Na szczęście wrócili i są – będzie weselej

Po kilku latach wróciła do naszego kraju sroga zima. Kilkunastostopniowe mrozy, obfite opady śniegu i śliskie drogi stały się faktem. Dzieci chodzą do szkoły okutane, czym się da. Dorośli wyciągnęli z szaf dawno niewietrzone futra i kożuchy. Powroty ze świąteczno-noworocznych ferii mogły być trudne, bardzo trudne. Wielogodzinne stanie w korkach na przeróżnych „zakopiankach”, pozostałych jeszcze w naszym kraju mimo starań drogowców, to też przy takiej pogodzie normalka. Kto wie, ilu Polaków utknęło gdzieś po drodze i nie zdążyło na czas do pracy ku rozpaczy zatroskanych o losy swoich pracowników szefowych i szefów. Jednak serce moje napawa otuchą i radością fakt, że ze swoich ferii powrócili i nigdzie nie utknęli Petru Ryszard i Schetyna Grzegorz. Bo niech państwo tylko pomyślą: gdyby panowie Ryszard i Grzegorz przez jakąś podłą śnieżycę utknęli gdzieś na jednym z lotnisk wielkiego świata, do którego przynależnością tak lubią się chwalić, to z kogo byśmy dzisiaj się śmiali? Mazguła i Kijowski to jednak za mało.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Fatalna ustawa 447

We wtorek w nocy Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła ustawę JUST (S.447) dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. Mają rację polscy politycy, którzy mówią o jej potencjalnie katastrofalnych skutkach. Antoni Macierewicz na antenie TV Republika stwierdził, że „gdyby do tego doszło (restytucji), byłaby to katastrofa narodowa dla Polski”.

Minister Jacek Czaputowicz nie ma wątpliwości, że ustawa „nie jest dobra”, a ponadto niesprawiedliwa wobec Polaków. Pocieszające jest to, że prezydentem USA jest Donald Trump – osoba bardzo sprzyjająca Polsce. Nawet jeśli podpisze ustawę, jest mało prawdopodobne, żeby USA wystąpiły z roszczeniami wobec Polski. Sytuacja może się jednak zmienić, gdy Trump władzę straci. Na uwagę zasługuje to, że ustawa S.447 została przyjęta przy bardzo małym zainteresowaniu Izby Reprezentantów, o czym świadczy frekwencja na sali. Dzięki klubom „Gazety Polskiej” w USA i miejscowej Polonii dowiedzieliśmy się o tym, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą S.447 – groźny jest zapis, na podstawie którego organizacje reprezentujące ofiary Holokaustu mogą domagać się finansowego zadośćuczynienia do wysokości 20 proc. wartości nieruchomości w Polsce.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl