niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

UE: ograniczenia w zakupie broni palnej

Dodano: 03.01.2017 [01:57]
UE: ograniczenia w zakupie broni palnej - niezalezna.pl
foto: fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Parlament Europejski i Rada UE osiągnęły w grudniu minionego roku wstępne porozumienie w sprawie wprowadzenia zmian w regulacjach dotyczących dostępu do broni palnej. Kupowanie broni ma być trudniejsze, szczególnie w sieci. Stworzony zostanie również system monitorowania przemieszczania się broni po państwach UE.

Komisja Europejska już ponad rok temu – w listopadzie 2015 r. – zaproponowała zaostrzenie unijnej dyrektywy dotyczącej zakupu broni palnej. Handel bronią miałby zostać poddany dokładnej kontroli i ograniczony, zwłaszcza w sieci. Ujednolicone zostałyby sposoby jej oznaczania a państwa członkowskie byłyby zobowiązane do współpracy i wymiany informacji o zarejestrowanych sztukach broni. Pozwoliłoby to na monitorowanie przemieszczania się broni, nawet w przypadku zmiany jej właściciela. Celem nowych regulacji jest również uniemożliwienie zakupu broni osobom, które otrzymały zakaz jej posiadania w którymkolwiek państwie UE. Dzięki temu ma zostać ograniczone prawdopodobieństwo, że broń legalnie znajdująca się na rynku trafi ostatecznie do przestępców czy terrorystów.

Zmiany w prawie mają również przeciwdziałać modyfikowaniu dezaktywowanej wcześniej broni. Chodzi tutaj o pistolety, które zostały pozbawione zdolności bojowych, ale istnieje możliwość ich ponownego uzbrojenia. Tego typu broni użyto chociażby podczas ataku na francuską redakcję tygodnika „Charlie Hebdo”. Dodatkowo trudniej będzie o zakup broni samopowtarzalnej, np. karabinów półautomatycznych. Aby uzyskać pozwolenie na jej posiadanie będzie trzeba przejść specjalne badania psychologiczne lub potwierdzić przynależność do klubu strzelectwa sportowego. Nowymi regulacjami objęci zostaną również kolekcjonerzy broni i muzealnicy – traktowani będą oni jak wszyscy inni prywatni posiadacze broni.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie jest wolnym kraj, w ktorym obywatel niekarany i zdrowy psychicznie nie moze legalnie kupic broni palnej, tylko musi udawac sportowca albo kolekcjonera. O wolnosc dopiero musimy walczyc.

Tego właśnie chce lewactwo i wszystkie rządy, niestety łącznie z PiS'em. Rozbrojenia obywateli, żeby nie mogli się stawiać.

Obecnie rządzący w kwestii dostępu do broni palnej, przez zwykłych obywateli wykazują skrajnie lewackie myślenie. Oglądałem w programie Pospieszalskiego wypowiedź ministra Macierewicza w tej sprawie. Porażka, cwaniak sam posiada pozwolenie do noszenia broni ale innym odmawia takiego prawa. Nic się nie zmienia, są równi i równiejsi. Przestępca i tak ominie wszelkie ograniczenia i zaopatrzy się w co będzie chciał. Lewactwo europejskie obawia się buntu zwykłych ludzi i za wszelka cenę prowadzi do całkowitego rozbrojenia obywateli. Węgry i Czechy jako jedyni idą pod prąd, nasi politycy niech biorą przykład

"...ma zostać ograniczone prawdopodobieństwo, że broń legalnie znajdująca się na rynku trafi ostatecznie do przestępców czy terrorystów." - a któryż to terrorysta używa legalnej broni? Znowu to lewackie zakłamywanie rzeczywistości.

Przestępca, który chce mieć broń to zawsze ją zdobędzie.
On nie musi mieć do togo zezwolenia.

broń płynie do Polski i do Europy z Ukrainy.

1,3 lufy na 100 mieszkańców w RP dużo prawda?
Według Rządzących za dużo. W merkolandzie 30 luf itd..

Jesteśmy rozbrojonym przez zaborców i socjalistów narodem:(
Jakby tak nie było, dawno byśmy zrobili sami porządek na własnym podwórku.

A co do dostępu do broni, to powszechny dostęp do broni palnej to koszmar każdego socjalisty - a każdy nasz rząd od 44 roku do dnia dzisiejszego to właśnie socjaliści;/

Czy terroryści użyli gdziekolwiek broni kupionej w sklepie? Już lepiej zakazać ciężarówek.

Ooooo, Stoczniowiec! Jak to dobrze, że nie taranują ciężarówkami statków wycieczkowych!

a tymczasem terrorysci na lewo beda sobie kupowac bron w takiej Serbii czy Albanii podczas gdy rdzenni mieszkancy Europy pozostana bardziej bezbronni innymi slowy ten prawny gniot to prezent dla terrorystow arabusy musza kochac UE ktora umozliwia im osiedlanie sie w Europie i rozdaje im pieniadze za darmo i do tego czyni mieszkancow europy bardziej bezbronnych

KREDA do rysowania po chodnikach za to bedzie wydawana wszedzie bez pozwolenia :)
<3 UE

Kreda, kwiatki i świeczki. Oczywiście świeczki z uregulowaną długością knota! Uff... możemy spać spokojnie. ;-)

Przed jakimikolwiek zmianiami w prawie proponuje najpierw sprawdzic ILU z terrorystów złapanych lub zabitych miało LEGALNĄ broń . Obawiam sie że 0 (słownie zero)

Bandyci kupują broń w internecie ?!
Nie chce mi się wierzyć chyba, że słowa Putina to prawda o sklepach surrviwalowych :)

Posiadanie broni nie zwiększa terroryzmu !!! W Szwajcarii każdy dorosły mężczyzna posiada broń. Są tam ataki terrorystyczne ? W USA najwięcej przestępstw z bronią palną jest w stanach gdzie jest zakaz posiadania broni. W Kanadzie gdzie można posiadać prawie dowolną broń i dowolną jej ilość , ilość przestępstw z bronią jest niższy niż w UK gdzie nie można posiadać broni poza klubami sportowymi.
Dlaczego ? Bo nikt się nie odważy wyjąć broni jak ma świadomość że adwersarz może mieć większego gnata. Tyle.

Wypada dodać zdanie: I że jest szybszy!

10/10

Bandyci i terroryści nie bedą się ogladać na żadne zakazy.
A normalni ludzie będą bezbronni, jak ci którzy zostali wystrzelani jak kaczki w Paryżu podczas koncertu - 120 ofiar!
Trump słusznie to skomentował, ze w USA nie byłoby to możliwe.
Dawniej broni nie wolno było posiadac tylko niewolnikom.

PRAWO DO BRONI JEST PRAWEM KAŻDEGO WOLNEGO CZLOWIEKA!!!

Nawet dla przedszkolaków, uczniów i staruszków?

@klioes vel pislamista | 03.01.2017 [10:50]

Cytat: Dawniej broni nie wolno było posiadać tylko niewolnikom.

A czym my, zwykli ludzie jesteśmy dla tych z UE? Też niewolnikami!

Ile razy bron kupiona w sieci lub sklepie byla uzyta do przestepstw ???
Bron uzywana przez terorystow albo zbirow byla zakupiona w sklepach internetowych albo w sklepach zarejestrowanych ?
Jezeli wzmocnimy sluzby porzadkowe , by kazydy czul sie bezpiecznie - to zakaz albo ograniczenie sprzedazy broni jak najbardziej. Inaczej trzeba umozliwic obrone kazdemu.
Czy paru pijanych za kierownica auta upowaznia do zakazu sprzedazy aut ??? Nalezy przed otwarciem "geby" uruchomic
mozg ( jesli sie go posiada ).

Tu nie chodzi tak naprawde o ochronę Europejczyków.
Tu chodzi o ich celowe rozbrojenie i wydanie na rzeź.
Przypomnę, że ograniczenia w posiadaniu brooni wprowadziła komisarz Bieńkowska, TA Bieńkowska.

Trzeba odsunąć od władzy tę bandę eurobiurokratów, która prowadzi Europę do zagłady!

Slusznie, ze towarzysze o tym pomyśleli, bo bron palna powinna mieć jedynie waadza ludowa, aby jak co mogli bezpiecznie wystrzelać "wichrzycieli i prawicowych populistów", bo "każdy kto podniesie rękę na władzę ludu pracującego miast i WSI niech wie, ze mu te rękę waaadza odrąbie". Amen.

Dlatego PiS - o ile chce uchodzić za prawicę - powinien zliberalizować dostęp do broni w Polsce.

PIS to socjaliści (nie od socjalizmu (czytaj komunizmu), tylko od wartości socjalnych.

Niezależna schodzi na poziom "łonetu" jak widzę powielając kłamstwa urzędników "jewropejskich". Celem tych przepisów jest odebranie broni ludziom w UE a nie walka z terroryzmem. Terroryści mają się wyśmienicie i nie mają problemu ze zdobyciem nielegalnie broni.Te przepisy zostały zaproponowane 4/5 dni po zamachach w Paryżu a były gotowe kilka lat wcześniej, czekały tylko pretekst.

10/10 !

Celem eurobiurokratów jest rozbrojenie Europejczykow i wydanie ich na rzeź.

"Tego typu broni użyto chociażby podczas ataku na francuską redakcję tygodnika „Charlie Hebdo”."
Bzdura - kopiujecie klamstwa jakie rozpowszechnia KE zeby umotywowac swoja idiotyczna dyrektywe ktora ma na celu ROZBROJENIE przestrzegajacych prawa Europejczykow a nie terrorystow.
Ataki zostaly wykonane za pomoca w pelni sprawnej broni WOJSKOWEJ przemyconejz b. Jugosławii. Dodatkowo specjalista z ramienia KE zwalczajacy bron w rekach prywatnych obywateli został oskarzony i aresztowany pod zarzutem wprowadzania na czarny rynek nielegalnej broni pochodzacej z przemytu i przestepstw.
KE nie przejmuje sie gdy terrorysci strzelaja do obywateli, interesuje ich jedynie zeby obywatele nie mogli strzelac do urzednikow brukselskich gdy juz beda mieli dosc.

Albo PiS NAPRAWDĘ, jak obiecywał, ułatwi Polakom samoobronę,
albo Polacy "podziękują" tej partii szybciej niż ktokolwiek myślał.

Każdy dorosły, a w każdym razie od 30-ki, będący przy zdrowych zmysłach obywatel, który nie popadł w konflikt z prawem, powinien, po przeszkoleniu mieć AUTOMATYCYNIE i BEZ ŻADNYCH GŁUPICH DYSKUSJI prawo do posiadania broni.

W starożytnym Rzymie i nie tylko, nie wolno było nosić broni jedynie NIEWOLNIKOM. Oto kim NAPRAWDĘ jesteśmy!...
Obrona swojej rodziny to podstawowy obowiązek moralny każdego mężczyzny. A w np. Szwajcarii to także oboowiązek prawny.
Są miasteczka w USA, gdzie grozi grzywna za brak broni przy sobie...

Dlaczego powielacie te kłamstwa o dezaktywowanej i ponownie aktywowanej broni podczas paryskiego ataku? Do zamachu na Charlie Hebdo uzyto nielegalnej broni, przemyconej z b.Jugoslawii. Jedynym celem tej chorej dyrektywy, ktorej autorka jest niejaka p.Bienkowska (tak, ta sama co to by nigdy nie pracowala za 6 tys.) jest rozbrojenie uczciwych obywateli chujni europejskiej, ktorzy nie maja nic wspólnego z przestepstwami ani zamachami...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl