niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

​Daniel Chima Chukwu zawodnikiem Legii

Dodano: 07.01.2017 [09:11]
​Daniel Chima Chukwu zawodnikiem Legii - niezalezna.pl
foto: Jacek Prondzynski/ Legia.com
Napastnik Daniel Chima Chukwu został nowym piłkarzem Legii Warszawa. Nigeryjczyk jest drugim zimowym transferem warszawskiego klubu, a w Legii ma zastąpić Nemanję Nikolicia. Chukwu podpisał 3,5-letni kontrakt.

Daniel Chima Chukwu urodził się 4 kwietnia 1991 roku w miejscowości Kano w Nigerii. Profesjonalną karierę zawodniczą rozpoczynał w Norwegii, gdzie występował w zespołach FK Lyn oraz Molde FK. Z tego drugiego zespołu w styczniu 2015 roku odszedł do chińskiego SH Shenxin. W ostatnim sezonie w tej drużynie w 22 meczach zdobył 11 bramek i zanotował cztery asysty. Do Legii trafił po tym, jak wygasła jego umowa z chińskim klubem. Z klubem z Łazienkowskiej podpisał 3,5-letni kontrakt. Nowy napastnik Legii zagrał do tej pory jeden mecz w reprezentacji Nigerii.

Kibice i zawodnicy Legii mogą pamiętać Daniela z sezonu 2013/2014, kiedy to Legia rywalizowała w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA z Molde FK. W pierwszym meczu w Norwegii padł remis 1:1, w rewanżu przy Łazienkowskiej żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki, dzięki czemu do dalszego etapu rozgrywek awansowali "Wojskowi". Daniel Chima Chukwu strzelił bramkę w pierwszym spotkaniu, w drugim zaś był wyróżniającym się zawodnikiem. Nowy napastnik Legii będzie występować z numerem 27 na koszulce.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

********* NIE MYLIC POJEC ... ************** Drużyna klubowa tym różni się od Kadry Narodowej, że w Klubie można zatrudniać piłkarzy innych narodowości a w Kadrze tylko piłkarzy narodowości danego Kraju. Ku jasności, posiadający obywatelstwo danego Kraju . Stąd mieliśmy w Kadrze murzyna Olisadebe który posiadał obywatelstwo polskie. Jak widać w polskiej Kadrze mamy problemy z napastnikami dlatego Kluby ma ją prawo poszukiwać wzmocnień poza granicami Polski . Oczywiś cie należy zachować proporcje aby w polskiej drużynie grali Polacy .

Przy kolorowych Polakach w klubach oglądalność,kibicowanie i w ogóle zainteresowanie polskim footballem na pewno wzrośnie a trybuny będą pełne,no jasne.Niech robią tak dalej,to trybuny będą prawie puste.I tak wielu jak ogląda mecze to głównie mecze Reprezentacji Polski czyli najlepszych z najlepszych.Kto będzie chciał oglądać i w ogóle interesować się najemnikami-czarnymi Polakami?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl