niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Jest decyzja: Rosja wycofuje część swoich sił z Syrii

Dodano: 06.01.2017 [12:22]
Jest decyzja: Rosja wycofuje część swoich sił z Syrii - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Przystąpiono do ograniczenia zgrupowania rosyjskich sił w Syrii. Jako pierwsi opuszczą ją lotniskowiec „Admirał Kuzniecow”, krążownik „Piotr Wielki” i towarzyszące im okręty – powiedział szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generał armii Walerij Gierasimow.

Zgodnie z informacjami, podanymi przed kilkoma dniami na portalu niezależna.pl,  do końca stycznia br. siły zbrojne FR wycofają lotniskowiec Admirał Kuzniecow i atomowy krążownik rakietowy Piotr Wielikij z Morza Śródziemnego do ich bazy w Siewieromorsku nad Morzem Barentsa.

Zgodnie z decyzją Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Rosji Władimira Putina, Ministerstwo Obrony przystąpiło do redukowania zgrupowania Sił Zbrojnych w Syrii – dodał wczoraj gen. armii Walerij Gierasimow. Dowódca grupy uderzeniowej lotniskowca generał pułkownik Andriej Kartapołow powiedział, że zadania postawione przed rosyjskim zgrupowaniem okrętów zostały wypełnione.


 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy już przyjmowane są zakłady na to - który z tych zardzewiałych sowieckich nocników dopłynie, a który zatonie po drodze ?

Pół roku temu, Rosjanie również zaczęli wycofywać swoje wojska z Syrii. Jak to się skończyło, wszyscy dobrze wiemy. Choć niewykluczone, że tym razem osiągnięty rozejm okaże się trwalszy.

Oby, ale stron rozgrywających jest tyle że czas pokaże czy ten rozejm stanie się przyczynkiem do nastania pokoju czy nowej eskalacji.

- są w stanie w ciagu krótkiego czasu zatopić caly ten sowiecki szmelc.Staliśmy się znaczącą silą w tym regionie a to dopiero początek zbrojeń Polski.

Chciałbym aby kiedyś Polska miała technologie i umiała z nich korzystać aby budować coś podobnego co Ty nazywasz szmelcem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl