niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Wicemarszałek Senatu dał reporterce TVN24 krótką lekcję dziennikarstwa parlamentarnego

Dodano: 11.01.2017 [22:58]
Wicemarszałek Senatu dał reporterce TVN24 krótką lekcję dziennikarstwa parlamentarnego - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Reporterka TVN24 oburzona głosowaniem w Senacie ws. budżetu na rok 2017 na briefingu prasowym dopytywała wicemarszałka Adama Bielana, dlaczego senatorowie głosowali dziś w ogóle w tej sprawie. W odpowiedzi Bielan udzielił dziennikarce skróconej lekcji dziennikarstwa parlamentarnego.

Tę krótką wymianę zdań z wicemarszałkiem Senatu Adamem Bielanem dziennikarka TVN24 raczej długo popamięta. Wszystko zaczęło się od pytania o głosowanie ws. budżetu na rok 2017. Reporterka dopytywała, dlaczego Senat głosował nad budżetem właśnie dzisiaj, skoro jej zdaniem mógł to zrobić jutro.
 

- Dlaczego jednak Senat zdecydował się na głosowanie w tym momencie, skoro czas był do jutra do północy, a jeszcze trwają przecież rozmowy w Sejmie... - dopytywała Bielana dziennikarka TVN24.

Najwyraźniej nieco zdziwiony poziomem pytania wicemarszałek Senatu odparł:

- A dlaczego nie mogliśmy dzisiaj głosować? Czy TVN24 zgadza się na to, żebyśmy dzisiaj głosowali? Zgodnie z zawiadomieniem rozesłanym przez Marszałka...  Pani redaktor powinna znać porządek obrad Senatu. On był rozesłany już dawno. Pierwszy punkt porządku, to była ustawa budżetowa. Nie rozumiem, dlaczego mieliśmy zwlekać z tym do jutra. Jutro, to był ostateczny termin konstytucyjny – oznajmił Bielan.


Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie dość, że mamy belzebubów w Sejmie, to jeszcze są wśród dziennikarzy, którzy powinni być przygotowani do swojej pracy i z odpowiednim wykształceniem.

Ja dziekuje Bogu ze mamy niezalezna.pl I inne media Polskie.
W Polsce jest prowadzona od 27 lat totalna prowokacja I propaganda zachodnich I wschodnich mediow I to jest 95% wszystkich publikacji.To ze Polacy nie zwariowali od tych bajek I klamstw to jest niesamowite.PIS to nasz rzad nie dadza rady obronimy PIS Ikoalicje patryiotyczna.

Zastanówcie się jak dziennikarze telewizyjni robią z nas durniów. 800 dziennikarzy w sejmie, a żadna stacja nie transmituje obrad sejmu. Dlaczego ci dziennikarze nie strajkują w swoich stacjach o udostępnienie anteny na obrady sejmu? Może boją się, że ich antypolski przekaz byłby zdemaskowany. Oglądam sejm na tv sejmowej i wierzcie mi, że Szczerba (uzależniony od narkotyków)prowokuje swoimi błazeńskimi wygłupami do wykluczania go z obrad sejmu za każdym razem jak staje na mównicy.Nowoczesna o PO najczęściej zgłaszają wnioski do marszałka o przerwę w obradach.Toż to czysta obstrukcja.

No i artykuł z maksymalnym spłyceniem najważniejszej kwestii, zarówno reporterka jak i sam p. Adam Bielan wiedzieli co się dzieje (trwały negocjacje ale głosowanie bez poprawek zamykało całkowicie możliwość uzyskania porozumienia) i dlatego padło takie pytanie. Oczywiście najłatwiej jest wyciągnąć kilka zdań z kontekstu bez przedstawienia tła bo wtedy nagle się okaże że pytanie było trafne tylko odpowiadający musiał uciec od tematu. Dodać ośmieszający tytuł i artykuł na zamówienie gotowy...

uważaj kolego, bo oskarżą Cię, że jesteś ruskim agentem a przynajmniej myślącym inaczej ))

My Ruskie, na agentów wybieramy ludzi inteligentnych

A nie mówiłem ))) pass - przednia zabawa

Proszę interesowć się protestującymi od nazwiskami ojca
I dziadka po mieczu,to wiele wyjasnia-who is who?

Zamiast robić w Sejmie awanturę marszałkowie powinni zażądać od redakcji mediów przysłania reporterów z odpowiednim poziomemm wiedzy nt. działania Sejmu i Senatu. Limit wieku korespondenta sejmowego też nie byłby bezzasadny, aby nie wpuszczać tam młodocianych wilczurów głodnych sensacji.

Drodzy Rodacy, trwa mikro "wojna" z beneficjentami Okraglego Stołu i Grubej Kreski. Czytajac wypowiedzi Internautów sympatyzujacych z PiS, jestem pod ogromnym wrażenie poziomu świadomości obywatelskiej. Nasza świadomość jest najwieksza wartością Polakow w walce z sowiecko - niemieckimi najemnikami. To TVN i GW zawsze chcialy nas tej świadomości pozbawić.

Pewnie jakbym zapytała dlaczego te szmaty jeszcze działają,to byłby nonsens,ale kary za podżeganie ,obrażanie,kłamanie ,manipulowanie,działanie na szkodę Polski,to zdaje się długa lista dla odpowiednich służb finansowych i nie tylko,ten chłam przyzwyczaił się ,że to oni podpowiadali Tuskowi co i jak ma robić,to jest obraza dla uczciwych ludzi ten kanał,tam rozpusta ,gołe dziewuchy na ściankach i odmieńcy seksualni!

A zgadzasz się zapłacić miliardy złotych jakie zasądzi arbitraż w takim przypadku. Zabraknie na 500+.

Dawno tego propagandowego antypolskiego dziadostwa nie oglądam za to TVP Info pięknie punktuje totalny chłam.

Ja tego antypolskiego chłamu tvn nie ogladam wcale

Całe miasta odcięły się od TVN-nów i Polsatów -okupacyjnych gadzinówek.

Muszę wziąć w obronę Wanię . Nick może kontrowersyjny ale zakładam dużą dawkę ironii w całej jego wypowiedzi. To chyba Wani test na inteligencje grona kolegów forumowiczów.
Jestem o nią pełen obaw.
Na marginesie poziom dziennikarstwa nie odbiega od WP czy Interii i nie musicie koledzy mnie obrzucać błotem.
Jazda to była jak min. Macierewicz pogonił kolesia z TVNu mówiąc , że zostanie jako pierwszy w stosownym czasie poinformowany ( można było się ubawić do łez), Obecny tytuł jak wiele na niezależnej czy wpolityce przesadzony i taniosensacyjny za czym treści ni w ząb!

weź nawet Wanię do domu i niech ci oPOwiada takie frazesy, może poduczysz się w głębokim zrozumieniu dlaczego to co jest proste trzeba dla potrzeb własnego mózgu wykrzywić, aby pasowało do tezy aby każdy skwarek musiał skwierczeć

No widzisz kolego może my na tych samych republikańskich spotkaniach siedzimy po sąsiedzku a taka przepaść intelektualna. Potrafisz tylko inwektywami bez zrozumienia tekstu. Jak tu udowodnić osiłku , ze nie jestem wielbłądem a GP kupowałem jak Ty uczyłeś się czytać. Pisałem o poziomie dziennikarstwa baranku boży a nie o meritum!!

PETYCJA O ODEBRANIE KONCESJI STACJI TELEWIZYJNEJ TVN i TVN24 - http://www.citizengo.org/pl/37...

obowiązek właśnie wypełniłem

Panie Senatorze,moje wyrazy szacunku,jest Pan jednym z nie-
wielu,których bardzo cenię za zdrowy rozsądek i refleks.Ta
pani to tylko jedna z wielu funkcjonariuszy poprzedniej władzy.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali zwraca się do każdego z imienia nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie oraz ochrona da tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni w tym łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu.

Co za słodka idiotka!

To sejm ma się poďporzadkowywać pod program stacji TV?

To nie nogę się dopasowuje do buta, a but ďo nogi!

Sejm ma swoją AGENDĘ i KODERAŚCI mają się podporządkować i działać zgodnie z AGENDĄ!

Co za słodki idiota!

T0 sejm zmienił godziny obrad na późniejsze aby podporządkować się J. Kaczyńskiemu?

To nie nogę się dopasowuje do buta, a buta do nogi!

Sejm ma swoją AGENDĘ i KACZYŃSKI ma się podporządkować i działać zgodnie z AGENDĄ.

przecież to coś nie mają pojęcia o dziennikarstwie, to tuby propagandowe innego państwa.

...a na imię jej zapewne schmeterling, messerschmit, schmitz lub coś podobnie

Tramp na przykładzie CNN pokazał jak traktować media tego pokroju. Zresztą, wśród moich znajomych prawie nikt nie ogląda kanału posiadającego w nazwie TVN

Cwiczyc tych z TVN24,a jak nie pomaga to ocwiczyc!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl