niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Pjongjang chce jak najszybciej skończyć prace nad ICBM

Dodano: 08.01.2017 [12:30]
Pjongjang chce jak najszybciej skończyć prace nad ICBM - niezalezna.pl
foto: Spencer/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Reżim w Pjongjangu dąży do zakończenia prac nad międzykontynentalnym pociskiem balistycznym (ICBM) do końca 2017 r. lub na początku 2018 r. – ujawnił dzisiaj były północnokoreański dyplomata, który uciekł do Korei Południowej.

Thae Jong-ho powiedział to w wywiadzie, udzielonym południowokoreańskiej agencji Yonhap.

Korea Północna postawiła sobie za cel rozwój zminiaturyzowanej broni jądrowej, która może być umieszczona na pocisku, będącym w stanie dosięgnąć USA pod koniec 2017 roku lub na początku 2018 roku – powiedział Thae. Jak dodał, wybór tych dat nie jest przypadkowy, gdyż Pjongjang bierze pod uwagę polityczne zmiany, czekające Koreę Południową i Stany Zjednoczone.

Thae był wysokim rangą dyplomatą w ambasadzie Korei Północnej w Londynie, ale latem ub. roku uciekł z żoną i synami do Korei Południowej.

To, czy Korea Północna przetestuje pocisk ICBM w tym roku oraz czy zakończy się to sukcesem, będzie zależało od odpowiedzi Seulu i Waszyngtonu na tę kwestię – dodał.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył w orędziu noworocznym, że jego kraj jest bliski próbnego wystrzelenia międzykontynentalnego pocisku balistycznego oraz że prace nad pociskiem dobiegają końca. Zagroził dalszą rozbudową potencjału militarnego jego kraju, jeśli Stany Zjednoczone nie zaprzestaną dorocznych wspólnych manewrów wojskowych z Koreą Południową.

Jak pisze agencja Yonhap, Pjongjang najpewniej pracuje nad międzykontynentalnym pociskiem balistycznym znanym pod nazwą KN-08, który będzie odpalany z wyrzutni mobilnej. Mógłby on mieć zasięg ponad 13 tys. km. i tym samym byłby w stanie dosięgnąć terytorium USA. Kraj nie przetestował jeszcze tego pocisku.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

WOW - Korea Płn. będzie trzymać w szachu USA :)
Można = można
Jeszcze Iran i ciekawe co zrobi największy żandarm świata.

Jesteś śmieszny jeśli tak myślisz. Gdyby nie Rosja i Chiny to ten żałosny tworek zwany Korea Północna już dawno by nie istniał.

W szachu,to trzyma ta zapasiona świnia Kim swoich obywateli.Okrutny reżim przy którym stalinizm to pestka.Amerykanom starczy jeden rajd B2,aby z tego reżimu tylko smród pozostał.A jeśli tego do tej pory nie uczynili to ze względu na Chiny,które rozpięły parasol ochronny nad nad tym zapasionym bydlęciem.Co do Iranu,Izrael nie zrobił tam porządku,bo mu Obama zabronił.Z Trumpem to wszystko się zmieni.I pamiętaj,gdyby nie żandarmi czy policjanci,to byś siedział z rodziną zabarykadowany w domu,aby bandziory nie skroiły ciebie i nie zgwałciły twych kobiet

Bardzo sluszne uwagi !!!!

ENDE

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl