Nowa amunicja do moździerzy

flickr.com

Klaudia Dadura

Dziennikarka „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kontakt z autorem

  

Aż 6,5 tys. sztuk pocisków moździerzowych Pluton-1 otrzymają Siły Zbrojne RP w latach 2017-2020. Amunicję dostarczy spółka Dezamet.

Postępowanie dotyczące dostawy 60 mm naboi do moździerzy LM-60D przeprowadzono z tzw. wolnej ręki. Inspektorat Uzbrojenia powierzy dostarczenie amunicji spółce Dezamer S.A. Jak informuje portal Defence24.pl, Siły Zbrojne pozyskają w latach 2017-2020 aż 6,5 tys. sztuk nabojów moździerzowych.

LM-60D produkowany jest przez Zakłady Mechaniczne Tarnów. Służy on do niszczenia punktów dowodzenia nieprzyjaciela, a także jego sił, znajdujących się między wysoką zabudową. Zgodnie z danymi producenta, zasięg moździerzy wynosi od 70 do 2350 m, przy szybkości oddawania strzałów wynoszącej 25minutę. LM-60D to typowe uzbrojenie pododdziałów piechoty, zwłaszcza piechoty górskiej, wojsk aeromobilnych, desantowych, powietrzno-desantowych i grup specjalnych.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: defence24.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto. Podano już konkretną datę

/ By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62722587

  

Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś w Warszawie wziął udział w zakończeniu "Sztafety 100-lecia Niepodległości". W biegu liczącym 1100 km wzięło udział ok. 130 terytorialsów.

- Podjąłem decyzję o tym, aby ustanowić święto Wojsk Obrony Terytorialnej na dzień 27 września, a więc na dzień, w którym pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym w czasie drugiej wojny światowej

- ogłosił Błaszczak, który dziękował i gratulował żołnierzom i pracownikom WOT za sztafetę.

Uroczystość zakończenia "Sztafety 100-lecia Niepodległości", która odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to element tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W czterodniowej sztafecie od źródeł i ujścia Wisły do stolicy Polski biegli żołnierze i pracownicy WOT, którzy łącznie do pokonania mieli 1100 km. W roku 100-lecia odzyskania przez niepodległości - jak podali terytorialsi - był to wyraz ich hołdu dla tych, którzy wywalczyli Polsce wolność.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl