niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Więcej drużyn na Mundialu

Dodano: 10.01.2017 [12:06]
Więcej drużyn na Mundialu - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Obradująca w Zurychu Rada Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) powiększyła liczbę uczestników mistrzostw świata z 32 do 48 drużyn.

Pierwszy mundial w nowej formule odbędzie się w 2026 roku.

Po reformie turnieju 48 uczestników zostanie w pierwszej rundzie podzielonych na 16 grup po trzy drużyny. To oznacza zwiększenie łącznej liczby meczów z 64 do 80.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego jak grupa 3-zespołowa. To teraz dwie drużyny co będą grac ostatni mecz w grupie ustala jaki wynik jest dla nich korzystny by wyeliminować ta trzecią drużynę! Bo ta trzecia nie będzie już grać!

Kto wygra dwa mecze ten ma to gdzieś ;)

Powinni zmienić regulamin rozgrywek finału. W finale wszyskie 4 drużyny powinny grać ze sobą Np. Polska w 1974 roku nie zagrała z Holandią, a zajęła trzecia miejsce za Holandią

Europa znowu jest dyskryminowana. Tylko 3 dodatkowe miejsca, a dla słabiutkiej Azji czy Afryki proporcjonalnie dużo więcej. Z Ameryki Południowej awans praktycznie zapewniony.
Bez sensu. Mocna Europa powinna mieć przynajmniej 20 miejsc.
Zresztą ranking FIFA: w 48 najlepszych jest 26 drużyn z Europy. To o czymś świadczy.
Jedyne co jest dobre, to że z każdej Europejskiej grupy eliminacyjnej awansują dwa zespoły, bez baraży.

Efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Zainteresowanie spadnie. Nastąpi zmęczenie. Wyniki 10:0 będą na porządku dziennym. 48 drużyn to prawie 1/3 świata.

a po ch limit, bez eliminacji wszystkie druzyny ze swiata i rok beda orac xd kretynizm uefa powala, poza jedna rzecza, marketingowcy u nich nie spia, szkoda tylko zdrowia pilkarzy bo przeciez beda musieli grac dodatkowe mecze, ale to uefa ma centralnie w du pie o jakosci finalowego meczu nie wspomne i kondycji druzyn.

Na kondycję drużyn to nie będzie miało wpływu bo ilość meczów które zwycięska drużyna będzie musiała rozegrać nie zwiększy się.
W każdej grupie 3 drużyny więc każda drużyna rozegra w grupie 2 mecze. Jak rozumiem z każdej grupy wychodzą 2 drużyny do rund pucharowych i finał będzie 5 rundą pucharową czyli finaliści rozegrają 5 spotkań w rundach pucharowych i 2 w grupowych - razem 7 meczów.
Przy 32 drużynach było 8 grup po 4 drużyny, więc każda drużyna w grupie rozegrała 3 spotkania, następnie do rozgrywek pucharowych wchodziło 16 drużyn czyli finał był 4 meczem rund pucharowych dla finalistów. Plus jeszcze 3 spotkania z grupy - też dawało razem 7.
Więcej meczów będzie się odbywało w całym turnieju a nie pojedyncza drużyna zagra więcej meczów.

A co ma Uefa do mundialu? Za mistrzostwa świata odpowiada Fifa.

Co się będziemy cackać, zróbmy od razu 250 uczestników, ale zaprzestańmy tzw. eliminacji do MŚ.... PARANOJA !!!

Co za debilizm! Jeszcze im kasy mało! Bo przecież im więcej meczów tym więcej brzęku! Ale żeby się ćwierć globu zjeżdżało??!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl