niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Paweł Lewandowski nowym wiceministrem kultury

Dodano: 09.01.2017 [17:06]
Paweł Lewandowski nowym wiceministrem kultury - niezalezna.pl
foto: Paweł Lewandowski (fot. Danuta Matloch, MKiDN)
Nowym Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego 9 stycznia 2016 r. został Paweł Lewandowski. Nominację na to stanowisko odebrał 5 stycznia br. z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Paweł Lewandowski urodził się 20 października 1986 roku w Warszawie. Z zawodu jest politologiem i socjologiem. W MKiDN będzie zarządzał departamentami odpowiedzialnymi za media, prawo autorskie, legislację oraz realizowanie nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa podległymi ministerstwu.

Ukończył politykę społeczną i gospodarczą (2011 r.), oraz socjologię komunikacji międzykulturowej (2012r.) na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie pracuje jako nauczyciel akademicki. W latach 2013-2016 uczestniczył w seminarium doktoranckim z zakresu najnowszej historii politycznej Polski. Przez wiele lat związany z sektorem pozarządowym, był koordynatorem projektów oraz ekspertem Fundacji Republikańskiej. 

W latach 2012-2015 pracował w branży doradztwa strategicznego, w latach 2015-2016 był doradcą wicepremiera prof. Piotra Glińskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie zajmował się przygotowaniem i promocją polskiej kandydatury do organizacji EXPO 2022 w Łodzi. Żonaty, ma syna.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kolejny, którego nie stać na żyletki, więc nadzór nad spółkami SP przyda się jak znalazł.
mam wrażenie, że pan Wicepremier Gliński prosi o dymisję. W tej sytuacji i po rocznej obserwacji działań ja bym ją przyjął.

Czy nie powinien zmienić nazwiska, bo źle się kojarzy z NFI, czyli tzw. świadectwami udziałowymi Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, czyli słynnym przekrętem wymyślonym przez człowieka o takim samym nazwisku.

Wstyd Wam starzy, którzy piszecie te komentarze! Zadrościcie młodemu wieku, tak nie wolno! Jestem w wieku senioralnym, może niektórzy z Was są moimi rówieśnikami, ale wiedziałam, kiedy ze sceny należy zejść. Mam wiele doświadczenia, kto zechce, to z niego korzysta, ale właśnie w młodości widzę potencjał przyszłości Polski. Gratulacje dla nowego wiceministra,male także gratulacje dla ministrów, którzy stawiają na młodych, nie skażonych "resortową" przeszłością.

Facet nie wzbudza zaufania, kolejny "młody zdolny". Zagadnienia, za które ma odpowiadać wymagają wiedzy prawniczej, a tu pomieszanie politologii z socjologią. Czy naprawdę musimy forsować tak wątpliwe osoby, mógł zostać członkiem gabinetu politycznego, ale nie wiceministrem. EXPO przygotowywały setki osób, więc żaden powód do chwały. Facet nie ma doświadczenia życiowego i praktycznie nigdzie nie pracował - studiował i studiował i załapał się na etat asystencki w niezbyt prestiżowej uczelni.

To jest chyba kolejny błąd. Najpierw trzeba podziękować za urzędowanie jako minister p.Glińskiemu a doipero potem dobierać odpowiednich ludzi. Ta decyzja wygląda mi na okopywanie się p. Glińskiego.

W 2012 roku skończył studia magisterskie, w latach 2013 - 2016 uczestniczył w seminarium doktoranckim, a przez wiele lat związany z sektorem pozarządowym. To jak to wiele lat było? I EXPO zdążył już przygotować na 2022 rok? Pan Gliński po raz kolejny wprawia mnie w poczucie hmmm - zdziwienia.

związany z sektorem pozarządowym...ciekawe

Nieciekawe...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl