niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Tobiszowski: naszym celem uporządkowanie górnictwa

Dodano: 07.01.2017 [21:37]
Tobiszowski: naszym celem uporządkowanie górnictwa - niezalezna.pl
foto: Kris D; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en
- Do końca stycznia 2017 r. powinniśmy przygotować plan połączenia Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW). Liczymy, że ukończymy ten proces przed końcem marca br. – powiedział  wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas obrad sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

– Wszystko wskazuje, że jeśli nie dojdzie do tego połączenia, to w marcu Katowicki Holding będzie musiał zgłosić upadłość – dodaje. – Pod koniec stycznia chcemy spotkać się ze związkami zawodowymi obu spółek. Będziemy również prowadzić rozmowy w Brukseli, ponieważ proces ten będzie wymagał zgody Komisji Europejskiej. W tym tygodniu z kolei rozpoczynamy rozmowy z instytucjami finansowymi – podkreśla.

Wiceminister Tobiszowski zwraca uwagę, że decyzja to wynik zastanej przez nowy zarząd sytuacji. – Przeprowadzona wnikliwa analiza wskazuje, że żaden inwestor nie przekaże jakichkolwiek pieniędzy na ratowanie KHW. Na środki finansowe może liczyć z kolei PGG, która radzi sobie coraz lepiej – dodaje.

Zgodnie z założeniami do PGG wejdzie Katowicki Holding Węglowy w formie Ruchu. Docelowo w strukturach Polskiej Grupy Górniczej mają działać jego dwie kopalnie: Mysłowice-Wesoła i Murcki-Staszic. Katowicki Holding Węglowy ma chwili obecnej 2,5 mld zł zadłużenia, z tego ponad 1,2 mld zł to zobowiązania z tytułu obligacji. 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl