niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Rząd PiS ułatwia dochodzenie roszczeń od zagranicznych dłużników

Dodano: 02.01.2017 [16:21]
Rząd PiS ułatwia dochodzenie roszczeń od zagranicznych dłużników - niezalezna.pl
foto: fot.
W połowie listopada Rząd Prawa i Sprawiedliwości  zatwierdził nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego. Zmiany ułatwią dochodzenie wierzytelności od dłużników z innych krajów.

Przyjęcie nowelizacji związane jest z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o europejskim nakazie zabezpieczenia na rachunku bankowym. Jest to procedura, dzięki której w ramach postępowania transgranicznego łatwiejsze będzie dochodzenie wierzytelności w sprawach cywilnych i handlowych. Nowe regulacje pozwolą na zabezpieczenie wierzytelności na rachunku bankowym dłużnika bez względu na to, w jakim kraju rachunek ten jest prowadzony. W przypadku wydania europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym, rachunek dłużnika będzie blokowany.

W ramach nowej procedury wierzyciele będą mogli uzyskać informacje o rachunkach bankowych dłużników tak, aby wydać europejski nakaz. Nakazy będą automatycznie obligowały państwa UE do działania, bez konieczności wszczynania nowego postępowania. Wierzyciele będą mogli uzyskać nakaz na każdym etapie postępowania sądowego o zapłatę należnego roszczenia, ale także przed jego wszczęciem.

Głównym celem proponowanych zmian jest ułatwienie obywatelom UE oraz przedsiębiorcom dochodzenie roszczeń od zagranicznych dłużników. W dużej mierze zniweluje to proceder ukrywania pieniędzy na zagranicznych rachunkach bankowych i jednocześnie zwiększy skuteczność egzekwowania orzeczeń sądów dotyczących sporów transgranicznych. Po przyjęciu nowelizacji przez Sejm ma ona wejść w życie 18 stycznia 2017 r.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Byłoby lepiej, aby w końcu władza zrobiła coś z komornikami.
Ileż można czekać na konkretne działania?
Minęło 1.5 roku i można odnieść wrażenie, że komuś zależy by p. Ziobrze się nie udało, by nie miał żadnego sukcesu.

Ci tępi bankowcy nie mogą pojąć jednej prostej prawdy, że z gołego nie ściągną nawet koszuli. Bo większość dłużników to nie oszuści tylko ludzie dotknięci niepowodzeniem finansowym.
Na pewno nie sciągną koszuli biednym ludziom, którzy schronili się w Anglii, bo po pierwsze był Brexit, a po drugie, nawet kiedy Brytania była w UE to nie podpisała tych mrzonek pazernych o udostępnianiu rachunków zagranicznym nosom.

Brawo PIS.

Ale jest jeszcze jedna sprawa konta w rajach podatkowych , i tych wszystkich łapowników , krętaczy gospodarczych i politycznych trzeba wyłapać.

Równiez powinna byc ustawa , ze firma pracująca w Polsce musi byc zarejestrowana w Polsce to samo dotyczyć powinno handlu wszelkich supermarketów , maja byc zarejestrowani w Polsce i placić u nas wszelkie podatki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl