niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

"Jesteśmy lepsi niż nam próbuje się wmówić". Koncert "Polska Pomaga" już dziś w TVP

Dodano: 06.01.2017 [13:10]
"Jesteśmy lepsi niż nam próbuje się wmówić". Koncert "Polska Pomaga" już dziś w TVP - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Dziś, 6 stycznia,  o godz. 15:10 w TVP1 odbędzie się koncert „Tyle darów rok nam przyniósł - Polska Pomaga”. Podczas koncertu zostaną podsumowane akcje charytatywne, w jakie ostatnio zaangażowała się Telewizja Polska we współpracy z fundacją Caritas, a cale wydarzenie uświetnią występy m.in. takich artystów jak Maleo, Halina Frąckowiak czy Natalia Szroeder.

W programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” emitowanym przed Bożym Narodzeniem 2016, mówiono o sytuacji osób niepełnosprawnych, podopiecznych sióstr Dominikanek w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach. W czasie odcinka dzięki telewidzom udało się zebrać na konto Domu Pomocy 280 tysięcy złotych. Akcja humanitarna Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” powstała 23 lata temu. W 2016 roku tym roku udało się sprzedać 50 mln świec - cegiełek dla najbardziej potrzebujących. W pomoc zostało zaangażowanych 11 tysięcy parafii z całej Polski.

Do najbardziej owocnych należy też akcja „Szlachetna paczka”, która ma już za sobą kilkanaście edycji. Inicjatorem akcji wspierającej materialnie ubogie rodziny i wiążącej się ze świętami Bożego Narodzenia jest ks. Jacek Stryczek. W akcję zostały zaangażowane popularne „twarze” TVP, w tym redaktor Przemysław Babiarz, a także znani sportowcy.

Podczas dzisiejszego koncertu "Polska pomaga" nie tylko zostaną podsumowane najważniejsze akcje charytatywne, w które byli zaangażowani Polacy, ale będzie również okazją do spotkania ze znakomitymi artystami. Na scenie wystąpią m.in.: Sound&Grace, Halina Frąckowiak, Natalia Szroeder, Maleo, Krzysztof Antkowiak i Andrzej Lampert. Artyści pojawią się w zaskakujących duetach, a w repertuarze znajdą się nowe, specjalnie przygotowane aranżacje kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Koncert poprowadzą Jan Pospieszalski i Ola Rosiak, a cale wydarzenie wyemituje telewizyjna Jedynka o godz. 15:10.
 

W ramach akcji "Polska Pomaga" pokazano codzienną ofiarną służbę ludzi Caritas

 – mówi Jan Pospieszalski, jeden z inicjatorów oraz prowadzący koncert "Tyle darów rok nam przyniósł - Polska Pomaga". 
 

TVP uznała, że warto się przyjrzeć i pochwalić tym co dobre. Codzienna, ofiarna praca ludzi dobrej woli dzieje się po cichu, bez fanfar. Polacy pomagają chętnie, jesteśmy lepsi niż nam próbuje się wmówić. Jest w nas spory potencjał dobra, tylko trzeba umieć go uruchomić. TVP chce i potrafi to uczynić. Chcę serdecznie podziękować widzom, tym wszystkim, którzy wsparli te akcje.Koncert „Tyle darów rok nam przyniósł- Polska Pomaga” zostanie wyemitowany 6 stycznia o godz. 15:10 w TVP1 oraz o godz. 18:25 w TVP Polonia.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

z konkordatu niech im odpala

kto, co i komu próbuje wmówić??? że "konkurencyjna" owsikowa inicjatywa charytatywna to złodziejstwo, rozpusta i szatan w czystej postaci... Kto to mówi i wmawia ludziom, że wspierają coś złego, szkodliwego i sprzecznego z wiarą katolicką? Hipokryzja i obłuda rozpoczęły mistrzostwa... ku uciesze szatana...

A ile cegiełek udało się sprzedać na budowę pomnika największego Prezydenta w historii Polski Profesora Lecha Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu? Sprawa zupełnie ucichła i nie wiadomo gdzie są rozprowadzane cegiełki. Wiele firm jest zainteresowanych wsparciem budowy narodowych pomników upamiętniających poległych pod Smoleńskiem. Członkowie Rad Nadzorczych Orlenu, Lotosu, KGHM, TVP, Azotów, NBP i innych czekają na sygnał gdzie bezinteresownie i z potrzeby serca trzeba wpłacić i ile, warto im pomóc w tej szczytnej akcji.

Proszę o odpowiedź - czy "krótki" znaczy głupi?

Dla tego krótkiego trepa określenie głupi to jest jeszcze nobilitacja.
Nie pierwszy raz tu prymitywnie trolluje i jak zwykle bezskutecznie.

Od kiedy niszczył Jacka Międlara stracił wiarygodność.....Ks.Sowa, Pieronek itp. mu nie przeszkadzają?

Pospieszalski? Wcale nie niszczył. Przeprowadził z nim wywiad, zaprosił do studia, a w innym programie wystepował jako jego obrońca. Chodzi ci o Pospieszalskiego, dobrze odczytałem?

OWSIAK pod przykrywka WOSP - zaklada ksiestwo MELONOWE

Moze ktos powie ludziom dobrej woli czym sie rozni
Jmperium Owsiaka od CARITASU?.

Bezmyślny gościu - porównujesz "gówno" do GÓRY.

a co jest czym w tym porównaniu caritasu i owsiaka? bo można to różnie interpretować... P.S. niech ktoś mądrzejszy ode mnie mi wyjaśni: dlaczego Caritas to tak naprawdę 42 odrębne podmioty (każdy z nich otrzymuje wpływy z 1% jako OPP) i dlaczego większość z tych 42 podmiotów nie publikuje swoich sprawozdań finansowych??? co mają do ukrycia?

Pozdrawiam - odpowiedź jest prosta:gówno się zdarza/może
byc planowane/,natomiast GÓRA trwa bez przerwy.Nie przeczę,
że jedno i drugie jest człowiekowi potrzebne i ważne.

Niestety pewnie Ochojska i tak będzie pluć i łgać.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl