niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Szef Apple dostanie niższe wynagrodzenie

Dodano: 08.01.2017 [16:30]
Szef Apple dostanie niższe wynagrodzenie - niezalezna.pl
foto: By Kindly granted by Valery Marchive (LeMagIT) - Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16228490
Wypłata Tima Cooka, prezesa giganta technologicznego Apple zostanie obniżona po tym, jak firmie nie udało się zrealizować postawionych przed nim celów w 2016 roku – podaje brytyjski The Guardian.

Według spółki prezes miał zrealizować ambitny plan osiągnięcia 223,6 mld dol. przychodów ze sprzedaży. Cook zdołał jednak wypełnić tylko 96 proc. celu.

W rezultacie Cook w ostatnich 12 miesiącach zarobił "tylko" 8,75 mln dol. To o 1,5 mln mniej niż rok wcześniej. W 2014 roku jego pensja wyniosła 9,22 mln dol.

Nasza sprzedaż i przychody operacyjne były w ubiegłym roku niższe odpowiednio o 7,7 i 15,7 proc. w porównaniu z rekordowym 2015 rokiem. Z drugiej strony jednak, wypłaty dla zarządu były znacznie niższe niż rok wcześniej, a to ze względu na stosowany przez nas system płatności za wyniki

- napisał Apple w raporcie.

Nie tylko prezes odczuł słabsze wyniki firmy. Wynagrodzenia pozostałych członków zarządu spadły średnio o 9,6 proc.

Apple, podobnie jak inne firmy z branży, musiał w ubiegłym roku zmierzyć się z rosnącą konkurencją i malejącym popytem – pisze brytyjski dziennik.

Flagowy produkt Apple - iPhone - odpowiadał w ubiegłym roku za 63 proc. całej sprzedaży firmy. Najwyższą sprzedaż smartfonów producent zanotował w ostatnim kwartale 2016 roku, po premierze najnowszego modelu iPhone 7.

W październiku, listopadzie i grudniu Apple sprzedał aż 45 mln smartfonów na całym świecie, ale sprzedaż spadła w porównaniu z rokiem 2015.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

+
+Ma szczęście, że nie był w Ub, bo dostałby 2000 PLN.

... tylko przygłupy płacą 4500,- za coś, co jest realnie warte 450,- a dzięki czemu ów pan może sobie kupić kolejną wyspę ...

W zwiazku z obnizka uposazenia, za niewyrobiony plan zyskow, sam Tim Cook, lub ktos z jego rodziny, umrze z glodu :o((

Tak mi przykro .... naprawde !!!!

ENDE

Najbardzei cudza kasa podniecaja sie ludzie ktorzy nigdy nic nie zarobili.

Jak ktos cos UCZCIWIE zarobil to go taka pusta forsa menagera pozal sie Boze nie podnieca.

Money for nothing.

Steve Jobs sie smieje. Bez niego nic nie potrafia zribic. Amazon zrobil Echo, ten Produkt dawno by wymyslil Steve. Swiec Panie nad jego dusza.

A wy sie czepiacie alimenciarza ze ze zajebal 90000 z kodu za ktore sobie kupil iPhona by wspomoc Apple.

4500 dolców na godzinę. Da się wyżyć.

Ale w tym ani centa mojego, bo nic Appla nie mam.

ale on ma z tego raptem 3% bo musi cala kase trzymac w banku ;) taka tam sytuacja z tymi kosmicznymi zarobkami

I jak żyć? No, jak żyć?

Tak się dzieje we wszystkich normalnych firmach. W Polsce za rządów Tuska było odwrotnie. Grad za przekręty dostawał awanse. Szefowie doprowadzili do upadku kopalnie - dostali premie itd. i tak się toczyła nienormalność aż do dobrej zmiany.

OJ jaki bidulek, naprawdę, chyba będzie żyło suchym chlebie i wodzie. KODowcy zróbcie zrzutę, wiecie jak omamić durnych frajerów!!!

Obserwujemy zmierzch Apple.
Na przykładzie branży nowych technologii widać doskonale, w którym kierunku zmienia się globalny rozkład sił.
Azja już jest liderem. I dystans powiększa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl