niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Śmiech więźnie w gardle

Dodano: 07.01.2017 [20:39]
Śmiech więźnie w gardle - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Najpierw było „sześciu króli” Ryszarda Petru, teraz poseł PO wyjaśnił, że jeden z trójki monarchów nazywał się Belzebub – i wszystko razem byłoby nawet dość śmieszne, gdyby nie to, że pokazuje, jak mocno w ostatnich latach Polska się zlaicyzowała. Warto sobie bowiem uświadomić, że gafy polityków są tylko odbiciem tego, jaki jest poziom wiedzy religijnej naszego społeczeństwa w ogóle. A jest on, najdelikatniej rzecz ujmując, mierny. Sam przekonałem się o tym wielokrotnie, gdy przeprowadzałem sondy na tematy religijne. Z odpowiedzi można by zrobić całkiem niezły kabaret. I dlatego zamiast obśmiewać posłów, warto zastanowić się, co zrobić, by poziom tej wiedzy się podnosił i by skutecznie ewangelizować. Ewangelizacja, katechizacja, przypominanie korzeni – zarówno w wymiarze egzystencjalnym, jak i czystej wiedzy – są w tej chwili dla nas istotnym zadaniem. Katolicy (ale szerzej chrześcijanie, bo to wspólna sprawa) powinni skoncentrować się na tym, jak w rozbitym, pozbawionym zakorzenienia, wyrwanym ze wspólnotowego życia, ale też coraz częściej nomadycznym społeczeństwie głosić Prawdę o Jedynym Zbawicielu ludzkości. A także przypominać korzenie naszej kultury.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jest pan w błędzie: to nie Polacy się zlaicyzowali, po prostu kasta rządząca to w dużej mierze dzieci i wnuki milicjantów, ormowców, zomowców i pzprowskich bonzów którzy nie są wychowani w wierze, nie znają honoru i nie wiedzą co to tradycja, patriotyzm.

I taki jest efekt.

Te platfusy to sataniści. Czczą Belzebuba, Beliala i innych takich.
Szatan zdradza swoje sługi i stąd taki marny ich los.

obawiam się,że gdyby spytać o imiona trzech muszkieterów to nie byłoby lepiej niż trzema królami , odpowiedź mogłaby brzmieć Atos Portos i Armagedon :) nie tylko z wiedzą religijną jest co raz gorzej

Piszę sprostowanie w połączeniu z przeprosinami. Moje wpisy jednak trafiły na stronę.

Zgadza się Panie Terlikowski. To co się dzieje to oczywiście wynik dziesięcioleci oddziaływania komunizmu a obecnie Unii Europejskie, czyli też komunizmu. Wracając na chwilę do gaf popełnianych przez polityków (określanie tych ludzi mianem polityków świadczy o tym jak szalenie to pojęcie się zdewaluowało) widzę jednak w tym wszystkim rękę Boga, bo ośmieszać takich ...... rogaty raczej nie miałby interesu;)
Co kto ma w głowie to i na język wyłazi czasami. To tak a propos Belzebuba;)
"Ewangelizacja, katechizacja, przypominanie korzeni" Czarno to widzę. Prowadzi Pan program "Starcie cywilizacji". Tytuł tego programu jest niebywale celny, wyjątkowo dokładnie oddaje rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć. Dobrze jeszcze , że to jest starcie a nie synteza, ale do syntezy blisko nam i całe rzesze ślepców działa w kierunku tego by ta synteza nastąpiła. A dowodem na ich sukcesy jest właśnie stopień laicyzacji tej ostatniej ostoi cywilizacji łacińskiej jaką jest Polska.
Koneczny pisał , że próba syntezy dwóch cywilizacji prowadzi do tego , że wygrywa ta prymitywniejsza, mniej uduchowiona i z niższą etyką. I to się dzieje na naszych oczach.
I nie ma co się temu dziwić, ponieważ znów odwołując się do słów Konecznego cywilizacja łacińska umiera gdy umiera kult prawdy! A jak to z tą prawdą jest? Nawet media takie jak Niezależna omijają tematy istotne (forma manipulacji a więc kłamstwa) buntując się rzekomo przed poprawnością polityczną tworzą inną jej odmianę, taką bardziej na czasie i odpowiadającą aktualnym potrzebom - a więc znów manipulacja , która jest kłamstwem. Dalej należałoby poruszyć kwestię wolności słowa, które jakby nie było z kultem prawdy ma wiele wspólnego. Co mogę na ten temat powiedzieć skoro trzy , czy cztery moje komentarze nie trafiły ostatnio na stronę, ponieważ ich treść kłóci się z aktualnie tu obowiązującą propagandą?
Dalej ... politycy... osoby , które nas wszystkich reprezentują, widoczne na każdym kroku w mediach, udzielające wywiadów, teoretycznie takie, które powinny świecić przykładem... A co widzimy? Małostkowych durniżrących się jak stado przekupek, prostytuujących się przed kamerami, stosujących nagminnie konfabulacje i kłamstwa, dostosowujących swoje poglądy do aktualnych potrzeb i interesów, drwiących z Narodu poprzez sam fakt zaślepienia swoją wewnętrzną rywalizacją. I nie mam na myśli tu tylko jednej strony sceny politycznej. Myślę o obu. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale jest ich mało.
W takich warunkach można ewangelizować ewentualnie dzieci. Ale te dorosną kiedyś, i zderzą się z rzeczywistością. Co wtedy pozostanie z tej ewangelizacji?

C+M+B = Cimeries + Masterna + Belzebub

być może z tego powodu niektórzy "katolicy" wolą zamiast tradycyjnego K+M+B (Kacper + Melchior + Baltazar), nowe C+M+B i bynajmniej nie mają na myśli "Christus Mansionem Benedicat".

Niektórzy katolicy to tylko pozoranci; np. katechetkami zostają kobiety, które nie zostały przyjęte do zakonu przez 10 lat z powodu niewłaściwej postawy etycznej. Prawda i autentyczność jest widoczna przy pierwszym kontakcie z KATOLIKIEM, a nie aktorem odgrywającym katolika. Czy moskal w mundurze Polaka to wyzwoliciel Polski? Nie nazwa zdobi KATOLIKA tylko jego zasady.

Trzeba samemu być przykładnym katolikiem, żeby móc oceniać innych.
Najczęściej za ocenę katolików biorą się ateiści i/lub sataniści.
Popatrzcie na siebie, tobie "Maciek" też radzę.
Tylko ten "kto jest bez grzechu niech rzuci kamień". Ja nie znam takich, którzy mają prawo rzucać, a komentarz o katolikach nijak się nie odnosi do tego, co napisałam, nt TRZECH (tak, tak TRZECH, nie sześciu) KRÓLI.

Nie Polska sie zlaicyzowala tylko przyczajone gady, szczury, folksdojcze, POmioty psow partyjnych i SB, damy z resortowo zuzytym POdwoziem , POdnosza lby ! Konczy sie kasa, wplywy, Soros wspomoze
ale wladzy nie da, trza bedzie isc do roboty ale jakiej gdy PO mlotki i sitwa tylko szczekac umie.
Emigrowac....chyba tylko do Rosji....brr, brrr, brrrr.
A moze by do Izraela - tam 6 kroli celebruja i swoich lubia.

"rixari de asini umbra"

- spierać się o cień osła

- spierać się o rzecz błachą , głupstwa ;

czyli dyskutować o wypocinach "pierdu" czy jemu po-dobnych ...

nauczyciele nie dostali podwyżki od lat a wykonują ciężką prace no ale ten z nadania PiS Kurski dostał aż 26tys podwyżki czyli TVP jest odpowiedzialna za edukacje społeczeństwa i to sie chwali ale ja nie pochwalam jak traktuje się nauczycieli i tych z siutwy koderskiej i tych prawych katolików, bo za wiedzę w szkołach będą odpowiadać studenci bez doświadczenia i często tak wyedukowani jak ten platfons od Belzebuba.

studentowi bez doswiadczenia sie mniej zaplaci i nie trzeba mu dawac odrazu podwyzki a starym da sie wiecej pracy bez podwyzki a czlowiek glodny traci moralnosc bo idzie na uklady i odchodzi od Boga ale nie kazdego katolika da sie zlamac glodem.

warto sobie uświadomić, że gafy polityków są nie tylko odbiciem tego jaki jest poziom wiedzy religijnej, ale tego jaki jest poziom wiedzy w ogóle!!!
doskonale to widać w teleturnieju 1 z 10-ciu, gdzie starsze pokolenie jeszcze sobie jakoś radzi, ale młodzi..... ręce opadają!
wykształciuchy i wielkopańskie pospólstwo górą!

w 1 z 10 :))

pytanie brzmiało jak się nazywa trujący gaz i zarazem państwo i jezioro w Afryce :)

starszawy facet odpowiedział Tanganika

tarzaliśmy się z nastoletnią wtedy córką ze śmiechu z 5 minut :)

"6 kroli i belzebub" z czego wynika wedlug autora,"jak mocno w ostatnich latach Polska się zlaicyzowała".

*** Blad. Oni sa religijni ale nie sa katolkami. Polski kod kulturowy, katalicyzm sa im calkowicie obcy.

Oni sa OBCYMI w Polsce i sa bezlitosnymi wrogami Polski,nienawidzacymi Polskosci jak zarazy.

Ale ci ONI nie znikną z Polski. Podobnie jak WY.
Najwyższa pora nauczyć nie wchodzić sobie w drogę.

...Najwyższa pora nauczyć nie wchodzić sobie w drogę.

*** Po pierwsze, dziekuje ze potwierdziles stan rzeczy.

A po drugie, wybij to sobie ze lba. Judeopoloni nie bedzie. Bedzie Polska.

Podobnie jak wbrew waszej wscieklej antypolskiej nagonce Polacy odzyskali niepodleglosc w 1918 i pokonali zydobolszewie.

To co teraz sie dzieje to jest po prostu nowym wydaniem Bundu. Jest Neo-Bundem.

Bund to byla skrajnie rasistowska, szowinistyczna organizacja zydowska,ktorej celem bylo zniszczenie Polski. Prowadzila oblakana kampanie antypolska na calym swiecie.

Dokladnie tak jak teraz.

Bo to co widzimy to jest Neo-Bund, Zydzi wspomagani janczarnia, wynarodowionymi etnicznymi Polakami, rowniez definiujacymi sie przez nienawisc do Polski i Polskosci.

Rasizm i zlodziejstawo sa karalne w Polsce.
Jak w koncu Polska stanie sie panstwem prawa pojdziecie siedziec, albo za zlodziejstwo alba za rasizma oblakany.
Albo wyemigrujecie.

Napisz w ijddish ...to bedzie cymes , zrozumiale, szczere, autorytatywne !

czyli czekać aż nas pozabiają?Takie rady zachowaj dla siebie.
po ciebie też przyjdą...

Czy ty aby nie zapomniałeś dziś tabletek?
Najdelikatniej mówiąc odrobinę przesadzasz.

Nie przesadzil.
Polskojezyczna targowica jest zdolna do WSZYSTKIEGO.
Pelna nienawisc i agresji,butna i zaklamana.
Czekam co stanie sie 11 stycznia,ktorym to juz oszolomy z Nowczesnej glosno strasza...
PODPALICIE SEJM,i zwalicie to na PiS,ze chcial warcholow polskojezycznych stamtad usunac? CO?

Belzebub razem z sześcioma królami, to małe miki w porównaniu z nienawiścią w necie.

Zresztą nie ma o czym mówić, bo szanowny Autor raczej do aniołów myśli i języka się nie zalicza...

Idealnie w punkt. Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

Nieznajomość imion Trzech Króli nie świadczy o braku wiary, a o PROSTACTWIE i braku ogólnego WYKSZTAŁCENIA.

In Nomine MARIAE IMMACULATAE - apage satanas.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl