niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Szczerba z PO cytuje zbrodniarza Baumana. „Obrońcy demokracji” mają nowy autorytet

Dodano: 11.01.2017 [09:21]
Szczerba z PO cytuje zbrodniarza Baumana. „Obrońcy demokracji” mają nowy autorytet - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Po śmierci Zygmunta Baumana rozległy się głosy o wielkiej stracie wybitnego socjologa. Przemilcza się zbrodnie mjr. Baumana, który po wojnie w szeregach krwawej formacji Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW) zwalczał polskich patriotów i był agentem Informacji Wojskowej. Jednak dla Michała Szczerby z Platformy Oobywatelskiej, Bauman to wart cytowania specjalista od „obrony demokracji”...

W życiorysie, jaki przedstawia się w pochwalnych tekstach o Baumanie, ma jawić się on jako wybitny człowiek imponujący młodzieży akademickiej oraz twórca koncepcji postmodernizmu, tzw. teorii płynnej nowoczesności. Podkreśla się uznanie, jakie zyskał jako socjolog w kręgach lewicowych, chłonących idee marksistowskie na Zachodzie. Socjolog swych ostatnich dni dożywał u boku partnerki życiowej, córki Bolesława Bieruta, prof. Aleksandry Jasińskiej-Kani, z którą mieszkał w brytyjskim Leeds.

Bauman nie poczuwał się do przeprosin za udział w zbrodniczym systemie komunistycznym. W 2007 r. udzielił wywiadu lewicowemu dziennikowi brytyjskiemu „The Guardian”. Stwierdził tam, że w powojennej, „zacofanej” Polsce najlepsze perspektywy dawała partia komunistyczna.

Tymczasem, jak wynika z akt IPN-u, Bauman w latach 1945–1953 był oficerem komunistycznych organów bezpieczeństwa. Najpierw wstąpił do KBW, zbrodniczej formacji stworzonej na wzór sowieckiego NKWD, mającej za zadanie fizyczną eksterminację wewnętrznego wroga. Bauman zrobił w tej służbie błyskawiczną karierę.

Z akt IPN-u wynika również, że Bauman w latach 1945–1948 był agentem Informacji Wojskowej działającym pod pseudonimem Semjon. Akta jego działalności zostały wyczyszczone w latach 40. Zachowały się jedynie oceny doceniające działalność „Semjona”. Po zakończeniu służby i eksternistycznym kursie w szkole KC PZPR Bauman trafił na Uniwersytet Warszawski, gdzie przenosił standardy, jakie mu wpojono w KBW.

Absolutnie nie przeszkadza to posłowi Platformy Obywatelskiej Michałowi Szczerbie. Na Twitterze zamieścił następujący cytat z Baumana: „Demokratyczna polityka nie przetrwa zbyt długo w obliczu bierności obywateli wynikającej z ich politycznej ignorancji i obojętności”. I opatrzył go rysunkiem, który zapowiada przygotowywany przez tzw. KOD protest. Jak widać, komunistyczny zbrodniarz to dla „obrońców demokracji” wzór wart naśladowania.


Więcej o Zygmuncie Baumanie w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Baumann był parchem, antypolskim zbrodniarzem, jakich wielu uciekło do Tel Awiwu czy Londynu, a był nim do samego końca i nie ma powodu, by powiedzieć o nim choć jedno dobre słowo.. takie kanalie mordowały naszych Bohaterów jak Inka czy Łupaszka.. Nie może być dla nich PObłażania czy zamazania win, trzeba głośno mówić o ich zbrodniach, a zrównywanie prawdy historycznej, propagowanej przez prawicę, z narracją lewicy, jest zwykłym kłamstwem i manipulacją, a jako takie - przestępstwem !!!

Ten chłystek powinien zniknąć z życia publicznego.Nic nie reprezentuje sobą,chyba że głupotę i arogancję.

Jest taka rozmowa
M.Sz. kurcze wstalem rano i tak sobie mowie do siebie ,czemu jak mnie szkolili to nie mowili ze króli bylo 3 a nie 5,przyciez chyba bylo w sumie 7, a gupi Rysiek mowil ze 6,tylko oni nie znaja historii...czemu mi wmowili ze sejm bedziemy rozwalac w stanach przeciez tamten sejm nie ma rzadu tylko prezydenta..
wchodzi pan kretyna i mowi
.wiesz radek i doland razem z jeneralami ustalili ze mamy rozwalic ten sejm a ten gupi rysiek chce zeby sie sam rozwalil
i tak mnie za ja... trzymaja. maja chyba opublikowac moja operacje plastyczna i teczke ,i co ja poczne...przeciez troche pamietam jak gnoj rozrzucalem w kolchozie pod uralem...a potem ciach ciach i badz tu rozwalaczem...nawet motoru nie mam i pytki z tylu...a inni maja,nawet brody jak ten bancelowicz co tak se rzadzi...

Ku pamięci. Na tego pajaca sejmowego i jego zwrotami do Marszałka Sejmu RP bardziej pasujące do prezydenta Biedronia głosowało około 4200 wyborców. Liczba 30 688 570 jest uprawnionych do głosowania. Około 38 000 000 obywateli musi uczestniczyć w okupacyjnym cyrku sejmowym - szczerbulców z powodu fanaberii 4 tys osób i ich idola z POspolitej łapanki.

Ku pamięci. Na tego pajaca sejmowego i jego zwrotami do Marszałka Sejmu RP bardziej pasujące do prezydenta Biedronia głosowało około 4200 wyborców. Liczba 30 688 570 jest uprawnionych do głosowania. Około 38 000 000 obywateli musi uczestniczyć w okupacyjnym cyrku sejmowym - szczerbulców z powodu fanaberii 4 tys osób i ich idola z POspolitej łapanki.

Najzabawniejsze, że "wielki profesor" potrafił przepisywać z Wikipedii jak gimbaza.

http://kompromitacje.blogspot....

Dość tego cyrku!Polacy powinni na taczkach wywieźć nierobów z PO blokujących pracę Sejmu RP.

PO jest reprezentantem niemieckich (nie tylko) interesów w Polsce.To z ich list startował poseł mniejszości ukraińskiej,który neguje ludobójstwo wołyńskie.Wsparcie niemiecko-ukrainskie niestety może przypominać działania tych środowisk w II RP jak również te z czasów wojny gdy Niemcy wspierali część ukraińskiego środowiska,która to część działała na szkodę Polski.Tylko kto ich prowadzi?BND?Czy mamy do czynienia z innym graczem?

A poza tym, Matoł nie wybierze na swego idola Mędrca,
Matoł zadowoli się kimś znanym.

Świetnie ocenił "dorobek" Baumana, prof. Wolniewicz.
-MAKULATURA-
Nic dodać, nic ująć.

Zgadza sie.
Tam powedrowaly juz moje egzemplarze.
Probowalem sprzedac w antykwariacie,ale nie przyjeli.

W tej całej rozgrywce, to Petru postrzegany jest jako postać nad wyraz labilna, rozchwiana emocjonalnie, co być może z ludzkiego punktu widzenia jest zrozumiałe zważywszy, iż lider .Nowoczesnej wrócił niedawno z ciepłych krajów, ale w politycznie, to naprawdę wygląda fatalnie. Z jajka można zrobić wydmuszkę, ale z wydmuszki jajka już raczej nie! Dobry tekst na www.pamflet.pl

Twórców teorii postmodernizmu było wielu (Michel Foucault, Jacques Derrida, Jean-François Lyotard, Richard Rorty i inni), więc ogłaszanie Baumana jako "twórcy" tej teorii jest grubym nadużyciem. Zaś jedną z głównych ideologii, na jakich bazuje postmodernizm, jest marksizm, niezależnie od innych źródeł inspiracji. Nic więc dziwnego, że Bauman jako ideowy spadkobierca komunizmu rozsmakował się w tej nowej wersji "jedynie słusznego światopoglądu". Dla pozbawionych wartości bezideowców, jacy dominują w kręgach lewackich (w kraju i zagranicą), Bauman może jawić się jako "mistrz" i autorytet. Poza tymi kręgami jego dorobek (raczej urobek) niewiele znaczy.

Wielka Szczerba w tym Baumnie.
Pierwsza,lecz nieostatnia.

Bauman to suymbol zbrodni,ale i glupoty Zydokomuny.
Facet nie potrafil pisac po polsku.
Jego ksiazki pisal jego przyjaciel z PANu,Rudzki,ktory posiadal kolekcje ksiazek Baumana z dedykacja,wspolautorowi,Zygmunt Bauman.
Pozniej tez sie popisywal,wprowadzajac termin "ponowoczesnosc",podczas ,gdy po polsku to jest postnowoczesnosc.
Walczyl,jak przystalo na bolszewika, z katolickimi normami moralnymi.
Na socjologuii ,gdzie tez wykladal,byl przedmiotem kpin i drwin studentow,dla ktorych byl symbolem kabotynizmu,sztucznosci I pretensjonalnosci.
Byl marksista I typowa komunistyczna intelektualna uydmuszka.
Profesor Chalasinski robil sooie z niego jaja,ze nie udalo mu sie odkryc socjologii polskiej,ktora istniala 100 lat przed nim.

Jaki bauman taka scerba.

Szczerba to, szczeniak, mazgaj, idiota, błazen. szkoda czasu na tego smroda.

Bydle cytuje bydlaka , pasztety wchłaniają pasztet.Ot cała filozofia

czasami i zbrodniarze potrafia powiedziec cos prawdziwego (bo przeciez sam wiedzial jak walczyc z demokracja ). Jeszcze raz przeczytaj zlota mysl zbrodniarza on mial racje to truchlo juz ale mysl jest zlota warta do zapamietania na cale zycie
"„Demokratyczna polityka nie przetrwa zbyt długo w obliczu bierności obywateli wynikającej z ich politycznej ignorancji i obojętności”.

KTO MA MEDIA TEN MA WŁADZE - tak mawiał najbogatszy człowiek świata BIL GATES w USA. Polska jest zdemolowana moralnie przez ostatnie lata przez michników zakowskich olejników i całą tą resortową dzicz. Dzisiejsze awantury w Sejmie to pokłosie tej polityki NIE MOZNA DALEJ BEZKARNIE DOIĆ POLSKI I TO NIE MIEŚCI SIE W GŁOWIE "nowośmiesznym" i platformie

O tak ,tak .
640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć.
Bill Gates
:-)

I tu automatycznie powinien wkroczyć prokurator ,i to z urzędu ! A za to że pomimo ustawy zakazującej propagowania zbrodniczych i komunistycznych symboli i postaw , a przecież pochwalanie przez posła Szczerbę kogoś takiego jak Bauman
jest złamaniem prawa tym samym popełnia przestępstwo !
Jest to tym samym co publiczne wychwalanie czynów Stalina, a na coś takiego nie może być naszej zgody !

masz racje
podzielam twoją opinie
z ustawy prokurator na wypowiedzi Szczerby.

Szczerba, gdybym nie miał pewności, żeś zwykły ignorant w każdej dziedzinie, byłbym pewien, żeś postradał zmysły. Dobrze mówiła Twoja nauczycielka matematyki w programie "W Tyle wizji": zawsze byłeś jajcarz i lekkoduch, narowisty jak koń, najpierw coś zrobisz nim pomyślisz. To drugie przychodzi Ci z trudem, wszak byłeś miernym uczniem, więc chcesz wypłynąć na fali tego co przychodzi Ci łatwo i bezkarnie, warcholstwo. Pomyśleć, że wszedłeś do Sejmu z 3500 głosami, to tyle ile mysi mieć radny najmniejszej gminy. Wstyd.

a jakiej orientacji seksualnej jest ten poseł co mówił panie marszałku kochany???

Belzebub wczoraj. Teraz Bauman. Jutro Belial. Za tydzień Lucyfer.

właściwie to chciałbym się zgodzić z tezą Baumana:
„Demokratyczna polityka nie przetrwa zbyt długo w obliczu bierności obywateli wynikającej z ich politycznej ignorancji i obojętności”
W zakresie socjologi ten człowiek miał podobno jakieś osiągnięcia, nie będę się odnosił do jego przeszłości w KBW bo jest ona dla mnie dyskwalifikująca tę osobę by uchodziła za autorytet.
Skoro nawet głupiemu uda się coś mądrego powiedzieć i dla tego że powiedział to głupek nie powinniśmy to odrzucać, to można się zastanowić nad w/w cytatem:
Czy to źle, a może wręcz przeciwnie?
Skoro nie przetrwa to co będzie po "demokratycznej polityce"?
Czy ktoś chciałby zapobiec "politycznej ignorancji" a jeżeli tak to w jaki sposób (przypomniał mi się oficer polityczny z wojska w PRL)?

Czyżby Bauman wymyślił tę oczywistość? Wielu plagiatorów kreuje się na mędrców. Odszedł, ale te nie jego mądrości pozostaną aktualne na zawsze.

Był jeden Filozof https://pl.wikipedia.org/wiki/... reszta to komentatorzy :-) .
A szczerze mówiąc to cytat

"Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. " jest nawet dosyć podobny do tego zacytowanego przez Szczerbę .

Ciekawe co zostało wcześniej wydane "Centesimus annus" ,czy "Płynne życie"

Panie Szczerba, a co pan sądzi o demokracji jeżeli ńie POtrafi pan uszanować demokratycznie wybranego Rządu. Jest pan podczas posiedzenia Sejmu arogancki, głupoty pan wygaduje, durnowato się pan zachowuje więc cóż pan może mówić o demokracji?

A ktoś mi powie skąd ci niby posłowie pokroju "ścierwy"?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl