niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Koniec protestu w Dobrzeniu Wielkim

Dodano: 11.01.2017 [21:52]
Koniec protestu w Dobrzeniu Wielkim - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
- Dzięki zaangażowaniu premier Beaty Szydło i wojewody opolskiego zakończył się protest w Dobrzeniu Wielkim - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Z delegacją protestujących w najbliższy poniedziałek ma się spotkać m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"Dzięki zaangażowaniu m.in. wojewody opolskiego, który jest reprezentantem rządu w terenie, zakończył się protest w Dobrzeniu Wielkim. Uczestnicy protestu pisemnie oświadczyli, iż ostatecznie i kategorycznie zamykają akcję protestacyjną" - powiedział PAP Bochenek. Jak zaznaczył, do kluczowych rozmów doszło dzięki inicjatywie i zaangażowaniu premier Beaty Szydło i ministra Błaszczaka.


Poinformował też, że zgodnie z prośbą protestujących, z ich 3-osobową delegacją spotkają się w najbliższy poniedziałek o godz. 12 szef MSWiA oraz wiceminister tego resortu Sebastian Chwałek. Do rozmów ma dojść w siedzibie Rady Dialogu Społecznego.

W Dobrzeniu Wielkim od 26 grudnia kilkunastu mieszkańców gminy prowadziło strajk głodowy przeciwko decyzji rządu o przyłączeniu 1 stycznia 2017 roku. Od kilku dni protestujący zaostrzyli protest ograniczając się wyłącznie do przyjmowania wody.

Rozporządzenie o powiększeniu Opola o 12 sołectw z 4 gmin otaczających Opole podjął rząd 19 lipca 2016 roku. Największe straty poniosła gmina Dobrzeń Wielki, która po utracie terenów przemysłowych z elektrownią Opole straciła rocznie 40 mln złotych z tytułu podatków.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Schetyna nie pierwszy raz "kombinowal" z mniejszoscia niemiecka . Patrz wybory samorzadowe 2014, wybory do Sejmu 2015 - juz nie mowiac o wczesniejszych spotkaniach na Opolszczyznie i Slasku. Czy w koncu ABW zajmie sie ta czescia "aktywnosci" Schetyny ????!!!!
Tylko pare spotkan "przeswietlic" i za zdrade narodowa mozna go na lata uziemic.

Czy przypadkiem nie chodzi o to, że mniejszość niemiecka boi się o utratę korytka?

Tak, właście o to chodzi.
A tak poza tym to 152 tys Niemców w Polsce, ma więcej praw 2 miliony Polaków w Niemczech. Kiedy coś z tym zostanie zrobione?

Skad wzioles 2 miliony Polakow w Niemczech.W Polsce jest mniejszosc niemiecka a w Niemczech POLONIA.W szkole mojego syna jest ponad 100 uczniow ktorych rodzice POCHODZA Z Polski(nie pisze ze sa Polakami)i potrzebabylo tylko 10 zeby uczyc jezyka polskiego.Znalazlo sie 4-slownie czterech.

Rzuca ci sie frustracja na mozg.
Polacy w Niemczech to wszyscy Polacy etniczni.
Jak nie chcesz tam meszkac,wracaj do Polski,albo wyjedz gdzie indziej,ale nie agitzuj przeciwko prawom Polakow w Niemczech.

Po np. 20 latach nikt doslownie nikt nie chce sie przyznac ze pochodzi z Polski bo sie wstydzi.

Łącznie ze swoim posłem w polskim Sejmie, co jest już, zważywszy na sytuację Polaków w Niemczech, zupełnie niezrozumiałe.

A batów na Niemcy mamy wiele.
Zwłaszcza odszkodowania.To co hitlerowcy nakradli w Polsce i zechna oddać nie rozwiązuje sprawy.Teraz jest sprawa odsetek a jesli nie to dodatkowa kara za zwłokę .Oprócz 3 bilionów dolarow w depozyt odbierzemy półwysep Rugii z z 70 km pasem lądu.Niemcy uwielbiaja 70 km pas ladu i tak kazali Tuskowi poprzestawiac obronę zachodniej granicy polskiej.Dlaczego powstał wzór złodzieja europejskiego złodziej to niemiec.

Do LoL Oczywiscie ze Glodowka byla rotacyjna w Dobrzynie Wielkim chcialbys zeby Schudli to nie byby Dobrzyn Wielki

Było ich zostawić w spokoju sami wkońcu by zrezygnowła ta mikroskopijna grupka odotów. Co to znaczy ile wieś dała na budownie tej elekrtowni? To zasadnicze pytanie do oszołomionych liberalnymi bredniami główek.

Niech zgadnę, głodówka była rotacyjna? LOL

Dobre! :-) :-D Pozdrawiam :-)

głodówka między posiłkami

A czy ta gmina Dobrzeń Wielki wybudowała własnymi gminnymi środkami elektrownię Opole i inne ośrodki przemysłowe???? Jeśli nie, to nie rozumiem tego protestu.

A czy miasto Opole wybudowało własnymi miejskimi środkami elektrownię Opole i inne ośrodki przemysłowe???. Jeżeli nie, to nie rozumiem dlaczego odbiera się jednym, aby przekupić drugich.

Paaanie redaktorze w Dobrzyniu nie chcieli przyłączenia 1 stycznia 2017 a później, że to chodziło o co innego - po prostu kaczka
Dobrze jednak, że będą trwały rozmowy, których wynikiem będą decyzje mogące zadowolić mieszkańców.

Żadną miarą nie można dopuścić, żeby W DALSZYM CIĄGU wroga Polsce i Polakom diaspora czerpała tak ogromne zyski z czysto polskiej inwestycji Elektrowni Opole.

Nagle POLNISCHE WIRTSCHAFT, z której ta hołota tak lubi się wyśmiewać, okazuje się łakomym kąskiem.

Hitlerowcy do złodziejstwa zawsze są pierwsi.

Apelujmy do władz o rozpoczęcie starań o równowagę pomiędzy prawami mniejszości narodowej polskiej w RFN, a prawami "Niemców" w Polsce.
W przypadku odmowy - prosimy o retorsje.

Prosimy wziąć pod uwagę, że niemiecka natura, tak jak azjatycka, rozumie tylko siłę. A batów na Niemcy mamy wiele.
Zwłaszcza odszkodowania.

blue | 11.01.2017 [21:10]

Blue ))))

Wyczerpałes temat na 100& !!!!

Chciałem jeszcze cos w tej kwestii dorzucic od siebie, ale po wnikliwym przeczytaniu twojego tutaj wpisu, stwierdziłem, ze juz nie mam co dodawac - bo wyczerpałes temat calkowicie .... I bardzo dobrze :o))

Pozdrawiam ziomala :o)

ENDE

To Schetyna załatwił koniec protestu. pojechał tam w poniedziałek i...proszę.

I po co Grzesiu tam jechał. Prowokacja uciekła mu sprzed nosa.

Dobra jakie istnieją w jakiejś gminie sa dobrem ogolnokrajowym.
Nie może sobie dana gmina rościć praw tylko dlatego że obiekt jest zbudowany na terenie tej gminy

Koniec farsy !!! Za kasę z podatków dwie rodzinki ustawiły się na etatach i na sutych wynagrodzeniach !!!
Wójt tej wiochy zarabia więcej niż prezydent Opola !!!
To niedobitki mniejszości niemieckiej zorganizowały tę chucpę,ale nic nie zdziałają !!!
Od 1 stycznia 2017 powiększone Opole jest faktem !!!

Masz rację. Tu tylko chodziło o kasę.

O rabunek i szabrownictwo - dokładnie określać znaczenie, postępowania aniołków angeliny z tuskiem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl