niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Przebieranki Belzebuba

Dodano: 09.01.2017 [11:01]
Przebieranki Belzebuba - niezalezna.pl
foto: arch. GP
„Ręka mnie swędzi, kiedy widzę, jak teraz hufce piekielne po Polsce broją, a szczególnie on srogi Belzebub, który diabłów wysyła tam, gdzie ich najmniej potrzebują” – tymi słowami Zagłoba w „Ogniem i mieczem” podsumowałby najtrafniej sytuację polityczną w Polsce na początku 2017 r. W czasie Wigilii KOD-u przed Sejmem za Świętego Mikołaja przebrał się Jerzy Nasierowski, aktor za komuny skazany na 25 lat więzienia za współudział w zabójstwie dokonanym przez jego 17-letniego kochanka. Nie była to moim zdaniem najbardziej drastyczna przebieranka tych tygodni. Przecież Ryszard Petru, który w wieku 25 lat został asystentem wicepremiera Leszka Balcerowicza, a potem był z tegoż nadania wiecznym prezesem banków, obsadzony teraz w roli ulicznego rewolucjonisty jest przebierańcem bardziej komicznym. Podobnie jak informatyk z przeżartego korupcją PZPN-u jako hipis z kitką walczący z niegodziwą władzą. Podbarwianie przekazu jest w polityce rzeczą normalną, ale nie można przebierać się ciągle za własne przeciwieństwo. Belzebubowi idącemu z darami do stajenki betlejemskiej wreszcie zacznie się dymić z czachy, bo taka jest jego natura. To właśnie stało się w tych dniach z KOD-em.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Punktujmy niedorajdów, którzy pchają się do polityki.

Ale czemu tak jednostronnie? Czyżby w rządzie nie było nikogo, kto udaje opozycjonistę a za PRL nie zrobił NIC? Albo takich, co stali po złej stronie? A nawet nie tylko w rządzie, ale i w redakcji? Ja wiem, że byli, bo to nie jest wiedza tajemna. Pytanie: czemu ich Autor pomija? jedziemy po wszystkich, czy tylko po niewygodnych dla rządu?

Ja bym był za tym, żeby jechać po wszystkich złodziejach, a nie omijać tych co się załapali do obozu władzy. Ale widać nie rozumiem, na czym polega "Niezależność".

Przecież Pitera ujawniła, a media nagłośniły pisowską aferę
z zakupem dorsza za 6,50 zł. TVN trąbił o tym przez wiele dni. Tak więc sprawa nie została zamieciona pod dywan jak afery na miliardy zł. w wydaniu polityków postkomuny, że nie
wspomnę już o Burym i Amber Gold czy złodziejstwie na ponad 10 mln. zł. w krakowskim sądzie.

No i to ostatnie zdanie, pasuje jak najbardziej do osobnika zwanego kartka.

Jesteś fanem byłego prokuratora PRL Piotrowicza, który załapał się do prawicowego rządu a ostatnio próbował kłamać że pomagał zamiast skazywać, czemu zaprzeczył skazany przez niego opozycjonista?

Jesteś fanem tutejszego publicysty, który grał dla Partii na festiwalu piosenki żołnierskiej zaraz po Stanie Wojennym, a w '89 wykonał woltę ideologiczną i został opozycjonistą kiedy już nic za to nie groziło?

OK. Twoja sprawa. Ale nie nazywaj się proszę Polakiem.

Z tego co czytałem Kijowski nie jest informatykiem. Nie ukończył informatyki. Pracował bardzo krótko na początku lat 90 jako informatyk jednak musiał nie dawać sobie rady bo zrezygnowano z jego usług. Przeszedł do firmy odzieżowej na stanowisko projekanta kurtek. W tamtym czasie informatycy dobrze zarabiali i co roku ich pensje podwajały się, więc żaden informatyk nie rezygnowałby z pracy w swoim fachu. Kijowski studiował matematyke ale nie dał rady, nie ukończył studiów. Obecnie był odpowiedzialny za strone KOD ale okazuje się, że to nie on zajmował się serwisem tylko dwie inne osoby. Myśle, że Kijowski nie ma pojęcia o informatyce lub ma pojęcie na poziomie gimnazjum.

Istnieje film nakręcony przez MSW PRL,
gdzie jest nagrany Kijowski

https://m.youtube.com/watch?v=...

Jak Sienkiewicza cytować to i przykłady trza brać. Kogo na pal pierwszego?

ja może z Bartłomieja Sienkiewicza: Przecież ten KOD to "Ch..., dupa i kamieni kupa. Z "Quo vadis": Świat stoi na oszustwie, a życie jest złudzeniem.

Trza by było zacząć od najbardziej wojowniczego z całego ciamajdanu.Oj byłoby tłoczno!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl