niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Początek Brexitu w marcu 2017

Dodano: 08.01.2017 [15:49]
Początek Brexitu w marcu 2017 - niezalezna.pl
foto: twitter.com/TheresaMay
Brytyjska premier Theresa May potwierdziła dziś, że w marcu br. rozpocznie procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Wyborcy zagłosowali za opuszczeniem wspólnoty i za zmianą - w 2017 roku zaczniemy to wprowadzać w życie - powiedziała.

Według tradycji szefowie brytyjskiego rządu udzielają zazwyczaj pierwszego politycznego wywiadu roku publicznej telewizji BBC. May złamała jednak tę zasadę, występując w prowadzonym przez dziennikarkę Sky News Sophy Ridge pierwszym wydaniu politycznego talk-show „Sophy Ridge on Sunday”, co zostało przedstawione przez Downing Street jako chęć wsparcia pozycji kobiet w mediach.

W rozmowie z Ridge, brytyjska premier zapowiedziała, że w kolejnych tygodniach przedstawi plan negocjacyjny swojego rządu przed marcowym formalnym rozpoczęciem negocjacji.

Opuszczamy wspólnotę, nie będziemy już dłużej jej członkiem - kluczowym pytaniem jest to, jakie ustalenie na przyszłość będzie dla nas najlepsze. Musimy znaleźć inny model, który spełnia nasze wymogi, ale jest jednoznacznie poza wspólnotą

- mówiła May.

Szefowa rządu powiedziała jednocześnie, że nie przyjmuje argumentu o tym, że całkowita kontrola imigracji do Wielkiej Brytanii wyklucza możliwość zachowania członkostwa w unijnym wspólnym rynku.

To nie jest kwestia zero-jedynkowa - jestem pewna, że będziemy w stanie ustalić własne zasady imigracyjne i mieć dobre relacje handlowe z resztą Unii Europejskiej

- oceniła.

May podkreśliła, że w 2017 roku jej rząd będzie skupiał się nie tylko na kwestii opuszczenia Unii Europejskiej i sprawach międzynarodowych, ale także na zmianach w sposobie funkcjonowania gospodarki, reformach przemysłowych i zmianach społecznych.

Theresa May jest premierem Wielkiej Brytanii od lipca 2016 roku, kiedy zastąpiła na tym stanowisku Camerona.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeden kraj poszedl po rozum i opuscil ta spuscine lenina XXI wieku stworzonej by doić inne kraje przez oligarchow zydowskich ktorzy sa chronieni przez wielkiego brata. Posmiejemy sie za rok w tym samym miejscu, jak UK pojdzie do gory jak rakieta gospodarczo i funt bedzie na szczycie notowan.

Zjednoczone Królestwo to poważne państwo – a więc zapewne uruchomi procedurę opuszczenia Unii Europejskiej.

Jest nadzieja ,że breXit jeszcze tyle krwi naPSUJE TYM DEBILOM tUSKOM , jUNKERSO, tIMERMANSOM I INNYM NIEUDACZNIKOIM , ŻE TYLKO BĘDZIEMY SIĘ CHICHOTAĆ . tO TAK ŁATWO Z TYM NIE PÓJDZIE .

Anglię stać na niezależność ekonomiczną , Polski niestety nie.

WHY?
THE ECONOMIST, 8-14 May.2010r. - Ministry of Treasury of Republic of Poland: The Privatisation Plan for 2010-2011.
"Sprzedam Polskę-mps.gov.pl

Przy mądrych i niezłodziejskich oraz niezaprzedanych rządach jest to możliwe. Położenie w centrum Europy jest z jednej strony wielkim problemem ale z drugiej wielką szansą. Trzeba to tylko umiejętnie wykorzystać. Ale najpierw musimy się pozbyć lewacko-złodziejskiej hołoty. Z tymi draniami nie mamy szans nie tylko na samodzielność ekonomiczną ale nawet na w miarę normalne życie. Jak rozkradną już wszystko co publiczne, to zaczną kraść to co w rękach prywatnych. Zresztą drobny handel, przemysł i usługi już rozwalili, bo robiło to konkurencję ich kolesiom lub im samym.

Z punktu widzenia Polski nie jest to do końca dobra wiadomość, ale jestem pod wrażeniem niezależności i dumy Anglików :)

Bedzie trudniej dawać odpór Prusakowi. Ale damy radę. Przeżyliśmy III Rzeszę, CCCP to i z IV Rzeszą sobie poradzimy.

Póki co Niemcy doskonale radzą sobie z nami.

...ale nie ze śmierdzielami islamistami.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl