niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Ale żenada - Kijowski robi audyt finansów szefa KOD, czyli Kijowskiego

Dodano: 12.01.2017 [00:41]
Ale żenada - Kijowski robi audyt finansów szefa KOD, czyli Kijowskiego - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Mateusz Kijowski miota się coraz bardziej, a tłumaczenia afery z fakturami bardziej przypominają opowieść dla naiwnych niż poważne wyjaśnienia. Nawet jednak po nim nie spodziewaliśmy się tak grubego numeru - okazało się, że szef KOD postanowił przeprowadzić audyt... Kijowskiego. Czyli samego siebie.

Skandal w fakturami wystawionymi przez firmę żony Mateusza Kijowskiego, w której on sam był zatrudniony, wybuchł w zeszłym tygodniu.

"Ponad dziewięćdziesiąt tysięcy złotych – na taką łączną kwotę opiewały faktury, które Komitetowi Społecznemu KOD wystawiła od marca do sierpnia 2016 r. firma MKM Studio. Jej właścicielami są Magdalena i Mateusz Kijowscy, a pieniądze pochodziły z zbiórki publicznej prowadzonej przez KS KOD" - pisaliśmy.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Firma Kijowskiego wystawiała faktury, a KOD płacił. Pieniędzmi ze zbiórki publicznej

Zachowanie Kijowskiego zszokowało nawet sympatyków Komitetu Obrony Demokracji. Zaczęto ujawniać inne wątpliwości związane z finansami KOD-u, a niektóre osoby używały mocnych słów oceniając Kijowskiego. Od razu pojawiły się spekulacje, że jego dni jako szefa KOD są policzone. Zwłaszcza, że tłumaczenia Kijowskiego brzmiały mało przekonująco. A to bardzo delikatne określenie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest coraz ciekawiej - jak Kijowski tłumaczy wystawianie faktur? Nie chciał szukać... słupów

Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy, a jednak Kijowskiemu udało się. On bowiem uruchomił stronę audyt.kijowski.net

W jakim celu?
"Informacje i dokumenty służące wyjaśnieniu zarzutów stawianych Mateuszowi Kijowskiemu w sprawie świadczonych dla KOD-u usług informatycznych oraz innych powiązanych kwestii" - czytamy,

Równocześnie pisze:

"10 stycznia 2017 roku media podały informację, że przeciwko mnie zostało złożone doniesienie do prokuratury. W związku z tym mój pełnomocnik poprosił mnie o powstrzymanie się od wyjaśniania czy publicznego komentowania aspektów sprawy. Dlatego w wyjaśnieniach na tej stronie, w podawanych tutaj informacjach i dokumentach, muszę się ograniczyć do tych okoliczności mojej aktywności zawodowej oraz działalności w KOD-zie, która nie ma związku z fakturami wystawianymi przez moją firmę".


Na stronie (dość prymitywnie wykonanej jak na specjalistę od komputerów na jakiego się kreuje) Kijowski opublikował jedynie kilka quasi-publicystycznych tekstów, są również kopie znanych już faktur. A także potwierdzenia przelewów... alimentów.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

od zera do bohatera... i z powrotem
Na tej żałosnej stronie jest księga gości. Same kadzidła. Spróbujcie coś napisać. Pojawia się komunikat "Dziękuję za wpis.Zobaczymy go i odblokujemy w krótkim czasie". Odblokujemy, albo i nie jak nam się spodoba. I co nam zrobicie?...

Tylko dlaczego przelewy idą do komornika - więc jednak alimentów nie płacił - a informacje zamieszczone przez tego ... tutaj kilka wyzwisk ... są ogólnie znane wszystkim więc niczego szczególnego nie zrobił poza napisaniem w księdze gości kilku pochlebstw na swój temat ...

Zaraz zaraz, to spółka może płacić ALIMENTY w imieniu pana kijowskiego? w nagłówkach tych opłat alimentów jest przelew do komornika z konta spółki z o.o. I KOMORNIK ORAZ KIJOWSKI ŁAMIĄ PRAWO.

Tak KOD skończył na podhalu, i tak zakończy swoją działalność w całym kraju.
http://podhale24.pl/aktualnosc...

Kij splagiatowal tylko Bufetowa ,ktora rowniez przeprowadzenie audytu zlecila....kolesiom!
Nawiasem wpisuje sie to wszystko w znane haslo :"pierwszy milion trzeba ukrasc" ,wiec nic juz nie powinno dziwic, a najciekawsze "przezycia" jeszcze przed nami!

"Jestem czysty jak łza, i tej wersji bendem sie trzymał". To się nazywa transparentność i wysokie standardy w KODzie. Czy ktoś chciałby to coś przy korycie finansów publicznych? Chyba przez masochizm jedynie i ku zagładzie Polski.

co sie dziwicie. Kijowski to pojetny szubrawiec , pobieral nauki od swojej kolezanki HGW, jak go mozna skazac jak ona siedzi na wolnosci za znacznie wieksze oszustwa, zlodziejstwa ba nawet macvzala palce w morderstwie i na dodatek nadal jest prezydentem warszawy.? A pan Miernik siedzi.

Co za dengrengolada...Naplujesz takiemu w twarz a on powie , że deszcz pada.
Obejrzałem sobie te faktury.
Jestem informatykiem.Cytując klasyków: potrafię coś tam, coś tam.
Tego nie da się obronić - jawna kradzież - to są stawki z kosmosu.
Coraz więcej rzeczy mnie nie dziwi w tym kraju.
Nawet ten słup Kijowski który czyta z kartki na wiecach bo sam nic mądrego z pustych odmętów jaźni nie wydobędzie.
Tu nie ma demokracji ludzie, tylko koterie kolesiów i kasty , które po 1989 podzieliły wpływy między siebie.
Oni są na szczycie tej piramidy niezależnie od wyniku wyborów i prędzej wieleoryb przejdzie przez ucho igielne niż to się zmieni.
A my niewolnicy za...lamy na ich utrzymanie.

To nie koniec tego cyrku.
Jestem pewien, że pewni ludzie popchną swoje marionetki jeszcze dalej by wpływy pozostały w ich rękach.

Kijowski to wyuzdany bezmózgowiec o taki zwykły burak.

Tak to żenada. Sam siebie kontroluje.
Nauki pobierał od PO i komuny.

Niecierpliwie czekam na kontrolę US w MKM Studio sp. z o.o.
Sukces kontroli - gwarantowany.

tez tak uważam. szczególnie ze opłaty do komornika za alimenty placila spolka a nie Mateusz kijowski. widze tutaj ze kijowski i komornik robili niezle przekręty. ale to sprawa dla us i prokuratury.

wieczny chłopiec nie może się pogodzić ze czas biegnie i alimenty trzeba placić.

Kijowski robi audyt finansów - zrobi audyt i wystawi fakture na 100 tys pln.

ja znam dobrze Kijowskiego rodzine mieszkał caly czas na osiedlu Roży Luksemburg pośród żydosbecji pelno tam żydo chamów i sluzb blisko Kiszczaka niedaleko DaGrasso Ochota blisko mauzoleum żołnierzy radzieckich i Gwardii stadionu

każdy z PO dostał dole z Amber Gold a ten ściemnia że nie chodzi tu o pieniądze które trzeba oddać podobnie jak płacić alimenty i zbiera do puszeczki bez dna i żadnej kontroli

Nie wiem dlaczego dziennik tak angażuje się z Kijowskiego tyrad i jego groteskowego zachowanie. To facet nieodpowiedzialny, zdeprawowany moralnie, zdominowany przez nowy hedonizm i gimnazjalną popkulturę, co daje się zauważyć, że w swej materii jest intelektualnie ograniczony. Stąd prawi takie dyrdymały, które powinny ukazywać się w prasie rynsztokowej, nie publicznej.

Takich, jak Kijowski „Obywateli RP” audyt, jakże jest to ponura i obrzydliwa insynuacja względem poczciwego prawa, wywrotowych ubeckich i esbeckich pomiotów „ciemniaków z czworaków”, w stosunku do prawdziwych obywateli i elit Rzeczypospolitej.

Człowiek, oświeceniowy humanista lub darwinista niezdolny jest kontrolować własne chuci i pożądania. Poświęca życie dla manipulacji, aby poprzez manipulowanie żądzami innych ludzi i wciągać ich w ten sam rodzaj zniewolenia, co własny po to, aby zyskać nad nimi kontrolę i władzę, manipulować dowolnie masami dla potrzeb ulżenia własnym nieokiełznanym żądzom.

Naród wcale nie jest słońcem, jest społecznością wiary i uczuć, wobec tego uczciwy i prawy obywatel lub polityk nie powinien takich argumentów wykorzystywać, lecz kultywować w nim to, co najlepsze. A kto wykorzystuje ofiarność, pracę i uczucia narodu, czyni z tego tragifarsę, ten przestępcą się staje.

Nie znam się na księgowości ale te potwierdzenia wpłaty alimentów to są ze spółki, a nie od Kijowskiego. Spółka z o.o. jest odrębnym podmiotem prawnym i zdaje się, że nie powinna uiszczać zaległości za kogoś innego. Ale tak mi się tylko wydaje....

Taki z niego informatyk, jak z koziej d.. trąba! Przypominam, że kilka miesięcy temu, jakiś haker dostał się do poczty Kijowskiego w banalny sposób! Taki z Kijowskiego informatyk :-D

bo miał hasło KOD2016, ale podobno od niecalych dwoch tygodni haslo zostalo zmienione...

Wyznawca jedenastego przykazania ''oszukuj blizniego swego aż zedrzesz ostatnią koszule z niego'' i wszystko w tym temacie

Ostatnia chwila, żeby wyciągnąć jeszcze jakąś kasę z tego truchła jakim jest KOD. Zaraz wystawi kolejną fakturę za usługi informatyczne.

Tłumaczy się jak Bolek. Jest jedna różnica, on jest tylko cienkim bolkiem.

a czego można się spodziewać po Koziołku Matołku !

Jak patrzę na tego typa to widzę Gieremka , klon polakożercy !

Tak sobie dumam i wychodzi na to że jesteśmy o krok od kolejnego powstania w Warszawie przeciwko wrogom Polski. Zdrajcy, targowica nie cofnie się przed niczym aby szkodzić Polakom !

"Wajchowy" go spuszcza na śmietnik historii, On targuje się o "odprawkę"...

Dlaczego te alimenty płaci nie p. Kijowski, a Sp. z o. o.?
To w końcu Kijowski jest zatrudniony w MKM, czy jest bezrobotny jak sam twierdzi?
Jak jest jeszcze w niej zatrudniony to komornik po prostu zabiera część pensji na poczet alimentów (pracodawca - MKM-STUDIO Sp. z o. o. dostał odpowiednie pismo od komornika i dokonuje odpowiednich przelewów). Wówczas kłamie mówiąc, że jest bezrobotny, a sympatycy KOD-u po prostu opłacają alimenty...

Jeżeli zaś nie jest zatrudniony w w/w spółce, to oznacza to działanie na niekorzyść spółki (płacenie zobowiązań finansowych prywatnych z pieniędzy będących własnością spółki) i są na to odpowiednie paragrafy. W tym przypadku również sympatycy KOD-u płacą te alimenty...

Dlaczego MDM STUDIO Sp. z o.o. spłaca zobowiązania Kijowskiego? jak wykazuje ten rozchód w księgach? jeżeli spółka posiadała zobowiązania w 2016r. wobec Kijowskiego z tytułu słynnych sześciu faktur i na zasadzie dyspozycji płatniczej regulowała zobowiązanie alimentacyjne to jakie relacje finansowe były wczesniej?

Sam se robi audyt aby ukryć jeszcze inne przekręty, prawdopodobnie na kwotę łącznie wyższą od tych (marnych) 91 tys. zł. Chytra sztuka, ale tylko mu się tak wydaje. Al Capone zamknęli za podatki i Kijowskie jest na łopacie skarbówki i prokuratury z fakturami za niewykonywane usługi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl