niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Szósty etap Rajdu Dakar odwołany

Dodano: 08.01.2017 [11:42]
Szósty etap Rajdu Dakar odwołany - niezalezna.pl
foto: By 22BB - originally posted to Flickr as dakar123, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8994094
Szósty etap tegorocznego Rajdu Dakar o długości ponad 500 kilometrów z metą w La Paz został oficjalnie odwołany. Powodem są ekstremalne warunki pogodowe w Boliwi zagrażające bezpieczeństwu uczestników – podaje portal euronews.com.

W związku z intensywnymi odpadami deszczu organizatorzy postanowili odwołać ten etap rajdu i pozwolić zawodnikom dotrzeć alternatywną drogą do La Paz gdzie zacznie się kolejny etap wyścigu.

Zawodnicy przez fatalne warunki pogodowe mieli problemy już na poprzednim etapie. Został skrócony z 447 do 219 kilometrów.Organizatorzy wysłali harcerzy, którzy mają sprawdzić warunki na odcinku od górniczego miasta Oruro do boliwskiej stolicy La Paz – informuje portal euronews.com.

Zawodnicy mają dwa dni odpoczynku. Wyścig zostanie wznowiony w poniedziałek a zawodnicy będą musieli pokonać trasę z La Paz do Uyuni o długości 622kilometrów.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Od kilku lat to (kiedyś) sportowe wydarzenie zamienia się w "przygodę" dla bogatych dziadków znudzonych życiem, których stać na drogi, wypasiony sprzęt i techników.

To właśnie takie podstarzałe ciarachy zaśmiecają Mt Everest butelkami po "ballentines".

to już nie jest sport dla twardych, wytrwałych itd ... teraz to jest zabawa dla bogatych ciot...

Chachachacha!
W tych warunkach się tam żyje na co dzień!
Drogie, delikatne panienki. Rajd Paryż - Dakar z założenia ma być NIEBEZPIECZNY! Po to właśnie tak został zorganizowany!
No, ale po drodze się okazało, że jednak do Dakaru, to może być dla was niebezpiecznie, to przenieśliśmy Dakar na inny kontynent. Paryż też.
A teraz boicie się pojechać drogą po której codziennie jeżdżą tysiące i setki tysięcy tubylców. Może być niebezpiecznie, no to dorośli faceci wysyłają w niebezpieczne tereny dzieći - harcerzy. Aleśmy czasów dożyli!
Wstyd.

Producenci jeździdeł bija się że się zbłaźnią bo ich badziewie nadaje się tylko na asfaltowe drogi a nie do normalnej eksploatacji.

Rajd Dakar-staje się nudny , a wydatki na ten rajd są
mało zrozumiałe?
Kto ma interes w Polsce aby utrzymywać taki rajd nadal?
Orlen to nie Onasis to nasze dobro narodowe!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl