktowane przez prokuraturę.

Rzad dal czas Opozycji do zastanowienia sie nad ich postepowaniem. I tak jak przedszkolaki upominal.
Skutku nie bylo teraz bedzie KARA tylek nie bedzie bolal
a le serce moze zabolec- kiedy zakraknie na osmiorniczki
i dobre wino do tego!
B R A W O R Z A D!!!

Gdyby im regulaminowo parę tysiączków odebrać za ich wariactwa, za rujnowanie naszej POLSKI od razu by się pozbierali..skoro dla nich budzet nie uchwalony zabrać wszystko dopiero by śpiewali..wszyscy, nie tylko głupia mucha

W sali kolumnowej pozbawić blokujących posłów immunitetów i nałożyć nieodwołalne kary, najpierw pieniężne.

Przeciętny obywatel,już dawno poniósłby karę za takie zachowanie lub podobne.

Panie Błaszczyk nie mogą być zastosowane kary , tylko powinny być przykładne wysokie kary .Ponieważ ta rewolta była starannie przygotowana a każdy Poseł powinien znać swoje miejsce w szeregu.Nie może PIS udawać ciamajdę ze sklerozą , wszak pamiętamy postępowanie przegranych przez 8 lat.

I czas najwyższy nałozyc kary na szumowiny, na bandytów sejmowych Szczerbe i Olszewskiego, na szabrowników Radziszewską, Pomaską, Szumilas, Scheuring, Gasiuk, Nitrasa, Neumana. Nie uznają ważności budżetu, to nie wypłacac im diet i subwencji na ich partie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl