niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Kornel Morawiecki dla niezalezna.pl: Apeluję o odpowiedzialność

Dodano: 11.01.2017 [17:19]
Kornel Morawiecki dla niezalezna.pl: Apeluję o odpowiedzialność - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
- Wszelkie formy zaostrzania sporu są niewłaściwe. Ten kompromis, który się rysował jeszcze dwa dni temu, był dobrym kompromisem. Teraz nie ważne jest szukanie tego, kto tu zawinił. Ważne jest to, żeby to wszystko jak najszybciej zakończyć – tłumaczy Kornel Morawiecki.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl Morawiecki zwraca uwagę, że Platforma Obywatelska wpadła we własną pułapkę.

- Platforma złapała się na własną wędkę. Okazało się, że głosowanie w sali plenarnej jest legalne, że budżet został uchwalony zgodnie z prawem. Apeluję o odpowiedzialność do wszystkich posłów, bo to, co się dzieje jest bardzo niszczące dla Polski – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Kornel Morawiecki.

Odnosząc się do możliwych scenariuszy rozwiązania sporu w Sejmie Kornel Morawiecki przyznaje, że jedna ze stron musi wykazać wolę kompromisu

- Ktoś musi ustąpić. Albo zrobi to Platforma Obywatelska, albo Prawo i Sprawiedliwość. Uważam, że prawo jest mniej ważne od tego, żeby jakoś rozwiązać tę sytuację. Dlatego teę jeszcze raz apeluję o odpowiedzialność.

Autor: , Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

ha ha ha ha ha ha

tak głęboko się schował, że go UB/SB nie mogły znaleźć, tak "walczył"
a potem uciekł z pola chwały na połówce konia

ha ha ha ha ha ha ha ha

W tej całej rozgrywce, to Petru postrzegany jest jako postać nad wyraz labilna, rozchwiana emocjonalnie, co być może z ludzkiego punktu widzenia jest zrozumiałe zważywszy, iż lider .Nowoczesnej wrócił niedawno z ciepłych krajów, ale w politycznie, to naprawdę wygląda fatalnie. Z jajka można zrobić wydmuszkę, ale z wydmuszki jajka już raczej nie! Dobry tekst na www.pamflet.pl

... Morawiecki sam nie wie,co ględzi! Polska prawica ma
oddać władzę wygraną w demokratycznych- niesfałszowanych
wyborach! Lewactwo zawsze fałszowało wybory,dopiero kiedy
Pan Jarosław Kaczyński stworzył Ruch Ochrony Wybortów, udało
sie polskiej prawicy wygrać wreszcie po długich latach Polskę.
Teraz od roku komuniści zaczeli bezprawne awantury,by rozbić
prawidłowo wybrany Rzad RP! Aż mnie zatkała wypowiedż pana
Morawieckiego. Czyżby na stare lata skomuszał?!

Doktor Morawiecki (wielu sądzi), że bredzi - jednak jest w szczególnym dyskomforcie: Grześ Schetyna jest jednym z jego faworytów. Kiedy PiS przegrał wybory na rzecz PO, Dr. Morawiecki na stronie internetowej Fundacji SW cieszył się, że "jego" Grzegorz Schetyna dostał się jednak do Sejmu. Morawiecki startował wówczas z ramienia PiS do Senatu. Zapis ten jednak dość szybko zniknął ze strony Fundacji SW.

Cytat: "- Ktoś musi ustąpić. Albo zrobi to Platforma Obywatelska, albo Prawo i Sprawiedliwość. Uważam, że prawo jest mniej ważne od tego, żeby jakoś rozwiązać tę sytuację. Dlatego tę jeszcze raz apeluję o odpowiedzialność."

Tego się po Panu K. Morawieckim nie spodziewałem...??
Dlaczego PIS ma ustępować : AWANTURNIKOM, a prawo jest mało ważne.?????

Tu nie MA MOWY O: "JAKOŚ ROZWIĄZAĆ SYTUACJE"..
USTĘPOWAĆ ZŁU, tego "RAKA" , trzeba "chirurgicznie" usuwać ...??

Na BIBLII i "twardym PRAWIE" - amerykańscy osadnicy budowali USA,
BIERZMY Z NICH PRZYKŁAD i budujmy mocną POLSKĘ, nie patrząc
na "durnowaty zachód" - bo zginiemy w anarchii !
Żyje dość długo, ale za te słowa powinien Pan się MOCNO WSTYDZIĆ !!

Po co nam opozycja?Pierdzą śmierdzą tupią i wyją
Niech sobie zdychają na plenarnej oni nie są polakami

Efekt będzie taki, że unia lewacka uzna budżet za nieistniejący, czyli żadna kasa nie przyleci. Zamiast ich taktycznie rozłożyć na łopatki i zrobić gest wobec swoich wyborców, którym obejrzenie obrad/głosowania nad takimi ustawami należy się jak psu buda, to PiS będzie się znów miesiącami użerał z jakimś typem o nazwisku zbieżnym z piecykiem gazowym...

Jaki kryzys jaki spór? Demokratycznie wybrana większość przegłosowuje ustawy a opozycja też bierze w tym udział a że ma mniejszość to wynik wyborów czyli święta demokracji.

Szanowny Panie Kornelu Morawiecki. Jako wybitny i bardzo uczciwy polityk nie może Pan zauważyć że to co robi opozycja jest próbą wprowadzenia zasady "Liberum veto" do współczesnego polskiego sejmu. Jeśli mniejszość mogłaby zablokować każdą ustawę poprze blokowanie obrad sejmu to będziemy mieli analogie do I rzeczypospolitej a w szczególności do 2 połowy 18 wieku. Czy Pan , tak wybitny Polityk może to zaakceptować !!!.
Moim zdaniem to co robi PO jest wrogie Państwu Polskiemu w sposób trwały.
Jeśli PO wygrałaby przyszłe wybory to prawica będzie okupować sejm chyba że ten przyszły sejm będzie wprowadzał uchwały takie jakie chce prawica .

Czy ma Pan co do tego wątpliwości??
A jak Pan sądzi czy Pan Schetyna i "tuskowcy w PO mają co do tego wątpliwości !!
To dlaczego to robią ?
i to jest pytanie na które Pan, wyjątkowo rzetelny polityk, powinien spróbować odpowiedzieć !!! Gorąca prośb ao to.
Serdecznie pozdrawiam ZigZag

http://citizengo.org/pl/39937-...

Proszę Państwa o podpisy i przesyłanie linku do petycji.

Podpisałam. Dzięki za ten link.

Już podpisałem :)

a jak pan morawiecki so\bie wyobraza zeby PIS uniewaznil ustawe budzetowa?. Cwaniaczek , nie interesuje juz mnie panskie zdanie a na rece jego syna dokladnie patrzec, takie zdanie to kazdy moze miec , a nawet szczerba.

"Solidarność Walczaca" Nie widzisz K .Morawiecki że tu nie ma żadnej różnicy poglądów tylko "PUCZ" a raczej jego nieudaczna próba. Przestan Kornelu traktować puczystów jak stronę - bo ich dowartościowywujesz. Zaapeluj lepiej do Kijowskiego aby oddał to co ukradł- albo niech "TO" przekaże dzieciom. Nie ośmieszaj starych członków SW. Gdzie się Twoja błyskotliwość podziała ? wszak dawniej ona resorciaka od patrioty rozpoznawała.

Dzięki Poznaniak. 100% racji. Też coś napisałem, ale mi nie puszczają. Pozdrawiam (byłe) SW z Poznania.

(b.) SW - Wrocław

Kornelu : kto wykreował Schetynę ?? kto naszą Solid. Walczącą PO-hańbił po roku 2000 i wcześniej?? Poznanska "SW" cię informuje że nie ma sporu dwóch stron - tylko jest jedna strona tzn. PiS i anty-PO-lska hołota a nie żadna "OPOZYCJA" ani strona.

WYRAZNIE widac , ze te ZULIKI nie ustapia. SKIETYNA JEST POdstawiony przez caly zlodziejski UKLAD Z DALA sterowany przez TUSKA z Brukseli zmierzajacy do obalenia sila rzadu i POwrotu gangow do wladzy. TO DOBRZE ZORGANIZOWANA GRUPA majaca doswiadczenie w obalaniu rzadow. /co czesto w zaprzyjaznionych telewizjach POdkresla KON , ktory ciagle chwali sie jak obalil rzad Kaczynskiego w 2007 roku.P.MORAWIECKI POWINIEN WIEDZIEC , ZE TERRORYSCI NIGDY NIE USTEPUJA. ICH CELEM JEST DZIALANIE WSZELKIMI METODAMI OD ZASTRASZANIA , AZ PO MORDERSTWO,ZAMACH. PRZECIAGANIE Z NIMI rozmow TO droga do kapitulacji. oni ida na wyniszczenie przeciwnika . /stawka jest POwrot do wladzy bez wzgledu na cene/ KTO USTAPI TEN PRZEGRA. ONI WALCZA O SWOJE BUDZETY , KTORE BUDOWALI Z PANSTWOWEGO BUDZETU PRZEZ 8LAT.

Jeżeli nie można odblokować mównicy, to należy uruchomić mikrofon mobilny i prowadzić posiedzenie sejmu z dowolnego miejsca w sali plenarnej. Wypowiedzi poszczególnych posłów z miejsca na którym siedzą.

Tak nie można!
Trzeba rozróżnić, kto jest agresorem łamiącym prawo, a kto się broni.
Apele to może wygłaszać PAPIEŻ, ale pan Morawiecki (którego szanuję za „przeszłość”) chyba papieżem jeszcze nie jest.

Czasem widzimy bójkę uliczną. Nie mamy pojęcia, jak do niej doszło, i z prostej ignorancji uważamy, że policja powinna aresztować wszystkich uczestników zamieszania. A przecież na ogół bójka wzięła się stąd, że Bogu ducha winny napadnięty zaczął się rozpaczliwie bronić przed zdemoralizowanym agresorem.
Miejmy na uwadze ten przykład, zanim ocenimy to, co dzieje się w polskim parlamencie!

Apele do OBU STRON takiego konfliktu są niesprawiedliwością i NONSENSEM!

czy PO-PSL, kiedy rządziło, czuło się odpowiedzialne za losy milionów zwykłych Polaków??? Nie !!!! Czy Petru, który nie czuł się odpowiedzialny za los własnej rodziny, będzie zachowywał się odpowiedzialnie w stosunku do kraju??? Nie!!!! Czy Kijowski. któremu obca jest odpowiedzialność wobec własnych dzieci, będzie odpowiedzialny wobec kogokolwiek??? Nie!!!!! To są ludzie zupełnie wyzuci z odpowiedzialności wobec drugiego człowieka....oni jedynie mają poczucie odpowiedzialności w stosunku do własnego portfela!!!!!

miesięcznice smoleńskie... to tam usłyszałam kiedyś, ze samo milczenie jest przyzwoleniem, a te tzw. kompromisy jak nazwać? może wspólnym działaniem? nie wierze i cholera mnie bierze, bo cala ta sytuacja ma właśnie taki cel- wkurwić Polaków i wyciągnąć ich na ulice. czy PiS tego nie rozumie, czy ma takich doradców z Bożej Laski?

Nie ustępować dla Tuska skoro on ma w tym interes to nie ma już złudzeń że zagrzewa do walki a sam siedzi bezpiecznie i steruje z Brukseli. Te burdy opozycji już stały się standardem, PIS nie może cofnąć się ani o krok, bo to będzie zachęta i zaostrzenie apetytu opozycji na obalenie rządu. Niech robią co chcą aż wejdą w konflikt z prawem, PIS ma trzymać wyłącznie rękę na pulsie. Samoobrona śp. A. Lepper przy takiej opozycji to święty człowiek. Trzeba pamiętać że walczył z najgorszymi i najbardziej niebezpiecznymi typami i zginął w tej walce bo za dużo powiedział. Tutaj radzę bardzo przemyślane działanie, ponieważ walka toczy się z ludźmi bardzo niebezpiecznymi. Opozycja traci coraz więcej i coraz bardziej uwiera ją sznur na gardle, ta blokada jest przestępstwem i jest nielegalna, ale oni już nie mają linii obrony w prawie, chwytają się dosłownie wszystkiego by zwrócić na siebie uwagę, co jest dziecinne i żałosne.

czy wiecie czemu wiele panstw nigdy nie dyskutuje z bandziorami ? bo wielu normalnych wie ze to pogsrsza sytuacje...tylko powroz

chodzi o to ze ustawa budzetowa jest tylko wieeeelkim niby powodem czemu zdrajcy tak sie zachowuja....podstawowy powod to inna ustawa procedowana w tym samym czasie i ktos kto mysli wie jaka to ustawa...mysle tez ze wie o tym PIS i rząd...

bo wiele osob mysli ze to przestepcze PeuO to jacys politycy ktorzy dzialaja na rzecz wyborcow...to banda kombinatorow i cwaniaczkow na szpicy rozkazujaca reszcie wybranych mozliwe ze dobrych poslow

Obawiam się ,że jedyne ustępstwa ze strony PiS-u ,które PO byłaby wstanie zaakceptować to :

1) Samorozwiązanie sejmu.
2) Zdelegalizowanie RKW
2) Wybory pod kontrolą KBW ,z oprogramowaniem napisanym na Łubiance .

Piłsudski wiedziałby jak to załatwić.

Nie wyskakuj z tym Piłsudskim z PPS -u.
Jeden człowiek to sobie może.
13 punkt Wilsona to głównie 80 tysięcy polskich ochotników w Armii Hallera w 1917 roku gdy Stany Zjednoczone przystąpiły do wojny.
Był Paderewski, Dmowski, Korfanty a nie tylko Ziuk ,który by się drugi raz ożenić zmienił wiarę.
Taki to autorytet.
A gdy bolszewiki były pod Warszawą to wysyłał emisariuszy do Witosa

Bardzo niebezpieczne jest to, ze Tusk sie w to miesza i pojdzie w swiat opowiesc o nielegalnym budzecie - moze warto uchwalic jeszcze raz bez zadnych poprawek, wtedy sie wytraci Brukseli argument z reki...Wiem, ze budzet byl uchwalony legalnie, ale do nich nie docieraja fakty i argumenty, a ponowne przeglosowanie budzetu zamknie im geby. Jednoczesnie zapowiedziec ze nie bedzie tolerancji dla dalszych tego typu ekscesow i zagrozic wysokimi karami pienieznymi.

Nie ma co bandytą ustęPOwać - trzeba wyciągnąć PRAWNE sankcje do każdego POpaprańca !!!!!!!!!!!!

To dość ironiczne, że to właśnie Kornel Morawiecki apeluje o kompromis i twierdzi, że wszelkie formy zaostrzania konfliktu są niewłaściwe. O ile się nie mylę to za komuny to on właśnie apelował o zaostrzenie konfliktu i rozliczenie zbrojne z komunistami. Ale teraz jego opcja jest u władzy więc kompromis jak najbardziej wskazany się okazuje. Jak ten świat się toczy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl