niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

​Kijowski pasztet z Belzebubem

Dodano: 08.01.2017 [09:53]
​Kijowski pasztet z Belzebubem - niezalezna.pl
foto: Archiwum GPC
Dynamika „samoorania” się opozycji jest tak duża, że nie sposób mieć pewności, że opisując aktualny stan rzeczy, nie jesteśmy już do tyłu, jeśli chodzi o kolejne odcinki sitcomu z ulicy Wiejskiej. 

Nie dalej jak w czwartek na łamach „Codziennej”, komentując sytuację polityczną A.D. 2017, pisałem, że „złośliwi obserwatorzy mówią, iż jeśli prezes PiS-u Jarosław Kaczyński miałby wymyślić sobie przeciwników politycznych, to nawet jego osławiony »zmysł stratega« nie zdołałby wykreować takich ludzi jak Ryszard Petru czy Grzegorz Schetyna”. Jeszcze zanim komentarz opisujący „liderów opozycji” znalazł się w drukarni, Polską wstrząsnęła informacja, jakoby lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski miał sobie ze zbiórek na rzecz „obrony przed kaczystowskim reżimem” uczynić stałe, wcale niemałe źródło dochodu. 

„Pan z kucykiem”, znany już wcześniej z niechętnego wypełniania obowiązku alimentacyjnego, miał za usługi na rzecz KOD-u pobrać niebagatelną kwotę 90 tys. zł. I choć najprawdopodobniej zabraniał mu tego statut organizacji, nie szło to w parze ani z ograniczeniami dyktowanymi przez przyzwoitość, ani przez zwykły zdrowy rozsądek. Co więcej, okazuje się, że rzekome informatyczne usługi, które miał świadczyć wraz z żoną, nie dość, że wyglądają na przepłacone,  to pojawia się pytanie, dlaczego płacono za nie jedynie w krótkim okresie całej działalności KOD-u i czy aby nie właśnie dlatego, by móc „dokapitalizować” Kijowskiego. To jednak sprawa dla audytorów, być może prokuratury. Na pewno dla zwolenników i sympatyków komitetu, także tych, którzy – trudno w to wątpić – zaangażowali się w jego działalność bezinteresownie, w dobrej wierze i z takimi chęciami.

Jeśli już jesteśmy przy dobrych chęciach, to wiadomo, że piekielny bruk aż od nich lśni. A mówiąc o piekle, musimy wspomnieć o pośle PO Arkadiuszu Myrsze. Ów, znany przede wszystkim z okupacji sali plenarnej, dość dobrze wypada na zdjęciach mających dokumentować jego heroiczną walkę. Gorzej, że postanowił otworzyć usta i na pytanie dziennikarza TVP Info o imiona Trzech Króli, jako jednego z nich wymienił… Belzebuba.

Głos w sprawie zajął nawet Kościół: „Ja się wcale nie dziwię, że politycy, którzy widzą wśród sześciu królów Belzebuba, w Kaczyńskim widzą dyktatora” – napisał w serwisie Twitter ks. Daniel Wachowiak, prezbiter z Poznania. Cóż, nie wiemy, czy apokryficzny tekst gnostyka Myrchy może rzucić nowe światło na historię chrześcijaństwa, tak jak rzucił je fakt, że posłowie „okupujący Sejm” spędzili Wigilię przy stole, na którym znalazły się tak tradycyjne potrawy jak… pasztet i znicz.  Wiadomo natomiast, że przytyki, jakoby część polityków i działaczy opozycji była z innego kręgu cywilizacyjnego, wydają się nieprzesadzone. Tak jak pogłoski, że to jeszcze nie koniec ich „samoorania” (w internetowym slangu „samooranie” oznacza autokompromitację).
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Komuchy, syny komuchów, wnuki komuchów i neokomuchy. Wszystkich won.

Czego oczekiwać od dzieci i wnuków milicjantów, bonzów pzpr-owskich, wychowanych w praktycznym materializmie, bez wiary, bez honoru, bez patriotyzmu.

Dla nich Polska i Polacy to jedynie dojne krowy - pokazali to przez 8 lat rządów platfusiarni.

*Do... hymenu*

Waaadza ma być w swoich rękach
Aby nikt nie zerkał na nie
By ją dzierżyć w zero lękach
Przeciwnikom - kwietnio-danie!

Ale gdyby tak przypadkiem
Przydybali jak się liczy
Może wielkim być upadkiem
Gdy oberwie klan, sterniczy!

Klan miał złotoustność "rerka'
Mnóstwo złóż ambero-gennych
Rozrastały się w kuferkach
Zwykłą wałką wsród plemiennych!

A tu pech, przy urnach gapie!
Sternik do lamusa wali
Kłapacz pusty czerep drapie...
Urny presją mecz przegrali!

No i wyszło tak jak miało
Zwłaszcza audyt dał popalić
Wszem wiedziano, że się brało!
Nową skalą spoza skali?

Rozpuszczona "se elyta"
Na łap wiele kuta była
Gdy dostała w twarz z kopyta
Padła, ale wnet odżyła!

Stroszy się swą postkomuną
Jakby dom nasz był jej domem
Przy niej ubecyjni suną
Z faszystowskim kłem, KOnDonem!

Wstecz dni parę puczno było
Już na chama wrócić chcieli
Ciamajdanem się skończyło
Choć hymenem zapierdzieli!

Jeszcze nie spuszczają z tonu
Myśląc, że jest wiatr w kadłuby
Czyżby z sześciu króli tronu?
Z czego czterech - Belzebuby!

Panie Wojtku ja widze naprawde Belzebuba w tej Opozycji to nie sa Zarty.Przekona sie Pan w przyszlym Zyciu.Petru,Kijowski,Marcinkiewicz i inni jezeli mieli Sluby Koscielne to cizko przeciw Bogu zgrzeszyli ,nie osadzam ich bo mi nie wolno zebym ja nie byl sadzony.Ale ich Zony zdradzone ,gdzies slyszalem Zona ta Szmid czy jak jej tam zostawila Meza troje Dzieci,Maz wypowiadal sie ze boi sie Petru no i mial racje ,a Zony innych?,lewaki to normalka Sodoma Gomora ,luz zmiana Zon,Partnerow to normalka, Aborcje i sie chwala na Salonach ile to Nienarodzonych zamordowali ,straszne to wlasnie Belzebub w nich przebywa ,my go nie widzimy ,ale ja wiem na 100% ze jest w nich.A jeszcze jaki strach w Opozycji popatrzcie na Twarze gdy mieli Rzady ,Polske na wlasnosc ,a popatrzcie na nich teraz przerazenie ,widac brak Kasy,Pani Blonska,Pani Kopacz,Pan Szczerba ,Pan Schetyna i inni z KOD,Nowoczesnej ,przestraszeni bez Makijazow strasznie PO-starzeli,widac przez Rok strasznie sie PO-starzeli.No i widac brak Kasy wyglad o czyms znaczy? ,przedtem kase na Maskowanie Twarzy Odmladzanie placili wszyscy Polacy ,teraz nie placa no i KLAPA.Pan Rzeplinski jeszcze troche PO-zyje za nedzne ukradzione Srebrniki Biednym ,niedlugo stanie przed Bogiem choc w niego nie Wierzy ,i wtedy przekona sie jaki byl glupi i przerazenie i co mam wiecznosc cierpiec za to ze Belzebub mi proponowal po Smierci klawe Zycie?,inni to samo.Widzialem zdjecia ,jak ta PO moze tak klamac ze nie byli wpuszczani na Sale Kolumnowa na Glosowanie ,pokazaly Kamery ze tam byli ,Pomaska,Grabiec ,Trzskowski i inni .I co Panie Wojtku nie ma w nich klamliwego nienawistnego Belzebuba?.Dla wierzacych jest.Nie da sie ogladac Polsatu-TVN tam jawnie nadaje Belzebub ,o innych nie pisze.

Rzygac mi sie chce - jak ogladam Qrestwo gnojace nasza młodziez na Tfnie.........- ostatnio leciało op młodej lase POszczajacej sie za działki prochów...Jest taka ksiazka ruskiego agenta - JAK zniszczyc NARÓD"..- jak widac realizatoprzy ramówki tfenu korzystaja z niej CAŁYMI GARSCIAMI............

Nie spotkałem od wigilii znajomego leminga, skądinąd speca od nalewek. Mam dla niego pytanie: co trzeba wypić by królów było sześciu, a między nimi Belzebub? Może to rzeczywiście kwestia zakąski, czy świecy?

Był czas ,ze chciałem zaangażować się politycznie ale zawsze z myślą bym mógł finansować sam taką aktywność a od ludzi wokół siebie dużo wymagać za to że im płacę. Nie widzę
powodu dla którego Kijowski nie miał być dobrze uposażony.
KOD nie jest ruchem oddolnym lecz akcją polityczno propagandową grupy interesu . Samo to jeszcze go nie kompromituje. Kompromituje go to co mówi, jest demagogiem, często mijającym się z prawdą w sprawach zasadniczych. To nasuwa podejrzenie ,ze kłamie również w sprawach mniejszych .
Natomiast pachnie brakiem realizmu sugestia autora ,ze w sprawy takie należałoby angażować się bezinteresownie. Moim zdaniem posłowanie do parlamentu nie powinno być opłacane a jednak jest . Polityka tak jak większość dziedzin życia wymaga pieniędzy.
Prokuratury w tą sprawę mieszać się nie powinno, chyba że sądy mogłyby skazywać na infamię.

To jest dokładnie jak z owsikiem/owsiakiem - brać pieniądze za robotę to nie jest wstyd, ale rozpowiadać że się nie bierze (a u koderastów nawet mieć to w statucie) i brać, i to sowicie, to jest oszustwo. Czyli jest oszustem. Czy szeregowi koderaści czują się oszukani to nie wiem, to ludek o niepojętych zasadach i moralności.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl