niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Pożegnalne przemówienie Baracka Obamy

Dodano: 11.01.2017 [08:50]
Pożegnalne przemówienie Baracka Obamy - niezalezna.pl
foto: twitter.com/WhiteHouse
Prezydent Barack Obama wezwał Amerykanów w swoim pożegnalnym przemówieniu aby bronili demokracji - "Demokracja jest zagrożona, gdy bierzemy ją za pewnik" – powiedział ustępujący prezydent w Chicago w trakcie pożegnalnej mowy do narodu – podaje bbc.com.

Pierwszy czarnoskóry prezydent kraju został po raz pierwszy wybrany w 2008 roku.

- Dziś to moja kolej, by powiedzieć dziękuję. Każdego dnia uczyłem się od was. To wy zrobiliście ze mnie lepszego prezydenta, lepszego człowieka -  powiedział w wystąpieniu.

Po ośmiu latach bycia waszym prezydentem nadal wierzę, że zmiany dzieją się tylko wtedy, gdy zwykli ludzie się angażują i domagają swoich praw 

- przekonywał ustepujący prezydent.

Obama powiedział,  że walka o demokrację jest trudna, czasem krwawa, że na dwa kroki do przodu przypada krok do tyłu. 

Ameryka jest lepsza i silniejsza w prawie każdym aspekcie " niż to było to osiem lat temu, kiedy obejmowałem urząd, powiedział do kilkunastu tysiący osób zgromadzonych w McCormick Place.

Zwracając się do wszystkich środowisk w Ameryce powiedział, by rozważali problemy biorąc pod uwagę punkt widzenia innych "musimy skupić swoją uwagę i słuchać".Obama powiedział, że pokojowe przekazanie władzy pomiędzy prezydentami jest "znakiem rozpoznawczym" amerykańskiej demokracji.

Obama przedstawił trzy zagrożenia dla amerykańskiej demokracji. Wymienił nierówności ekonomiczne, podziały rasowe i uciekanie różnych segmentów społeczeństwa do "bańki", gdzie opinie nie są oparte na "wspólnych podstawowych faktach".

Jeśli jesteś zmęczony kłótnią z obcymi w internecie, spróbuj porozmawiać z kimś w prawdziwym życiu

– mówił.

Na zakończenie swojego wystąpienia powiedział, że miał jedną ostateczną prośbę do Amerykanów

 Proszę was abyście uwierzyli. Nie w moją zdolność do wprowadzania zmian, ale w waszą


- powiedział ustępujący prezydent

18 tys. osób wzięło udział w mowę pożegnalną w McCormick Place, największego centrum konferencyjnego w Ameryce Północnej.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Drugiego takiego wyluzowanego i profesjonalnego Prezydenta Stany już mieć nie będą. Dobrze się go słuchało. Pewnie lepszy był z niego celebryta niż prezydent, ale...

Marionetka w rękach żydokomuny. I tyle jego prezydencji.

Lewacy na całym świecie są tacy sami: jeśli przegrają wybory, to demokracja jest „zagrożona”. I najlepiej zwalić winę za tą porażkę wyborczą, na „ruskich hakerów komputerowych”. No bo przecież to niemożliwe, aby wyborcy odwrócili się od ich „wspaniałego” programu politycznego, społecznego i gospodarczego.

Lewakom wydaje się że mają monopol na prawdę i rząd dusz. Nic bardziej błędnego. Lewactwo było, jest i będzie przyczyną wielu nieszczęść.

Zaryzykował bym twierdzenie, że socjalizm i wszelkie jego lewacze doktryny, to największa plaga jaka kiedykolwiek dotknęła ludzkość.

Kochani Obama nigdy nie byl ani czarnoskory, ani nie byl Murzynem, ani nie byl czarny. Osoba urodzona z bialej jak snieg matki i z Murzyna jest Mulatem. Chyba tego Was uczyli w szkole?

zastanowilo mnie zdanie : POKOJOWE PRZEKAZANIE WLADZY !!!! a jak mialo byc ? ...co ? wojna domowa ? ....sk......nu !

Pan Obama skromnością nie grzeszy. Coś jak nasz skromny Wałęsa, który sam obalił komunę.

Tymczasem Buzfeed publikuje brytyjskie kwity, z których wynika, że kacapy prowadzą Trumpa od dobrych pięciu lat:

https://www.documentcloud.org/...

To się dla Polski dobrze nie skończy. Rząd musi podjąć decyzje o przygotowaniach na najgorsze scenariusze.

Polecam zapoznać się z taką postacią jak Ronald Reagan, najwybitniejszym prezydentem USA w XXw. Kim był, jak wygrał, jaką miał prasę i czego dokonał wbrew lewackiej nagonce.

Anetko, nie ma się czego obawiać. Właśnie wyczytałam na onecie, że Ministerstwo Obrony Narodowej rozważa kupno 96 używanych myśliwców F-16. Jeśli tak się stanie - Polska będzie w czołówce sił powietrznych państw NATO.I wtedy to rządy obcych państw będą musiały podejmować decyzje o przygotowaniach na najgorsze scenariusze.

Obama to taki Tusk, tez nie wie gdzie jego korzenie-ojczyzna. Taki jak Tusk tylko tyle ze czarny, lecz jeden i drugi łrze bez opamientania, jak to powiadali kłamia od switu do switu.

I On taki autorytet mówi takie słowa na temat demokracji! Boże jak dobrze, że to lewactwo zaczyna być w odwrocie!

Zobaczcie jak kacapska agentura wpływu atakuje Obamę, jak przez lata sprytnie manipulowali faktami opluwając go.

Wygląda na to, że Obama przystąpił do KODu.

Obamo wróć!!! Błagam cię wróć Obamo!!!
Clintownowo czemu ci nie zaufałem!!! No wszystko lepsze niż ten Trump!!!

Jesli byl tak za demokracja, to w imie czego wprowadzil do swiata zachodniego tyle milionow muzulmanow, ktorzy szczerze i wyraznie mowia o tym , iz demokracja to glupota. Za jego kadencji demokracja byla niszczona i nieszanowana, byl to czas promowania aborcji, ktora zabija demokracje,byl to czas promocji homoseksualizmu, ktory zabija wszelki obraz normalnosci, byl to czas , w ktorym wlasnie zwykly czlowiek omotany przez lewacka filozofie zaglady i satanizmu , stracil kontakt z rzeczywistoscia, przez co narazil siebie i innych na pozbawienie sie tych wszystkich praw , ktorych tak dumnie Obama nazywa demokracja!

Obama przjdzie do historii jako prezydent, który wyznaczył najwiecej "czerwonych lini", które zostały przekroczone bez jakiej kolwiek reakcji na to z jego strony.

u tych też zagrożona demokracja bo przegrali, kabaret

o bla bla bla bla bla bla bla bla bla blama :) to wszystko co lewacka swolocz potrafi.

Koniec czarnego eksperymentu. Wynik - porażający.

to nie byl eksperyment, eksperyment byl w RPA i kamien na kamieniu czarni nie zostawili tego kraju.

Największym zagrożeniem dla amerykańskiej demokracji był on sam , odskakujący i kiwający się na boki klaun , kawalarz.
Najlepiej wychodziło jemu wchodzenie i schodzenie po schodach w Białym Domu oraz wskakiwanie i wyskakiwanie z samolotu , machanie rączką i szczerzenie zębów.

Ten "demokrata" szedl rowno na pasku NWO, nie przyszlo mu do
lba, zeby przeprowadzic sledztwo co tak naprawde wydarzylo sie
dziewiatego Wrzesnie 2001r.To bydle lgalo mowiac ze rozliczy
prezia niejakiego p.w busha za jego zbrodnie w Iraku.
Wreszcie to bydle jest odpowiedzialne za tzw. stimulus dla
banksterow w 2008r. zapewniajac tym zbrodniczym arcyzlodziejom
calkowita bezkarnosc. Czy mam wymieniac dalsze "sukcesy" tej
mulatowej kukielki ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl