niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

​Sarmacja

Dodano: 11.01.2017 [08:42]
​Sarmacja - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Szlachta znów na Sejm zjechała. Wypoczęta, niezmęczona rotacyjną okupacyją sali sejmowej, gotowa do bitki i dalszej kłótni. Próżne okazały się starania marszałka Senatu, który powagą urzędu swego chciał sprawić, aby posłowie znów pracą się zajęli. Grzegorz, liderem opozycji zwany, który aż 132 szable w Sejmie posiada, wszelkich rozmów zaniechał, przekonując jednako, że rozmawiać to on może jedynie z tymi, którzy z nim gadać nie chcą, a nie z tymi, którzy do dialogu są gotowi. „Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, Ja z synowcem na czele i… jakoś to będzie! ” – myśli sobie dufny w swe siły Grzegorz, sprawdzając, czy szabelka ostra i czy z pochwy gładko wychodzi. Spór jest przecie o rzecz najistotniejszą, czyli o to, kto kogo przeprosi pierwszy. Dla takiego sporu warto poświęcić reputację i powagę własną, a już na pewno Polskę. I pomyślał bitny Grzegorz o sztafecie pokoleń. Pomyślał o sarmatach i złotej wolności szlacheckiej. O kłótniach sejmikowych i pojedynkach. Pomyślał o krótkiej historii II RP. I nucił przy tym Litanię Jana Kaczmarka: „boć to polska jest litania i to jedno wiemy, że niestety, nie ma końca, póki my żyjemy!”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niech pan sie nie osmiesza!
Tym obszczymurkom polskojezycznym daleko do polskiej szlachty.
Oni bardzo pragna ,aby ich za takich uwazac( elyty,kasty potworzyli,ograbili Polakow z ich majatkow),a to tylko prostacka holota,ktorej sloma z drogich butow wylazi.Zlodzieje, i kretacze,cwaniaczki uliczni.
Dzieki komunie,przesladowaniu,mordowaniu POLAKOW,i uniwersytetom marksistowsko-leninowskim ponadawali sobie stolki.
Ktorych to tak zachlannie sie trzymaja,czyli:CHLOP ZYWEMU NIE PRZEPUSCI( i to chlop-taki mentalny,nie mylic z rolnikiem ,ktory kark zgina przed byle lewako-komuszymi zbokam,majacymi chrapke znow na POLSKE)!

litości! jaka to szlachta, toż to wielkopańskie pospólstwo!

Dobre,jak zwykle.Tylko to nie szlachta a jakieś faryzeusze służące obcym jak Targowica.Pozdrawiam.

Porownanie szlachty polskiej z Ruska Komuna to skrajny idiotyzm.

Nie tak skrajny! Katolicka szlachta nie grzeszyla ani oglada, ani wyksztalceniem, ani wysoka kultura, podatkow nie chciala placic punktualnie, jesli wogole, stanem panstwa sie specjalnie nie przejmowala ...

Pan Grzegorz ma zatem skad czerpac wzorce do swojej wrazej dzialanosci, zwlaszcza, ze partia rzadzaca nie za bardzo wie, jak roziwzac problem tego zdrajcy, dzialajacego wyraznie na czyjes zlecenie.

Jezeli cos jest tutaj niezrozumiale to brak konsekwencji i stanowczosci w dzialaniach wladz. Tolerancja dla pelzajacej zdrady stanu nie moze sie skjonczyc inaczej, jak tylko upadkiem rzadu. Dlatego trudno zrozumiec, na co jeszcze czeka marszalek Kuchcinski i dlaczego nie nakaze usuniecia tego stada protestujacych pawianow z Sejmu i doprowadzenia ich do prokuratury?!

Pani chrystianko, obraża nas Pani uparcie przy każdej okazji czepiając się naszego katolicyzmu i niezmiennie łącząc go ze wszystkim co według Pani ma negatywny wydźwięk. BARDZO Panią proszę by Pani przestała to robić! Takie właśnie postawy jaką Pani prezentuje budzą ostatecznie wrogość. Pisałem kilkukrotnie , że szanuję Pani wiarę. Proszę mi się odwzajemnić tym samym i szanować moją, a ja wówczas będę wiedział , że okazując Pani szacunek nie popełniłem błędu.
Co do szlachty to upraszcza Pani sprawę bo to zależy od okresu. Ale niezależnie od okresu szlachta zachodnia bała się naszej szlachty jak ognia. Wynikało to z tego , że polski szlachcic mógł niewiele różnić się od chłopa pod względem majątku, albo być nawet od niego biedniejszy, ale miał herb, konia i szablę, i tą szablą dzieci swoje uczył władać od małego. I uczył też jak być wolnym, i o swoją wolność dbać. To nam pozostało, i choć często naiwni jesteśmy w swojej tolerancji wobec innych, w czasach gdy taka potrzeba rzeczywiście się pojawi, o wolność potrafimy zadbać.
Pozdrawiam

Jak to przeczytalem to przyszly mi do glowy 2 rzeczy:

- "Liberum Veto!!!..."

- rola ruskiego posla Rypnina, ktory wprowadzal w polskim Sejmie ruski dyktat....a wacpanowie ciagneli dysputy...obradowali...urzedowali...

Ostatecznie wypoczywali na Maderze I Austrii

Jak słusznie prawią przedmówcy w komentarzach, nie szlachta żadna to, a zwykłe buractwo to z kradzionymi nahajkami i w dodatku zdalnie sterowane.

:)

Mości Panie Jacku, imć Grzegorza Pan przeceniasz. Toć to słoma z butów wyłazi i gdzie mu tam do panów braci. Hama poznać po tym , że w zaparte idzie ślepo i w szkodę cięgiem lezie.
Szlachta, choć warchołów pełna na kodeks honorowy zważa. A ten choć legat, ma ten kodeks w rzyci.
Łgarz i kłamca sparszywiały a nie szabla Rzeczypospolitej!
Abo na umyśle słabowity jakiś imć Pan Grzegorz... to być może... Ale skoro tak, to w krzyżackie ziemie ruszyć powinien bo tam partia Zielonych dziewki wszeteczne sposobi aby takim o niepełnej sprawności ulgę niosły:
http://www.pch24.pl/niemieccy-...

Łącząc obecny pucz z wątkami narodowymi popełnia Pan błąd. Cała dawna Polska nie zasługuje na przyrównanie jej do dzisiejszej sejmowej szmaty.
Tym bardziej nie mieszaj Pan do tego Mickiewicza.

Gajus z Lasów
Panie Jacusiu
>Ja cóś< tu nie rozumiem – jaka szlachta ! , jaka szlachta! Schetyna, Noumann, Budka, Ciemniak , Kopacz ,Raś, Zimniak ,Brejza – co to za nazwiska ? To chyba nagonka na polowanie.
Gajus z Lasów

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl