niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Podziękuj Generałowi – w hołdzie dla „Gryfa”

Dodano: 10.01.2017 [12:25]
Podziękuj Generałowi – w hołdzie dla „Gryfa” - niezalezna.pl
foto: Arkadiusz Gołębiewski, Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci
Marcin Czapliński zorganizował na Twitterze akcję upamiętniającą zmarłego w ubiegłym tygodniu bohatera powstania warszawskiego gen. Janusza Brochwicza-Lewińskiego „Gryfa”. Każdy może nagrać film ze słowami wdzięczności dla generała. 

Akcja została podzielona na dwie części – warszawską – przy ul. Wolskiej 40, gdzie gen. Brochwicz-Lewiński dowodził podczas Powstania Warszawskiego obroną Pałacyku Michla. Tam Czapliński sam nagrywał osoby pragnące podziękować generałowi. Przyszło kilkadziesiąt mieszkańców miasta z wieloma ciepłymi słowami pożegnania i podziękowaniami.

Ponieważ wiele osób z całego kraju i zagranicy chciało się do tej akcji przyłączyć, Marcin Czapliński zachęcił na twitterze wszystkich Polaków, by nagrywali krótkie filmy video. Wszystkie materiały mają być potem zebrane w jedną całość i udostępnione na YouTube.

Generał po powrocie do Polski w 2002 r. był całkiem aktywny w internecie, mediach, publikacjach naukowych. Zawsze chętnie witał gości w swoim domu. Natomiast takim momentem, kiedy stał się mnie osobiście jakoś szczególnie bliski i ważny w moim życiu była premiera filmu "Zapora" o mjr. Hieronimie Dekutowskim wydanego przez IPN wiosną ubiegłego roku. Znalazła się w nim wspaniała wypowiedź pana generała dotycząca historii Polski, miłości do naszej ojczyzny. I kiedy w zeszłym tygodniu dotarła do nas smutna wiadomość o jego śmierci postanowiłem zorganizować jakąś akcję, by upamiętnić jego postać. Zależało mi, by włączyć w tę akcję jak najszersze grono, a ponieważ jestem aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych postanowiłem to zrobić za pośrednictwem Twittera. Akcja szybko spotkała się z szerokim odzewem


– opowiadał PAP organizator akcji.

Gen. Janusz Brochwicz-Lewiński ps. Gryf był żołnierzem batalionu Parasol, dowódcą grupy szturmowej, która broniła Pałacyku Michla na Woli.
Jego pogrzeb odbędzie się 25 stycznia, a rozpocznie się o godz. 11 Mszą Świętą w Katedrze polowej Wojska Polskiego, w Warszawie.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Cześć i chwała Panu Generałowi!

Dziekuje PANU PANIE GENERALE,dzis wreszcie wiem co znaczy kochac Polske,bede zawsze pametac jak trzeba postępowac, by nazywac sie Polakiem.Chyle czoła nad PAŃSKIM GROBEM

Cześć i Chwała Bohaterom !!!
Dziękujemy za wszystko !!!
Polska nigdy nie zapomni!!!

Cześć i chwała Bohaterom !!!

Śpij kolego w ciemnym grobie Niech się Polska przyśni Tobie…

"Zachował sie jak trzeba"
Cześć i Chwała Bohaterom!!!
Spoczywaj w spokoju.

Powiedzcie Polsce:" że zachowałem się jak trzeba".-
Dzielny Wojaku, będziemy dbać,
aby pamięć o Tobie nie zaginęła !
Wszechmogący Bóg, to doceni.-
Wieczny odpoczynek Racz mu dać Panie....
Spoczywaj w pokoju !

W naszej pamięci będziesz żył wiecznie. Cześć Ci i chwała bochaterze. Odpoczywaj w pokoju.

W naszej pamięci będziesz żył wiecznie. Cześć Ci i chwała bochaterze. Odpoczywaj w pokoju.

W Imię Niepodległej Polski

To są Polacy z Krwi i Kości, o
Oczach bystrych, Dumnego spojrzenia
Na twarzach Ich gości uśmiech radości,
Bo OJCZYŹNIE Służyć jest celem Istnienia.

Chwała Bohaterom

Chwała i cześć Bohaterowi i takim jak on chwała

W Imię Niepodległej Polski
To są Polacy z Krwi i Kości, o
Oczach bystrych, Dumnego spojrzenia
Na twarzach Ich gości uśmiech radości,
Bo OJCZYŹNIE Służyć jest celem Istnienia.
Chwała Bohaterom .

tu nic innego nie można powiedzieć jestem szczęśliwy że doczekałem, Mój ojciec nie doczekał, zawsze powtarzał wy dzieci doczekacie. Doczekaliśmy!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl