niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Oblana matura z polityki

Dodano: 09.01.2017 [14:29]
Oblana matura z polityki - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Ryszard Petru i Mateusz Kijowski są politykami, których fortuna, a raczej „zaprzyjaźnione” media, ekspresowo wyniosła wprost na szczyty salonów politycznych. Jeszcze nieco ponad rok temu opinia publiczna nie wiedziała nic o Kijowskim, Petru zaś znany był jako dyżurny ekspert telewizyjny powtarzający banalne opinie zawsze w interesie banków, które go zatrudniały. Dziś widać, że ta podróż ekspresową windą na szczyty przyprawiła obu panów o rodzaj choroby wysokościowej, która obnażyła zupełny brak przygotowania do wzięcia odpowiedzialności za ludzi i sprawy, które reprezentują. Do polityki trzeba długo się przygotowywać. Najlepiej w ramach organizacji społecznych i partii politycznych, które powinny działać jak rzeszoto odsiewające pretendentów niedostatecznie dojrzałych, bez wystarczającej wiedzy i, co najważniejsze, bez charakteru.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

O takich wpadkach jak te Petru i Kijowskiego to największy sk...syn jakiego ziemia nosiła, niejaki Talleyrand, mawiał: "To gorzej niż zbrodnia. To BŁĄD." I nic dodać nic ująć. Politycy jak z koziej d... trąba.

Petruchaj jest politykiem w Różowej landrynce i na Maderze?

Polityka jest szczegolnym obszarem dzialalnosci publicznej, w ktorej od czasow Machiavellego etyka raczej nie jest najwazniejszym elementem. Skuteczny polityk ma na ogol wiele twarzy i szybko zmienia zdanie, w zaleznosci od celu, jaki chce osiagnac. Najwazniejsza w dzialalnosci politycznej jest umiejetnosc prowadzenia rozmow - jak w dyplomacji, utrzymywania rozleglych kontaktow w celu pozyskiwania informacji - jak w wywiadzie oraz oglada towarzyska i spora kultura osobista wsparte konkretna wiedza historyczna czy ekonomiczna.

Niby mamy w Polsce wydzaily politologii. Tylko czy one aby na pewno kszatlca specjalistow, ktorzy potem mogliby zasilac szeregi partii i wspoltworzyc ich programy? A moze po prostu ciagle zawodza kregoslupy moralne, co potem daje efekty, takie jak ta zalosna, antypolska dzialalnosc .Nowoczesnej i PO?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl