Wykręcanie KOD-a ogonem

PO przyzwyczaiła już nas do afer i skandali. Nowoczesna nie chce być gorsza i robi wszystko, by z kretesem pogrzebać swój wizerunek merytorycznymi i, powiedzmy, PR-owymi wpadkami (vide: portugalska „ekspedycja” lidera partii).

A teraz na czoło peletonu wyścigu o koszulkę lidera obciachu wysunął się szef KOD-u i „komputerowiec” Mateusz Kijowski, kładąc łapę na składkowych pieniądzach swojego stowarzyszenia i wystawiając zawyżone faktury najpewniej za fikcyjne usługi, bo wiele świadczy za tym, że realizowane były za darmo przez kogoś innego. Wizerunkowo dodatkowo pogrążają Kijowskiego tłumaczenia, że wszystko to zgodnie z prawem i że lepsze to niż „kombinowanie na lewo, szukanie lewych pieniędzy czy podstawianie słupów”.

Choć to ewidentne wykręcanie kota ogonem, otwarte jest pytanie, ilu „wyznawców” takie tłumaczenie przyjmie za dobrą monetę.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Super Mario trzyma się mocno

Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, jest solą w oku wielu grup zaniepokojonych działaniami nadzorowanych przez niego instytucji, szczególnie CBA. Nigdy wcześniej organy ścigania nie pracowały tak skutecznie, kierując się hasłem: „Nie ma świętych krów”.

Stąd próby jego zdyskredytowania, a także rozpuszczane od pewnego czasu rzekomo sprawdzone informacje o jego słabej pozycji w rządzie. Prawda jest jednak zupełnie inna. Niewielu może się czuć tak pewnie na swoim stanowisku jak właśnie on. Ministra Kamińskiego i jego ekipy obawiają się nie tylko mający sporo na sumieniu biznesmeni czy politycy, lecz także koledzy z partii, którym pilnie patrzy na ręce. Doskonale wie o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlatego Super Mario ma carte blanche na działania wymierzone w złoczyńców.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl