niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Wręczenie certyfikatów dla afgańskich żołnierzy

Dodano: 10.01.2017 [18:10]
Wręczenie certyfikatów dla afgańskich żołnierzy - niezalezna.pl
foto: flickr.com
7 stycznia br. w Gamberi odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów dla afgańskich żołnierzy po ukończeniu kursu ISR Collection Management. Kurs prowadzili m.in polscy doradcy – informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Kurs ISR Collection trwał dwa tygodnie i związany był z prowadzeniem rozpoznania przy wykorzystaniu środków bezpilotowych podczas operacji lądowych. Brali w nim udział oficerowie i podoficerowie batalionu rozpoznawczego 201. Korpusu Armii Afgańskiej.

Kurs prowadziło trzech doradców z Polski i Stanów Zjednoczonych. Wręczenie certyfikatów odbyło się w obecności dowódcy afgańskiego batalionu płk Taher-a – czytamy na portalu DO RSZ.

Oprócz Gamberi, główne komponenty Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie rozlokowane są w Kabulu i w Bagram. 

 
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

O ile dobrze pamiętam nasi żołnierze są w Afganistanie od 2001 roku, czyli 15 lat. Jeżeli kurs o którym piszecie trwa dwa tygodnie i prowadzi go trzech "doradców" oznacza to, że już dawno zostali wyszkoleni oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, cywile, a nawet mudżahedini i talibowie Afgańscy. Mam niejasne podejrzenia, że trwało to tak długo, bo na "kursa" zapisali się cichaczem obywatele sąsiednich krajów, bo któż by nie chciał mieć świadectwa ukończenia takiego kursu. No cóż, teraz kiedy wszyscy w Afganistanie mają już aktualne certyfikaty, można wracać do domu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl