Ekstremalny marsz pancerniaków

flickr.com

Żołnierze 1. Batalionu zmechanizowanego 1. Brygady Pancernej rozpoczęli rok szkoleniowy marszem na osiemnaście kilometrów.

Jak podaje 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, żołnierze musieli zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi: dziesięciostopniowym mrozem z zamieciami, śniegiem sięgającym kolan oraz podejściami, dochodzącymi do 15 proc., nawet na 300-metrowych odcinkach. 

Przy panującym mrozie, zamieci, znacznymi różnicami wysokościowymi terenu – prędzej czy później kryzys dotknął każdego. Wyposażenie plecaków było określone dla wszystkich jednakowo, a ciężar każdego z nich wynosił 15 kg. Ten, wydawałoby się pozornie nieduży ciężar, na końcówce marszu był dla niektórych przysłowiowym „gwoździem do trumny”. Kryzys dosięgnął każdego, ale mimo to nikt się nie poddał. Wszyscy jak jeden mąż ukończyli marsz – podaje oficjalny portal 16. PDZ. 


 
Źródło: 16 PDZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

MŚ Rosja 2018. Zmiany w regulaminie: VAR i dodatkowa zmiana

FIFA wprowadza nowe przepisy na MŚ w Rosji / fot. Pixabay - https://pixabay.com/pl/pi%C5%82karz-pi%C5%82ka-no%C5%BCna-klip-606235/

Rada światowej federacji piłkarskiej obradowała w kolumbijskiej Bogocie. Podczas zjazdu podjęto niezwykle ważne decyzje w regulaminie dotyczącym zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Impreza odbędzie się w Rosji w czerwcu i lipcu 2018 roku. Na piłkarzy, kibiców i sędziów czeka rewolucja.

Pierwsza jej część to oczywiście system VAR. Wideoweryfikacja ma zapobiec błędom sędziowskim, które mogłyby wypaczyć wynik meczu. W każdym meczu do dyspozycji sędziego głównego będzie sędzia asystent wideo. Sędziowie będą ze sobą w łączności, a w razie spornej sytuacji arbiter główny będzie mógł obejrzeć ją na powtórce i podjąć właściwą decyzję.

Inną ważną decyzją, podjętą przez radę FIFA, jest wprowadzenie dodatkowej zmiany w przypadku meczów, które będą toczyły się na dystansie 120 minut. Jeżeli zarządzona będzie dogrywka, trenerzy obu drużyn będą mogli w trakcie jej trwania dokonać jednej dodatkowej zmiany.

Następne posiedzenie rady FIFA odbędzie się 10 czerwca w Moskwie.

Źródło: niezalezna.pl, fifa.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl