niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

McDonald's sprzedaje restauracje w Chinach

Dodano: 09.01.2017 [16:56]
McDonald's sprzedaje restauracje w Chinach - niezalezna.pl
Amerykańska sieć fast-foodów McDonald's zgodziła się sprzedać 80 procent swoich restauracji w Chinach i Hongkongu w ramach planów rozwoju sieci franczyzowych. Wartość transakcji to około 2,1 mld dol – podaje bbc.com.

Nabywcą restauracji jest grupa inwestorów kierowanej przez chiński konglomerat CITIC, który przejmie pakiet kontrolny, 52 proc. udziałów.  McDonald's zachowa 20 proc. udziałów w swym chińskim biznesie a właścicielem 28 proc. udziałów zostanie waszyngtońska firma private equity The Carlyle Group - wynika z zawartej umowy.

W Chinach działa 2 tys. 640 restauracji pod szyldem McDonald's, w tym 240 placówek w Hongkongu. Chińska grupa inwestycyjna przejmie kontrolę nad operacjami o wartości 2,1 mld dol. 

Transakcja ta jest częścią strategii amerykańskiej firmy, której celem jest walka z z tańszymi lokalnymi rywalami.

McDonald's jest drugą pod względem wielkości siecią fast-foodów na chińskim rynku. Pierwsze miejsce zajmuje KFC, która prowadzi ponad 5 tys. lokali.

Transakcje muszą jeszcze zaaprobować chińskie władze regulacyjne.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"McShit - trujemy miliony !!!!"

Wszystko sie zgadza :o))

OJPD !!!!

ENDE

i sprawdzi się leninowskie powiedzenie, że najpierw komuniści kupią od kapitalistów sznur, a potem ich na nim powieszą. własnie jesteśmy świadkami zalążka wykupywania Ameryki przez Chiny. USA same zaczęły ten proces dodrukowywaniem dolara ponad normę.

kupiłem śniadanie w nowojorskim mc Donald około 10 lat temu I ścierwo było tak nie dobre (jajecznica z chyba ogromną ilością mąki) ze nie wiem czy dam się namówić jeszcze na jedzenie z mc gównonalda.

Pierwsze zmiany po przejęciu McDonalda w Chinach:

Nowe menu:

1. zamiast bułeczek z mąki, bułeczki z GMO ryżu,

2. zamiast hamburgerów z wołowiny, hamburgery z mięsa ze
szczurów,

3. skóra ze skórzych łapek w sosie Ding Dong,

4. zielona sałatka w sosie czosnkowym z melamine,i ołowiem,

5. golden nuggets z kota w sosie Szeszuan,

6. hotdog z psiego mięsa, w sosie mandaryńskim,

7. kaczka char șiu,

8. zupa ze szczurzego ogona,

9. filet z padliny, w sosie ostrygowym,

10. herbata z wody z Yang river,

w tej tuczarni,to tylko sraka na maka!

Chińczyki nie jedzą w Mc Donalds , jak byłam w Chinach to po prostu były tam pustki .

McDonald's mijam codziennie.
Nigdy tam jeszcze nie wstąpiłem. No bo po jaką...

To jakość będzie Chińska, chyba że mięso będzie z Australii...W Chinach chyba zwierzaki tuczą sojową paszą, bo mięso jest przesycone soją....

żarcie oczywiście kiepskie w tych sieciach i nikt się na co dzień tam nie stołuje ale dla turystów i osób w podróży te bary przy autostradach czy w miejscach wypoczynkowych są potrzebne

Lepsze kebaby co?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl