niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

​Stoch drugi na liście płac

Dodano: 01.01.2017 [22:11]
​Stoch drugi na liście płac - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Kamil Stoch, który na półmetku Turnieju Czterech Skoczni przewodzi stawce, zajmuje drugie miejsce na liście płac Pucharu Świata w trwającym sezonie skoków narciarskich. Po 10 z 33 konkursów Polak ma na koncie około 229 tysięcy złotych. W tej klasyfikacji na razie najlepszy jest Słoweniec Domen Prevc, który zarobił do tej pory ok. 241,5 tys. zł.

Młodszy z braci Prevców jest także liderem klasyfikacji generalnej PŚ, w której Stoch jest czwarty. 

W rankingu zarobków wysoko są także inni nasi skoczkowie. Maciej Kot jest piąty (zarobił już ok. 172 tys. zł), Piotr Żyła 11. (ok. 104,5 tys. zł), Dawid Kubacki 13. (ok. 89,5 tys, zł), a Stefan Hula 24. (ok. 35 tys. zł). Dla porównania - w całym sezonie 2015/16 Żyła zarobił na skoczni 35 tys. zł.

FIS wycenia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej PŚ na 10 tys. franków szwajcarskich, drugie miejsca na 8 tys., a trzecie - 6 tys. Ostatnie miejsce w serii finałowej (30.) to zarobek w wysokości 100 franków szwajcarskich. 

Oficjalne premie nie są jedynymi dochodami skoczków narciarskich. Zawodnicy ze światowej czołówki mają podpisane prywatne kontrakty sponsorskie i reklamowe, których wysokość jest objęta tajemnicą handlową.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Liczcie swoje pieniądze i publikujcie dane ew jeszcze możecie polityków a do reszty wara

Brawo chłopaki, oby tak dalej a nawet lepiej! Samych sukcesów

Najlepsi na świecie skoczkowie zarabiają mniej niż przeciętny kopacz z naszej niedorobionej ligi.

Warto by było porównać zarobki skoczków, którzy przynoszą Polsce chwałę i splendor z zarobkami zaprzańskiej targowicy (Schetyna, Kopacz, Petru, Lombner-israelitus, etc, etc.), która pobiera wypłaty za profanowanie naszej narodowej tożsamości, deprawowanie naszego państwa na arenie międzynarodowej, złowrogą wobec naszego kraju propagandę, wywoływanie burd na ulicach i parlamencie, rozpowszechnianie anarchii i uprawianie nierządu.

no to na kawalerkę w czworakach zarobił

Był taki jeden "SKOCZEK" zdrajca PiS, który zapragnął stać się członkiem z PO i dzięki temu ruchowi, zostanie już "stałym, dużym członkiem",co to podczas obrad sejmu, często "SKAKAŁ NA PIWO". On też miał dobre "zarobki" bo chyba przystał do PO=-wskiego klubu "ZEGARMISTRZÓW" i stał się okazałym członkiem i zaczął nosić na łapach, podobno obu jednocześnie, "SIKORY", każdy o wartości samochodu.
Teraz to już w PO członek juz nie jest traktowany z takim prestiżem bo, niegdyś, to budowniczowie naszych autostrad, takie cacuszka to w zębach przynosili a i tak nie wszyscy otrzymywali zapłatę jako f-my za wykonane prace. Ja stawiam odważna tezę, że taka zachowawcza polityka w stosunku do wykonawców spowodowałaby, że gdyby PO zostało na następne 4 lata, to aby przetrwać, szefowie firm zaczęli by w zębach przynosić "SIKORY" -zegarki wartości jakichś już małych samolotów. Tak dobrze szło a tu ten PiS, była tak rozwinięta PEOWSKA demokracja i jak tu teraz nie protestować, jak tu żyć, kiedy człowiek przez 8 lat zażywał takich rozkoszy rządzenia a więc III RP "MUSI TRWAĆ" K. MAĆ. Po naszym trupie łachmyty, zegarmistrze i aferzyści hazardowi. A Kamilowi niech nikt do kieszeni nie zagląda a jak mu zabraknie to się jeszcze zrzucimy.

Ale dlaczego zajmujemy się zarobkami skoczków?
Zarabiają legalnie, ciężko pracując. Mamy im zazdrościć, czy co?

Mamy się cieszyć z sukcesu Polaków! Nie rozumiem jak można tego newsa interpretowac jako złośliwego... Proponuję następnym razem dograć tekst newsa żeby uniemożliwić trolom narzucenie zakompleksionej narracji.

Pełna zgoda. Zamiast uczciwie zarabiającym przyjrzyjmy się dochodom polityków. Nie mam na myśli tych legalnych.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl