niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Bronili polskiej ziemi, teraz staną przed sądem. Zatrzymań dokonano tuż przed wyborami

Dodano: 03.01.2017 [22:18]
Bronili polskiej ziemi, teraz staną przed sądem. Zatrzymań dokonano tuż przed wyborami - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Prokuratura Krajowa Oddział zamiejscowy w Szczecinie zakończyła śledztwo przeciwko rolnikom z Pyrzyc w województwie zachodniopomorskim, którzy organizowali protesty w sprawie wykupu Polskiej ziemi przez tzw. słupy. Akt oskarżenia obejmuje 39 osób, które mają zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. „ To, że zatrzymania zostały dokonane na dwa tygodnie przed wyborami nie jest przypadkowe” -mówi w rozmowie z portalem nizalezna.pl poseł Michał Jach.

Do zatrzymania kilkunastu rolników doszło przed samymi wyborami parlamentarnymi w ubiegłym roku. Postawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie a także utrudnianie przetargów organizowanych przez Agencje Nieruchomości Rolnych w Pyrzycach. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Po zatrzymaniu szczeciński sąd za wnioskiem prokuratury zdecydował o aresztowaniu rolników. Wcześniej wszyscy zatrzymani przez lata brali udział w protestach rolniczych w sprawie wykupu przez tzw. słupy polskiej ziemi przez osoby z obcym kapitałem w Szczecinie i Warszawie. Ich zdaniem szczecińskie organa ścigania nie zrobiły nic, żeby ukrócić przestępczy proceder pozbywania się polskich ziem. W samym tylko powiecie pyrzyckim już ponad połowa gruntów została wykupiona lub jest dzierżawiona przez spółki z Niemiec i Danii.

Po aresztowaniach Jarosław Kaczyński nazwał działania szczecińskiej prokuratury próbą zastraszenia polskich rolników.

- Kto doprowadził do tego, że w tej akcji bierze udział prokuratura, policja?  Że ludzie, którzy przystawiali broń do głowy, aby wymuszać sprzedaż gospodarstw są na wolności, a rolnicy, którzy walczyli o polską ziemię znajdują się w więzieniu przy bardzo trudnej sytuacji rodzinnej - pytał Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. -.

Po zatrzymaniach za rolnikami ujęło się wielu polityków, „Solidarność”. Poręczył za nich arcybiskup Andrzej Dzięga. Dopiero wówczas wypuszczono ich z aresztu.

Szczecińska prokuratura jednak się nie ugięła. Przez cały rok prowadziła śledztwo, które właśnie zakończyło się wysłaniem aktu oskarżenia do sądu. Na ławie oskarżonych ma zasiąść 39 pyrzyckich rolników.

Zdaniem Mieczysława Jurka przewodniczącego szczecińskiej „Solidarności”, sprawa jest bulwersująca.

 - Interweniowaliśmy w tej sprawie już zarówno u Prokuratora Generalnego jak i wicemarszałka Joachima Brudzińskiego. O sprawie także został poinformowany Jarosław Kaczyński.

Zachodniopomorski poseł Michał Jach uważa, że sprawa ta jest skandaliczna. Do zatrzymań doszło za rządów PSL i PO, które nie zrobiły nic aby powstrzymać wykup polskiej ziemi. Zdaniem Jacha to nic innego jak odwet, za obronę polskiej ziemi.

To, że te zatrzymania zostały dokonane na dwa tygodnie przed wyborami nie jest przypadkowe - przekonuje poseł Jach.

- Rolnicy ci, byli w opozycji do tego co robi rząd PO-PSL. To nie jest przypadek. Trudno nam popierać akty łamania prawa. Ale w tym przypadku rolnicy zostali doprowadzeni przez rząd PO i PSL do podejmowania tak radykalnych działań. Wyczerpali już wszystkie możliwości dopuszczalne prawem realizacji swoich praw konstytucyjnych. Potrafię zrozumieć tych rolników bo rząd PO-PSL działał na szkodę Polski – mówi poseł Jach.

DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wystarczy przeprowadzić uczciwy proces dyrektorowi szczecińskiego ANR z Platformy, którego gdy było gorąco został zesłany na inne stanowisko, a który wcześniej przez długi czas za aprobatą swoich jurgieltniczych mocodawców sprzedawał ziemię sponsorom Platformy zza Odry.

Jaroslaw Kaczynski przed wyborami i w kampanii wyborczej stwierdzal wielokrotnie, ze odebranie ziemii kupionej przez slupy a wiec nabycie ziemii przez obcokrajowcow wrogich Poolsce jest przestepstwa i dlatego bardzo proste.

W rekach slupow znajduje sie teraz 20 tys km2 nejlepszej ziemii rolniczej czy strategicznie polozonej na zachodzie Polski.

W rekach slupow znaczy w rekach Niemcow czy tez innych antypolskich etni.

To jest okolo 6% calej Polski i okolo 20% celej Polski Zachodniej

Jaroslaw Kaczynski pozostawil ta ziemie Niemcom.
Nie pojmuje tego.

Nie pojmuje rowniez tego procesu.

PS. I have a dream: Beata Szydlo nastepnym Prezydentem Polski.

Zorganizowaną grupą przestępczą to jest ten sąd czyli lewacka (mówiąc delikatnie) agentura obleśnej,obrzydliwej hybrydy merkel.Brawo polscy rolnicy,patrioci.Na pohybel żydowskich przybłędów sądom czyli mafii pod przykrywką działającej na szkodę naszego kraju.

Proszę nie mylić pojęć.
Grupa (?) rolników kupowała ziemię na przetargach z których eliminowała konkurencję. Chętni do udziału w przetargach nie byli wpuszczani na sale. Dochodziło do przemocy.

styczniowy cos ci sie pomylilo - to nie grupa rolnkow ale slupy ( golasy bez ziemi , bomsze o pochodzeniu z czworakow)wykupowaly ziemie , za wiedza i zgoda urzedasow z Agencji rodem z PSL i PO , co do prokuratorow ich obiektywnosci tez jest wiele zastrzezem -tak daj se luz

Nic się nie pomyliło. To co napisałem podała prasa szczecińska. Poza tym przemoc to zawsze przemoc.

Czy tej komuszej kaście, która była "ręką sprawiedliwości ludowej", obcięto już?...- emerytury?- Myślę, że już czas,bo zdążą wymrzeć. Swoim dzieciom zapewnili ciepłe posadki i niezły mająteczek. Czas odciąć ich od koryta Najjaśniejszej.
To pole jeszcze ugorem stoi. Dlaczego wszyscy boją się ruszyć to g...o?...Coś tam musi śmierdzieć... Zweryfikować sędziów! - I nie, żeby sędziowie sędziów osądzali, bo wiadomo, że kruk krukowi...,ale komisja z odpowiednimi upoważnieniami do wyrokowania!
Prezesie! Do dzieła! Polska czeka!
(Ale się rozpędziłem. - Jeszcze trochę a wołał bym:"Na latarnie!") - Odmeldowuję się. Moher.

Ludzie o czym tu mowa ten cały "WYMIAR NIESPRAWIEDLIWOŚCI" był i będzie trwał dopóki Państwo nie zrobi całkowitej i BEZWZGLĘDNEJ DEKOMUNIZACJI w każdej dziedzinie życia społeczno-politycznego a szczególności w wymiarze sprawiedliwości i administracji państwowej. TYLKO CAŁKOWITA DEZUBEKIZACJA I NATYCHMIASTOWE UPUBLICZNIENIE ZBIORU ZASTRZEŻONEGO określi KTO JEST KIM w tej smutnej rzeczywistości. POLSKO OBUDŹ SIĘ!!!, bo DOBRZY LUDZIE będą niszczeni przez garstkę istot bez honoru i jakichkolwiek zahamowań.

Prezydent Duda powinien natychmiast zastosowac prawo laski wobec tych rolnikow. A wobec sitnwy prokuratorsko-sadowej, rzad powinien zrobic wszystko co w jego mocy aby doprowadzic do ich ukarania zgodnie z prawem. Nie mowiac juz o tym, ze tej gangstrce, ktora przystawiala pistolety do glow powinni dobrac sie tak, zeby popamietali na cale zycie. I uniewaznic wszytkie te zakupy.

Obudzcie sie w koncu POLACY!!!
Tu cos na zachete.
https://www.youtube.com/watch?...

zarówno platforma , jak i pis nie mają i nie mieli nigdy prawa do wyprzedaży majątku Polaków.. ponieważ oni NIE są Polakami. Fakt że posiadają Polskie Dowody o niczym nie świadczy.. Mordercy z Ełku także je mieli... Gdy znów Polacy przejmą władze w Polsce WSZYSTKIE międzynarodowe umowy i wszelkie pakty zostaną anulowane , właśnie z tego powodu że to nie Polacy owe Umowy podpisywali.. Chwała Wolnerj Polsce

to kto jest prawdziwym Polakiem powinienes poznac po czynach jednych i drugich

Trwają prawne pacyfikacje ludzi, którzy przez długi czas dosyć samotnie stawiali czoła farsie, która słała róże pod nogami majętnych obcych, a pomiatała oburzonymi obywatelami. Ciekawe, z ilu utraconych tak ziem nie zdajemy sobie sprawy.

Ta sprawa to kolejny argument za likwidacja obecnych tzw. prokuratur, tzw. sądów i tzw. policji. Polska obejdzie się przez jakiś czas bez tych zdegenerowanych instytucji. To na początek. Zaraz potem weryfikacja zgromadzonego majątku, bowiem wielu z funkcjonariuszy w/w instytucji, to skorumpowani bandyci poprzebierani w togi i mundury. Następnie z pozytywnie zweryfikowanych osób, budowa nowych, OD PODSTAW, rzeczywiście prawych sądów, prokuratur i policji. Reszta won przed oblicze uczciwych ...prokuratorów i trybunały złożone z osób zaufania społecznego. Ławy przysięgłych.I na długie lata do pierdla z konfiskatą nieuczciwie zgromadzonego majątku włącznie. To się nazywa "opcja zerowa". Do tego czasu nasza Ojczyzna, nigdy nie będzie suwerennym państwem prawa. Panie Prezesie Kaczyński, jest Pan odpowiedzialnym i mądrym człowiekiem. Proszę działać stanowczo bez oglądania się na wrzaski brukselskich kundli i gnid. Skorumpowanych degeneratów Junckerów czy innych Schulzów. Polska nie ma już czasu na czekanie.

Panie Leonardzie w całości się z Panem zgadzam i myślę że to jest jedyne wyjście żeby Polska była Polską (jak to nam wyśpiewał Jan Pietrzak ) To właśnie za ich przyzwoleniem (przestępców w togach) rozkradziono majątek Narodowy, okradani są uczciwi Polacy. Tylko taka opcja jaką Pan opisał uleczy Polskę. Dziękuję za ten wpis i Pozdrawiam.

Witam.

Czy autor artykułu w ogóle dotarł do treści aktu oskarżenia? Zacznijmy od tego, że jeden z oskarżonych przyznał się i poddał się karze... Czemu bo jak się okazało łamał prawo. Pod pretekstem obrony polskiej ziemi Panowie zawiązali spisek, żeby jak najtaniej nabyć ziemie dla siebie... narażając na stratę skarb państwa... Celowo blokowali przetargi, nie dopuszczali innych osób z poza własnego grona do nich, żeby sami potem po cenie minimalnej ją kupić. Nie ważne, że np. inny Polski rolnik chciał ją kupić. Oni rościli sobie tego prawo właśnie pod pretekstem obrony polskiej ziemi. Niewygodnych nawet zastraszali... Nawet przetargi ustawiono pod nich...

Czym to się różni od zwykłej bandyterki?...

Obiektywny, urwałeś się z wiecu KODziarzy? - tutaj chodzi o Polska Ziemię!, nie ona ci dla batalionów SS. A potem trucizna masowej zagłady Polaków - GMO.

Po pierwsze: w ubiegłym roku nie było wyborów parlamentarnych w Polsce. Po drugie: poprawcie błędy, bo to poziom żenujący. Po trzecie: pozdrowienia, bo czytam Was codziennie.

Owszem, to nie jest przypadek a znam to z autopsji:urzędnik okradł mnie z 133 m. działki i ukrywa oszustwo i ani nie może naprawić błędu ani nie może pokazać dowodu oszustwa- mapy(druk ścisłego zarachowania).Tak działa nasza administracja ,że nie liczą się kompetencje: tylko ten ma fory kto ma dobre popychadło.Błąd urzędnika powinien naprawiać URZĘDNIK.A jak jeszcze kosztami naprawy błędu obciąża rolnika to taki urzędnik nie powinien mieć racji bytu w tym urzędzie.

Poproś ARiMR o mapkę ...

Sledztwo nalezy przeprowadzic na nowo i na pewno nie w Szczecinie.Parytetem powininno byc gdzie ostatecznie i faktycznie trafiala ziemia i do kogo plyną pieniadze z jej uzytkowania.
Winnych zarowno sledczych jak i innych skorumpowanych sprzedawczykow ukarac bez tego nie bedzie spokoju a za zagranicznymi "inwestorami' tak jak zrobili to w Islandii wyslac listy goncze.Fabryke mozna wykupic i ją zamknac z ziemią jednak tak sie nie da i tu "inwestorzy' maja maly problem.

Jak widać pomimo iż miejscowy poseł PIS Jach działał od co najmniej 2012 roku na rzecz likwidacji patologii w przetargach ziemi z zasobów ANR i zablokowania jej sprzedaży słupom , którzy otrzymali pieniądze od wszelkiej maści niemieckich i sowieckich mafiosów machina niszczenia sprawiedliwości walcuje uczciwych rolników walczących o polska ziemię dalej. Można sobie wyobrazić jak potężne środki finansowe muszą być pompowane przez niemiecko-sowieckich przestępców dla prokuratorów ze Szczecina skoro pomimo iż mamy teoretycznie ponad 1 rok władzy PIS z nadania Narodu sytuacja nie uległa zmianie i widać , że wszystko zmierza w kierunku posadzenia do więzenia ludzi , którzy walczyli o to aby ziemia nie była wykupywana podstępnie przez przestępczy kapitał niemiecko-sowiecki.

http://radioszczecin.pl/1,9473...

http://www.gs24.pl/wiadomosci/...

Problem polega jednak także na tym, że to już za rządów PIS, prokurator, który sprawę uknuł łącznie z byłym dyr. ANR członkiem PO został awansowany.

Bardzo dobrze, że nieależna nagłaśnia sprawę. Ja jeszcze dodam ze swej strony że gdześ obiło mi się o uszy iż ci rolnicy nie mają profesjonalej kancelarii prawnej do obrony tylko pomaga im społecznie prawnik związkowy rolników Solidarność I.(a mieszkam na przeciwnym końcu Polski). Co do oceny postępowania rządu w ramach przywracania a raczej tworzenia w końcu z Polski państwa prawa - to jest to rzecz najtrudniejsza z najtrudniejszych. Przez całe lata tworzenie prawa przebiegało w oparciu o wpływy tzw. biznesu, przepisy niby były ale system luk prawnych albo celowej zawiłości przepisu i możliwości swobodnej interpretacji dawal wielkie pole do naużyć i afer. Poza tym sam plan przemian zakładal totalną demolkę gospodarki, wszystko mmieli zaplajowane, nawet nie dopuszczenie do lustracji. Zobaczcie jak to sprytnie zrobili np. fundusze UE to raz Polska płaci składki, dwa biorąc fundusze na jakikolwiek sprzęt czy to biurowy, rolniczy, budowlany czy każdy inny to płacimy cudzoziemcom a pracę na dodatek w banku trzeba wziąć kredyt na wkład własny - też kasę dostaje bankowiec cudzoziemca, sprawa podwykonawców na złotych autostradach toż to cała machina, która traktowała Polskę jako kolonię. Dziwiciensię państwo, że oni próbują stworzyć bunt społeczeństwa ale zobaczcie ile urzędówmi instytcji państwowych mieli opanowane! Będzie trudno zwłaszcza, że będąc ministerem nikt nie chce zarabiać jak sprzątaczka w korporacji. Oni stworzyli POlityczno-gospodarczy obłęd, istny diabeski krąg i pamiętajcie o jednym - NIE WOLNO PRAWICY DAĆ SIĘ SKŁÓCIĆ bo zatrzymany cudem IV rozbiór Polski bezwzględnie zakończą! Dlategomtym badziej należy natychmiast uorzyć postępowanie prokuratorskie w sprawie tych rolników którym udało się obronić polską ziemię przed cudzoziemcami.

Ciakawe ze wiekszość ziemi w zachodniopomorskim nalezy do kilku rodzin rolniczych, placących zgadnijcie co... KRUS. Tacy biedni rolnicy. Akt oskarżenia nie jest o to ze protestowali, tylko o to, ze przez lata ustawiali przetargi na ziemię. Nikt uczciwy, czy to mniejszy rolnik, czy ktoś spoza ekipy nie miał szansy na zakupienie atrakcyjnej ziemi. Mydlenie oczu, ze to dla obrony ziemi przed obcokrajowcami to jakiś absurd. Ja bym to podciągnął pod wspieranie kryminalistów i współudział.

Dlatego w każdej ANR w kraju powinno siedzeć już CBS i CBA i prześwietlić wszystkie przetargi i podpisane akty notarialne ( zaiste ciekawe jest to, że niby jest można wybrać sobie notariusza ale ANR zgadza się tylko na wybranego jednego i tego samego rejenta)! Szczególne pole do popisu musieliby mieć informatycy z CBA i CBŚ bo głosno było i jest o tzw PODWÓJNYCH PRZETARGACH, które z polegały na tym, że wylicytowana niebotycznie wysoka cena ziemi nie była wpisywana do protokołu a po wyjściu konkurencji wpisywano cenę " właściwą". Uczciwe były tylkomte przetargi gdzie od ręki czyli zaraz po licytacji ANR wydawała protokoły uczestnikom przetargu. Czy sprawa jest do udowodnienia tego nie wiem, ale w biurach śledczych pracują bardzo mądrzy ludzie i kiedy mieliby zielone światło to wykryliby większość przekrętów! W cuda nie wierzę i wiem, że szwindle szły nie tylko z cudzodziemcami ale nasi rodzimi cwaniacy też nabywali nieuczciwie setki hektarów Dlatego jest to sprawa ważna i poinny Agencje bezpieczeństwa państwa szybkomi dokładnie zbadać ANRy

No to śledztwo prowadzi szczecińska prokuratora... przecież na tym interes głownie robili rolnicy a nie urzednicy ANR...

No i nie ma się co dziwić dokąd będą Ci z komuch bandy czuli społeczne poparcie a lud będzie na nich głosował tak będzie nadal,bo każdemu przestępstwo można przypisać a potem osądzać , za branie udziału w zorganizowanej grupie też,nie jest napisane czy jeśli ktoś broni dobrego imienia czy interesu większości polskości nie podlega sądzeniu,ponoć prokuraturę i sądy mamy niezależne tak napisano w tej konstytucji to każdy prokurator może stawiać zarzuty a sąd sądzić a że większość prokuratorów czy sędzió to dzieci resortowe na usługach komuch bandy, to kogo będą oskarżać i osądzać przecież nie POkokesi nadal ta sama zasada dajcie człowieka a & się zawsze na niego znajdzie! Komuchy przepisy konstytucji napisali pod siebie nie obywatela zwykłego to też tak zaciekle bronią tego w sejmie jak ta z krzywym nosem między innymi co na kolanie konstytucje z kwachem pisała dla wybranej kasty komuch bandy!

Czy prokuratura szczecińska nie podlega Zbyszkowi? Czy ci prokuratorzy, jeżeli fakty są takie jak tu opisano, jeszcze pracują? Dlaczego prokuratura nie wycofała jeszcze wniosku ??? Zbychu - do dzieła !!!

No i co? Myslice ze cos sie zmieni. Tak samo jak z panem Miernikiem wszyscy krzyczą a Miernik siedzi. Wkurza mnie juz ten rzad, aferzysci maja sie dobrze a walczacy o Polske ida do pierdla

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl