niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

​Przewietrzyć Polskę – praktycznie

Dodano: 09.01.2017 [17:46]
​Przewietrzyć Polskę – praktycznie - niezalezna.pl
foto: arch. GPC
W Polsce ludzie się duszą. Jednak wbrew temu, co opowiadają posłowie opozycji, nie jest to wina rzekomego zagrożenia demokracji, a bardzo złej jakości powietrza. Wczoraj w kilku największych miastach Polski (Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Kielce) wystąpiło tak duże stężenie pyłów, że Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zalecał pozostanie w domach. Symbolem Krakowa już od dawna nie jest smok, a smog. Skalę problemu jeszcze bardziej obrazowo pokazuje to, że wczoraj normy zostały przekroczone o 1500 proc. W grudniu na południu naszego kraju odnotowano wyższe stężenie szkodliwych substancji niż w Pekinie. Co więcej, nie dość, że Polska jest krajem z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej, to poziom zanieczyszczenia uchodzący za alarmowy jest w Polsce niemal cztery razy mniej restrykcyjny niż na przykład we Francji. Problem się pogłębia. Co roku z powodu chorób odsmogowych umiera w Polsce blisko 50 tys. osób. Wbrew temu, co mówi minister zdrowia, problem bynajmniej nie jest „teoretyczny”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chwała Autorowi za prawdziwą niezależność. Odważył się wystąpić wbrew ministrowi rządu, i wbrew ogólnoprawicowej tendencji żeby bagatelizować wszelkie problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska.

Pytanie tylko, czy jego słowa padną na podatną glebę. Moim zdaniem, prawicowcy są już zbyt napompowani tym, co przez 2 dekady prawicowe media wbijały im do głów. Chętniej wierzą w Chemtrails czy szczepionki powodujące autyzm, niż w mierzalny smog. Nie mówiąc o niemierzalnych rzeczach, takich jak teoria ewolucji czy globalne ocieplenie.

Tylko dzieci szkoda. Bo one oddychają smogiem niezależnie od tego, co myślą ich rodzice o polityce. I one będą żyć w świecie bez raf koralowych, ze szczątkową pokrywą lodową i mniejszą powierzchnią lądu. Będą o nas mówić z mieszanką pobłażania dla głupoty i pogardy dla chciwości, tak jak my mówimy o pierwszych kapitalistach, którzy w kopalniach i fabrykach zatrudniali dzieci.

Wiec mowie kolejny raz - chcemy mieć srodowisko, zostawmy mieszkania i zamieszkajmy w lesie. 90% nie przezyje (w tym zapewne duza czesc dzieci) i będziemy mieli problem zanieczyszczenia z glowy, z glowy glupote, chciwość i pogardę, zero problemu z zatrudnieniem.
Jako szafarz górnolotnymi sformułowaniami misternie uwitymi w POkretna calosc, domyślam się, ze pierwszy dasz dobry przykład..?

No, świetny przykład cynizmu i zaściankowości. Fałszywa teza, że jeżeli trzeba dbać o środowisko, to kosztem porzucenia cywilizacji.

O Szwecji zapewne nie słyszałeś. Ani o tym jaki skok wykonała sama Polska w latach '90. Wtedy mówili tak samo jak ty: nie wprowadzajmy regulacji zanieczyszczenia wody, bo to zabije przemysł. Wprowadziliśmy. Nie karajmy za wywóz śmieci do lasu, bo wyborcy się zezłoszczą. Karamy. I jakoś nie mieszkamy jednak w lesie. Ani nie mieszkają w nich Szwedzi, którzy mają najbardziej restrykcyjne prawo środowiskowe w Europie. Ekologia to domena nowoczesnych państw. Ty chcesz, żeby Polska była w jednej lidze z Afryką czy Tajwanem.

kogo masz na ysi piszac"prawicowcy"? zacofanie w systemach grzewczych w Polsce jet spadkiem po PRL.Jest takze faktem,ze rzady postkounistyczne do ktorych zaliczam takze ostatnie rzady tuskowcow nic nie zrobily aby sytuacje polepszyc bo byly zbyt zajete wyprzedarza majatku narodowego i uwlaszczaniem sie. Obecny rzad, ktory masz zapewnie na mysli jest ledwie od roku i musi przy kazdym kroku /decyzji toczyc potyczki z totalna opozycja ktora jest przeciw wszystkiemu i pewnie nawet przeciw likwidacji smogu.

Mam na myśli choćby prawicowego ministra środowiska Radziwiłła, który zapytany o smog, zbagatelizował problem. Mam na myśli liczącego się publicystę prawicy Warzechę, który smog nazwał "lewackim wymysłem". Na pewno znalazłoby się więcej przykładów, ale nie śledzę głupot z aż takim zacięciem.

Owszem, PO nie robiło nic w sprawie smogu. Nie sądzę, żeby opozycja była przeciwko walce ze smogiem, ale jak na razie, to wygląda na to że nie będziemy mieli okazji sprawdzić, bo rząd PiS ma nasze zdrowie w tym samym miejscu, gdzie rząd PO.

Panie redaktorze Mucha, kto za tym stoi i kto chce ośmieszyć Prezydenta Dude? https://oko.press/przylebska-o...

Ten redaktor to tak od siebie czy za bardzo zapatrzył się w Czerską. Może pora pokazać mu drogę do redakcji GW.

a może to ruski sabotaż? Elektrownie są obce a i koderaści mogą palić coś w piecach swych domów trującego tylko po to byśmy dali sobie siana z węglem i zamawiali więcej gazu od ruskich.Tym truciem zmniejsza się ilość Polaków a przecież dba się na świecie o zmniejszenie populacji, bo jest ciasno. Za 10 lat może nowi migranci z ciasnego Izraela do Polski przyjadą także może trzeba zrobić im miejsce?

Są pomysły aby nad Kraków wysłać drony mogące analizować jakość dymu z kominów domowych. Jak najbardziej popieram karanie ludzi palących odpady gumowe, plastikowe i inne świństwa w piecach.
Problem w tym, że chwilę pojawią się histeryczne pomysły rodem z Pekinu typu zakaz grillowania czy posiadania kominka:/

że smog w Polsce bierze się ze spalania śmieci. To pilnie zgłoście się fajansy do pani BS, bo 17 stycznia zabierze się za smogi Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów i chce debatować o węglu. A powinni, jak widać, debatować o śmieciach, prawda?

Polska luckość* zbierała i zbierała te śmieci czekając na mróz. Przyszedł mróz i bęc te śmieci do pieców. I jest smog, pacany, tak?

Bo może zamiast marnować pieniądze na cudowne niemieckie piece na gaz i potem na sam gaz, lepiej obniżyć ceny za śmieci, hę filozofy?

To, co widzimy dziś, to zjawiska CHWILOWE!
W przyrodzie jest ich wiele.
Np. nagła śnieżyca. Czy ktoś potrafi się przed nią zabezpieczyć?
Albo trzęsienie ziemi, przeciwne wiatry wywołujące kataklizm?

U nas nie ma tych zjawisk. „Raz na 100 lat” zdarzy się brak wentylacji.

Bogu dziękujmy, że nie mamy prawdziwych kataklizmów, a z chwilowej dupereli nie róbmy totalnej klęski.
Klęską prawdziwą jest emisja ENERGII przez najbardziej uprzemysłowione kraje świata, takie jak USA, Chiny, NIEMCY!!!
NIEMCY!

Coraz więcej aut - ok. Tyle że na europejskiej mapie jakości powietrza kraje od Polski dwa-trzy razy gęściej zaludnione, jak Niemcy, Holandia czy UK, od samochodów gęsto, mają nieporównywalnie wręcz lepszą jakość powietrza niż Polska. Tylko że tam do głowy nie przyszłoby nikomu spalać śmieci w piecu domowym. Gdyby jednak ktoś upadł na głowę i coś takiego zrobił, to natychmiast musiałby ten swój dom sprzedać, żeby zapłacić zasądzoną grzywnę. A i parę lat spędziłby za kratkami.
To tyle do sztambucha naszym służbom sowicie opłacanym z naszych podatków - straży miejskiej, policji, prokuraturze oraz zajmującym się ochroną środowiska urzędnikom miast, gmin i województw. Mającym dbać o to, żebyśmy mieli czym oddychać.

po lekturze niemieckich gazet.

Jakie to mądre, jak rozsądne.
Ale tam, „na zachodzie”, przeciętny dochód rodziny jest 4 (CZTERY) razy wyższy niż w Polsce.
Zastosujmy te same kryteria (np. drakońskie mandaty za spalanie śmieci), a połowa Polski ZAMARZNIE.
To są właśnie „europejskie standardy”, których my musimy przestrzegać!
Co nas, europejczyków obchodzi, że nie stać was (polaczków) na ekologiczne paliwo do pieców?
Nie stać was, to ZDECHNIJCIE z zimna. A w innych przypadkach i z głodu.

Macie wypełniać NASZE normy, macie nie zaśmiecać NASZEGO środowiska.
Nie umiecie – zdychajcie.

to ewidentnie mniej spala się w piecach domowych węgla, jest to widoczne bez żadnego główkowania w statystykach. Kopalnie padają, bo nie ma chętnych na węgiel! Sklepy budowlane sprzedają na potęgę styropian, ogrzewania podłogowe, tak gazowe jak elektryczne czy węglowe. W miastach powszechne jest CO. Zwykłe ogrzewanie piecowe, o którym większość tu mówi, to ok. pół godziny rozpalania wkładu węglowego i piec zostaje zamknięty. Brednie o paleniu opon w mieszkaniach, to androny jakichś półmózgów! A palić takie śmieci w drogich piecach co, to też mógłby palić tylko ktoś, kto ma na piec nowy. Więc jeśli ma kasę, to ma też w... gdzieś palenie śmieci.

To co się teraz propagandowo tu wyprawia ma na celu znieczulenie przed kolejnymi idiotycznymi ustawami. Bo kiedy zabronią babciom palić węglem, to na ulice będzie mogło wyjechać sto folxwagenuff* więcej! Ot i wsio, cyfaniaczki*!

Możesz klac i obrazac ile chcesz a prawdy nie zmienisz. Obecnie w energetyce zostały wymuszone takie rozwiązania (inaczej slone kary), ze do atmosfery dostaje się praktycznie para wodna. Natomiast syf robia wlasnie te babcie i inni, którzy z roznych powodow "oszczedzaja" palac w niesprawnych i nieekonomicznych piecach rozne badziewia. To powoduje te zanieczyszczenia ale z tym walczy się ciężko bo wiadomo...wyborcy bidni i spróbuj tu na kominy czujniki pozakladac...

mój wpis, bo najwyraźniej masz jakiś kłopot ze zrozumieniem go.

Troche szkoda mi czasu. Do niczego nie dojdziemy - zalozenia zupelnie inne.
Ale w 1 zgoda - to co napisales jest pisane taka stylistyka, ze mozna miec klopoty ze zrozumieniem..:)
Proponuje - sam to przeczytaj i zastanow sie co chciales przekazac...

takich cymbałków jak ty. Zabierasz się za komentowanie wpisów, które cię przerastają. Na przyszłość tego nie rób i dupy mi nie zawracaj, tłuku.

pomija jakby nigdy nic kwestię jeszcze dwa lata temu zasadniczą, mianowicie OCIPIENIE KLIMATU! Już nie można dłużej ściemniać i z miliardów ludzi robić durniów, bo okazuje się, że lodu nieustannie przybywa, a poziom wód jest stały. No to wzniecają histerię smogową! A przypomnijmy sobie, że takich histerii było już w pip, a to Lasy Deszczowe były karczowane, a to Dziura Ozonowa i wymiana lodówek na całym świecie, a to za długie knoty w świecach :), żarówki oczywiście, choć wyprodukowanie tych "oszczędnych" kosztuje pińć* razy drożej, czyli pochłania pińć razy więcej energii, i uszkadza wzrok. I pamiętajmy o wyższym zużyciu energii LATEM! Tak tak, to latem obrońcy czystości klimatu chłodzą się na potęgę, oczywiście nie w Polsce a na "cywilizowanym" Zachodzie! A jak wiadomo na Zachodzie produkcja energii jest wyłącznie ekologiczna, z tą atomową włącznie. Zwolennikami "czystej" atomowej są zwłaszcza Japończycy(!), c'nie?

To ja zapraszam na moje osiedle cwaniaczku mądralo. Zapraszam, posiedzimy, piwka popijemy na balkonie ja w masce ty bez , no i zobaczymy co powiesz.

tłuku niemiecki! W zasięgu wzroku kilkadziesiąt kominów. Sam palę węglem, który mi dowożą elegancko pakowany w woreczkach. Więc mi nie pitol!

Węgiel to jeszcze od biedy mogę zrozumieć, jeżeli jest dobrej jakości. Ale spalanie śmieci, w tym plastiku, za to powinna być kara wieloletniego więzienia.
Tak samo za nielegalne spalanie impregnowanego drewna (stare podkłady kolejowe, meble etc.) przez co uwalnia się kreozot, baaaardzo rakotwórcza substancja smolista.
Służby miejskie powinny przeprowadzać regularne i masowe kontrole pieców domowych i kotłowni. Tyle, że jest to kłopotliwe, no i zysku nie przynosi, więc wygodniej i korzystniej jest czesać hajs ze źle zaparkowanych aut.
Jednym słowem, dla władz miast , województw i gmin za działania na rzecz czystości, powietrza, lasów i wody - trója na szynach.

Od dwudziestu kilku lat jest w Polsce "demokracja" i wybiera się władze lokalne. Proszę pytać lokalne władze dlaczego zajmowali się czymś innym. O ile pamiętam - różnymi igrzyskami. Kto wybierał tych ludzi ?

Miłośnicy pluskania się w aquaparkach.

70% smogu to efekt hipokryzji i głupoty mędrców z KE. Według ich dyrektyw (czytaj wymysłów)w elektrowniach z instalacjami do odpylania i odsiarczania spalin, spala się drewno i pelet słomiany. W kotłach i piecach domowych pali się węglem (z reguły miałem, bo tańszy), a co najgorsze także śmieciami.
Gdyby odwrócić tę sytuację mielibyśmy kilkakrotnie czystsze powietrze w miastach. Cały ten cyrk napędzany jest idiotycznymi przepisami UE, które przyznają konkretne bonusy elektrowniom za zastępowanie węgla biomasą. W efekcie w elektrowniach i elektrociepłowniach w znacznej części spalamy paliwa ekologiczne (drewno, pelet słomiany), a w najbrudniejszych (bez żadnych instalacji oczyszczających) paleniskach domowych najgorsze gatunki węgla. Tak na marginesie: w Polsce w procesie uprawy zbóż zbiera się ok 12 mln. ton słomy rocznie. Zagospodarowanie tej słomy i odpadów drewna z powodzeniem pozwoliłoby wyeliminować węgiel z palenisk domowych w całej Polsce.

w Polsce w procesie uprawy zbóż zbiera się ok 12 mln. ton słomy rocznie. Zagospodarowanie tej słomy i odpadów drewna z powodzeniem pozwoliłoby wyeliminować węgiel z palenisk domowych w całej Polsce.
==========================================================
W czasie kombajnowego koszenia i młócenia zbóż słoma jest rozdrabniana i staje się nawozem, który uszlachetnia glebę, mam więcej korzyści z nawożenia gleby słomą niż miałbym zysku ze zbioru tej słomy i jej sprzedaży.
Pozdrawiam

Problemem są ceny paliwa. Cena gazu w Polsce - jedna z najwyższych w Europie, a zarobki jedne z najniższych. Syty głodnego nie zrozumie. Jedyne wyjście z sytuacji to realna obniżka cen gazu.

Nikt nikogo nie zmusza do mieszkania w Krakowie. Jednak trwa ustawka propagandowa by min. Morawiecki mógł nas wyregulować, tzn. zakazać jazdy autami spalinowymi aby obcy kapitał mógł drogo sprzedawać to, co staje się coraz tańsze i bardziej dostępne, czyli samochody elektryczne.
Jest wiele rozwiązań innowacyjnych, ale już od roku znamy te, w których minister się zakochał.
Nawisem mówiąc wczoraj było dość czyste powietrze jak na Kraków.

Z utędknieniem czekam na nakaz używania samochodów elektrycznych i żałosne wołanie, że brakuje nam prądu.
Myśleć ! Myśleć ! Myśleć !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl