niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Ruszył dialog techniczny na drony dla armii

Dodano: 06.01.2017 [12:05]
Ruszył dialog techniczny na drony dla armii  - niezalezna.pl
foto: mat. arch.
Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił rozpoczęcie realizacji fazy analityczno-koncepcyjnej w oparciu o wymagania operacyjne w zakresie pozyskania bezzałogowych dronów do samodzielnego wykrywania i niszczenia wysokowartościowych celów wrażliwych czasowo (ang. Time Sensitive Target – TST).

Planowany do pozyskania nowoczesny system uzbrojenia ma za zadanie zwalczać cele wrażliwe czasowo lub inne ważne cele punktowe za pomocą bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych (BSP-U) umożliwiając zwiększenie skuteczności precyzyjnego rażenia w głębi ugrupowania bojowego potencjalnego przeciwnika. System ma za zadanie samodzielnie poszukiwać cel w ugrupowaniu przeciwnika i samodzielnie razić go za pomocą specjalistycznej zintegrowanej głowicy bojowej – czytamy w dokumencie, opublikowanym przez Inspektorat Uzbrojenia.

Z kolei portal Defence24.pl. podaje, że ze względu na objęcie wymagań zawartą w zapytaniu ofertowym klauzulą „Zastrzeżone”, podmioty biorące udział w dialogu muszą legitymować się potwierdzeniem zdolności do ochrony informacji niejawnych o poziomie „Zastrzeżone” zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych, a w przypadku oferentów zagranicznych również zgodnie z umową bilateralną pomiędzy Polską i krajem siedziby oferenta.

Zgłoszenia mogą być przesyłane do Inspektoratu Uzbrojenia do 31 stycznia 2017 r.

 
Autor: Źródło: , ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A może by rozpisać konkurs z krótkim terminem adresowany do studentów polskich wyższych szkół? - Myślę, że za nieduże pieniądze można produkować drony różnej wielkości, do różnych zadań. - Nawet poniżej 2.000 zł. - zwiadowcze dla plutonu, kompanii.
A czy to wielki problem dodać sterowanie rakiecie w rodzaju "katiuszy"? - Przecież już są produkowane w Polsce jakieś rakiety sterowane (ziemia-powietrze).Zamiast napędu rakietowego dać silniczek odrzutowy, powiększyć skrzydła i dron gotowy. Nie jestem specjalistą w tej mierze ale chyba tak to wygląda.
- Specjaliści! Do dzieła!

Czy my zaczniemy cos produkowac? Czy wiecznie bedziemy jezdzili po zakupy?
My nie mamy nic wlasnego, wszystko kupujemy.

Mam nadzieje, ze Polska Firma wygra a wlasciwie wygrac musi.

Wszystko inne byloby marnowaniem pieniedzy i kupowaniem zlomu.

Drony zakupione za granica beda sluchac zawsze panstwa sprzedjacego wbrew ewentulanie inaczej brzmiacym zapewnieniom.

A wiec w przypadku np. wojny z Niemcami, polski dron wyslany na zwalczanie Niemcow odwroci sie i zniszczy Polakow. To jest pewne jak amen w pacierzu. Albo tak jak Izrael sprzedal kody do rakiet przeciwlotniczych dostarczonych Gruzji Rosji.

Co sie dalo zauwazyc w czasie wojny gruzinsko-rosyjskiej w 2008.

Litości, jak czytam o dialogach technicznych to już wiem że będzie to trwało w nieskończoność.

W tym roku będzie tysiąc.

A ja bez kozery powiem pińćset tysięcy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl