niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Poseł Nowoczesnej obraża dziennikarzy

Dodano: 05.01.2017 [08:32]
Poseł Nowoczesnej obraża dziennikarzy - niezalezna.pl
foto: Radio Szczecin
Zachodniopomorski poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej, który doprowadził do skazania na więzienie redaktora Andrzeja Marka, dziś obraża dziennikarzy Polskiego Radia Szczecin, porównując ich do nazistowskiego propagandysty Goebbelsa. Przemysław Szymańczyk, redaktor naczelny Radia Szczecin, wezwał już posła Nowoczesnej do wycofania się z krzywdzących oskarżeń i publicznych przeprosin. Misiło nie tylko nie przeprosił, ale zaczął pouczać naczelnego na temat etyki dziennikarskiej.

Do obrażenia dziennikarza Polskiego Radia Szczecin doszło 19 grudnia. W szczecinie Piotr Misiło zorganizował konferencje prasową, na której przyczepił sobie do mównicy kartkę z napisem „Wolne Media w Sejmie”. Poseł w trakcie wystąpienia twierdził, że w Polsce dochodzi do łamania wolności słowa.

Nerwowo zrobiło się, gdy reporter Polskiego Radia Szczecin, zapytał posła jak to jest, że dziś Misiło protestuje przeciwko łamaniu wolności słowa, a przed laty sam wytoczył dziennikarzowi proces z artykułu 212 kodeksu karnego i doprowadził do skazania go na 3 miesiące więzienia.

Chodziło o słynny proces przeciwko Andrzejowi Markowi, dziennikarzowi lokalnej gazety „Wieści Polickie”. W serii artykułów wykazywał on nieprawidłowości w Urzędzie Miasta w Policach, gdzie Misiło był naczelnikiem wydziału promocji.

Do skazania dziennikarza na więzienie Misiło doprowadził w 2003 r. Sąd Rejonowy w Szczecinie skazał redaktora Andrzeja Marka na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i nakazał opublikowanie przeprosin urzędnika Misiły. Wyrok ten podtrzymał szczeciński Sąd Okręgowy. Andrzej Marek nie wykonał go w części dotyczącej opublikowania przeprosin Piotra Misiły na łamach własnej gazety. Dlatego Sąd Rejonowy w Szczecinie zarządził wykonanie kary pozbawienia wolności. Od tego postanowienia Andrzej Marek wniósł kasację do Sądu Najwyższego, ale została ona oddalona. Sprawa została ostatecznie zakończona, gdy w czerwcu 2007 r. Andrzeja Marka ułaskawił śp. prezydent Lech Kaczyński.

W odpowiedzi na swoje pytanie reporter Radia Szczecin usłyszał:

- Nie mylmy wolności prasy, wolności mediów z kłamaniem. Z tym co robi m.in. pańska redakcja - Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
- Pan mnie obraża - oburzał się dziennikarz Polskiego Radia Szczecin.
- Nie obrażam pana. Mam szacunek do wszystkich dziennikarzy. Natomiast nie zgadzam się z Jackiem Kurskim, Jarosławem Kaczyńskim, panem posłem Czabańskim i wszystkimi ludźmi, którzy postanowili z telewizji publicznej i z mediów publicznych uczynić tubę propagandową, która przypomina mi tubę III Rzeszy - wyjaśniał „obrońca mediów” z Nowoczesnej.

Porównaniem Polskiego Radia Szczecin do hitlerowskiej propagandy poczuł się dotknięty Przemysław Szymańczyk, redaktor naczelny tej rozgłośni. Wezwał posła Misiłę do wycofania się z obraźliwych stwierdzeń i przeprosin.

W piśmie, jakie skierował do parlamentarzysty Nowoczesnej, czytamy:

„Słowa skierowane przez Pana bezpośrednio do naszego reportera Andrzeja Kutysa czynią z niego pańskiego przeciwnika politycznego. To nie jest dobra praktyka w kontaktach dziennikarze - politycy. Niedopuszczalne jest również porównanie działań niemieckiej propagandy z lat 1933 - 1945 kierowanej przez Josefa Gebbelsa do pracy dziennikarzy w demokratycznym państwie prawa jakim jest Rzeczpospolita Polska po 1989 roku.
Pańska wypowiedz pozwala mi zadać pytanie: czy jako Poseł RP zdaje sobie Pan sprawę z treści refleksji, jaką podzielił się publicznie z przedstawicielami mediów 19 grudnia? Liczę na honorową postawę i polubowne załatwienie sprawy”.


Zamiast przeprosin Misiło napisał list otwarty, w którym poucza redaktora naczelnego na temat etyki dziennikarskiej. Nie wycofał się z obraźliwych słów porównujących media publiczne, w tym Radio Szczecin do propagandy III Rzeszy. Dodał, że prowadzą one propagandę jak w czasach „głębokiego PRL”.
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

jak to obraził przecież "puczowali" w ich obronie mozna paść ze śmiechu

" Niedopuszczalne jest również porównanie działań niemieckiej propagandy z lat 1933 - 1945 kierowanej przez Josefa Gebbelsa do pracy dziennikarzy w demokratycznym państwie prawa jakim jest Rzeczpospolita Polska po 1989 roku." Redaktor sie pomylil iz RP (jej media) po 1989 roku nie byly wzorowane na mediach gebelsowskich, nich pan panie redaktorze spojrzy w lustro. To teraz media maja spelniac swoje zadanie i zapewne chce pan zeby tak bylo ale rzeczywistosc byla od 1989 roku inna , media lgaly co im kazali bonzowie.

DAjcie temu (p)osłowi spokój, on jest załamany że Pjetru nie zabrał go do Portugalii. Jaka partia takie wypowiedzi, po święcie sześciu króli przeprosi.

"...tubę propagandową, która przypomina mi tubę III Rzeszy - wyjaśniał „obrońca mediów” z Nowoczesnej..."

Oczywiście, przez ograniczenie przebywania w sejmie dziennikarzy wyszłoby, że są idealni bo nikt by nie ujawniał ich potknięć tak jak w przypadku PO. I to jest propaganda, pokazywanie tylko właściwych i wcześniej uzgodnionych informacji.

Szczęść Boże,

To jest NIKT. Olać cwaniaczka, który chce się wylansować. Ujada, bo uważa , że PiS jest słaby i nic mu nie zrobi. A jak zrobi, to on będzie męczennikiem i zostanie PREZESEM PRiTvP. Nie robić nic. Niech sobie poszczeka.

ten caly misilo czy jak mu tam to kolejna wyzelowana ...ida jak ten ciaston szlapka i reszta tej nowoczesnej bandy

Szanowni dziennikarze i Panie Naczelny z Polskiego Radia
Szczecin..., uważam,że CÓŚ takiego jak Misiło nie
obraził Was,ponieważ jest to NIKT !!!!!!!!!
A,NIKT..., nie jest w stanie obrażać,ponieważ go nie ma !!!!
Pozdrawiam Was serdecznie !!!!

Ten kudłaty Misiło ironicznie ostatnio mówił o panu Prezydencie teraz o kolegach dziennikarzach to typ podły.

Precz od naszego pana Prezydenta, ty złośliwy i mściwy człowieku. Jacy są ludzie w tej Nowoczesnej to młodzi Gryzonie.

Prostaki, zule ubrali garnitury, a sloma z buciorow wylazi.

Widzę, że zwieracze zaczynają puszczać u opozycji stąd takie nerwowe reakcje.

Biedaczek, cos mu sie pomylilo. On mowi o rzadach PO- paprancow.

Jak tak dalej pójdzie, to opozycja sama się zwolni:)

Do sądu dziada, może dostanie trzy miesiące.

Żadnego wyroku nie dostanie. Jakiś TW w todze stwierdzi, że "wszystko mieściło się w granicach wolości słowa", albo "brak interesu społecznego w ściganiu tego czynu".

To taki drugi Szczerba,Nitras i Olszewski razem wzieci.

Brak dojrzałości, gówniarstwo, awanturnictwo. Dyby lub publiczna chłosta dała by tamę takim zachowaniom.

Od powstania lewactwa zawsze jest tak samo, kiedy oni rządzą to i sterują mediami ale wtedy jest i demokracja i wolne media kiedy oni nie rządzą to wtedy walczą o demokrację i wolne media. Teraz pałeczkę od nich przejęli libertyni ale nic dziwnego wszak jest to takie przefarbowane lewactwo chore na władzę tylko w imię tzw postępu zamienili elektorat robotniczy na elektorat dewiantów. Swoich przeciwników politycznych nazywają faszystami, chociaż to oni postępują jak faszyści ale oni znają potęgę propagandy i kłamstwa czym ludzi tumanią.

Ciekawe gdzie on był w latach kiedy rządziła PO i uczyniła sobie z mediów publicznych tubę pijarowsko-propagandową dla swoich "sukcesów" i "osiągnięć" ryżego ch.

tej świni możecie pluć w morde a on i tak będzie mówił że deszcz pada.wstyd,że mamy takich posłów

ktoś go wybrał.

Wybrali go tacy jak on.

Niestety, jest ich bardzo dużo.

O, tak mu napisałem na facebooku i proszę o włączenie się w miarę możliwości do akcji:
Panie Misiło, będąc posłem bierze pan udział w nielegalnej okupacji Sejmu, chodzi do mediów i szkaluje dobre imię Polski oraz urzędu, który powierzyli panu Obywatele, twierdząc, że władze Polski są nazistowskie i rozpowszechniając taki ich obraz poza granicami kraju. Na konferencji prasowej Polskiego Radia Szczecin dziennikarzy określił pan mianem goebbelsowców. Zatem piastując urząd posła firmuje pan swoim nazwiskiem faszyzm, nazizm i goebbelskowską propagandę. Apeluję do pana o zaprzestanie takich działań albo zrzeczenie się mandatu posła. Jeśli naprawdę chodzi panu o SPRAWĘ, dla jej dobra proszę nie firmować wartości, przeciwko którym pan walczy, w dodatku nielegalnymi metodami ani nie pobierać uposażenia od wrogów.

On nie pamięta,jakie były media kiedy przy władzy było po-psl ? Bo ja bardzo dokładnie pamiętam tych wszystkich zaprzedanych redatorków szczekających na opozycję, Polaków mających inne poglądy niż będący przy korycie! Uspokoiło się po zwolnieniu po-psl-owskich szczekaczy!

Wolne Media! wolne media! wolne media! wolne media! wolne media! wolne media!

Bo jak media są szybkie, to totalitarna opozycja za nimi nie nadąży.

Napiszmy list, w którym zażądamy od posła jasnego stanowiska: skoro mamy faszystowski rząd i goebbelsowskie media, a Misiło z nimi współpracuje, jest on współwinny sytuacji i powinien zrezygnować z mandatu posła. Zażądajmy jasnego samookreślenia.
Zaraz wejdę na facebooka i pierwszy spróbuję poruszyć tę kwestię.
A tak w ogóle: na prawicowych portalach wypowiadacie się często, Drodzy Państwo, o łamaniu prawa przez terrorystów z Sejmu, tymczasem gdy wchodzę na facebooka, widzę tam prawie samych pochlebców: Brawo, pani Agnieszko, tak trzymać, panie Rafale, sercem jesteśmy z wami (buźka,buźka) Kraków. Nie mówię, żeby ich obrażać, ale kilka słów prawdy powinno do nich docierać w takim samym procencie, w jakim Naród nie popiera ich działań. Inaczej tkwią w błędnym przekonaniu, że popiera ich cały świat, a to daje im rzekomy mandat do działań, które podejmują.

Uważam ,że Droga Sądowa będzie Niezbędna. Takie Miernoty nie powinny Istnieć w Życiu Publicznym a tym Bardziej być Polskim Posłem.

Tak tego ciecia do sądu z nim i wywalić to bydło z Sejmu !!!!!

proponuję zmianę nazwy partii z NOWOCZESNA na NOWOŚMIESZNA ;-O rotfl

jasno widać, że zarówno wystąpienie posła Misiło jak i teatr, który wyczynia opozycja w Sejmie mają na celu stworzenie argumentów mających dać podstawę do szkalowania Polski, jak poniżej:

http://wpolityce.pl/polityka/3...

a w dalszej kolejności doprowadzenie do kolejnej utraty niepodległości. Kierunki działań zawarte są w artykule powyżej.
Nie wierzę aby zarówno poseł Misiło jak też pozostali nie wiedzieli co robią. Dlatego działania te polegają pod artykuły Rozdziału XVII: Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej Kodeksu Karnego ( https://www.arslege.pl/kodeks-... ).

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl