niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​Alicja Węgorzewska poprowadzi Koncert Noworoczny w Wiedniu

Dodano: 31.12.2016 [18:30]
​Alicja Węgorzewska poprowadzi Koncert Noworoczny w Wiedniu - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
W Filharmonii Wiedeńskiej jak co roku odbędzie się uroczysty Koncert Noworoczny. W Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego kolejny raz będą rozbrzmiewać polki i walce Josefa i Johanna Straussów. Tym razem koncert poprowadzi znana polska śpiewaczka operowa – Alicja Węgorzewska.

Koncert Noworoczny jest niezwykle prestiżowy i spektakularny. To jedno z najważniejszych, wręcz kultowych wydarzeń artystycznych na świecie. Bilety na wydarzenie są wyprzedawane z niemal rocznym wyprzedzeniem, a ich zakup poprzedza losowanie spośród zgłoszeń z całego świata.

Program Koncertu Noworocznego przewiduje wykonanie m.in. utworów Josefa oraz Johanna Straussów.

Od 1959 r. koncert transmitowany jest przez liczne stacje radiowe i telewizyjne. W Polsce telewidzowie mogą obejrzeć go dzięki transmisjom w TVP2 i TVP Kultura.

„Koncert Noworoczny z Wiednia”. Niedziela, 1 stycznia.

Część pierwsza: TVP Kultura, godzina 11.15
Część druga: TVP2, godzina 12.15
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prowadzenia Pana Bogusława Kaczyńskiego nie da się zapomnieć.

Szarpnęło mnie porządnie, kiedy w TVP2 cz. 2, bardzo ciekawy komentarz Pani Węgorzewskiej zostaje brutalnie w pół zdania przerwany i potem lecą przez 10 min. bzdurne reklamy!

Oglądam ten koncert, patrzę po sali i nigdzie nie widzę pani Węgorzewskiej. Słyszę tylko głos - ze studia w Warszawie.

Ech, propaganda sukcesu jak za Gierka i Urbana.

Czepiam się ale bajdurzycie.
Koncert poprowadzi dyrygent czyli Gustavo Dudamel.
Milo usłyszeć, ze pani Węgorzewska będzie tam śpiewać ale, proszę, nie róbcie z przysłowiowej igły... no wiecie co mam na myśli.

To co piszesz to belkot.Dyrygent nie prowadzi koncertu, tylko dyryguja orkiestra. Boli was moskiewskie pacholy, ze Wegorzewska jest patriotka i jest po stronie PiS-u.
I poprowadzi koncert noworoczny we Wiedniu.

"Dyrygent nie prowadzi koncertu", taa, koncert sam się prowadzi, dyrygent tylko podryguje przed orkiestrą....
Zastanawiające jest w takim razie w jakim celu dyrygenci kończą akademie muzyczne?
Swoją drogą poziom prowadzących(znaczy relacjonujących ze studia)dla mnie, wychowanej na relacjach śp. Bogusława Kaczyńskiego, jest żenujący, no ale jak się nie ma co sie lubi...

Czasami lepiej milczeć...

Słuszna uwaga!
Sprawdziłem oficjalny program koncertu i nie widziałem tam
nazwiska Węgorzewska.Moim zdaniem pani Węgorzewska poprowadzi narrację koncertu dla TVP, tak jak Julie Andrews dla PBS w USA. Oczywiście niczego nie ujmuję Pani Węgorzewskiej... a do niektórych bzdur niezalażnej.pl już się przyzwyczaiłem:)

Do siego roku!!!

Oglądam transmisję. Pani Węgorzewska jest prowadzącą w studiu w Warszawie. Więcej fachowości drodzy redaktorzy.

Pani Alicjo, prosimy o mazura z "Halki" albo ze "Strasznego dworu". To na pewno spodoba się światu. Gratuluję pani Alicji!!!

Czy wy widzicie to co ja? ten nie tylko dzisiaj okropnie beznadziejny program telewizji publicznej???? Ohyda!!!!
A tyle pieknej muzyki powaznej, i rozrywkowej można było pokazać. Nie Rodowicz i tej całej uprzywilejowanej reszty.

A skompromitowany nie tak dawno aferzysta Kamel, co wrócił do łask telewizji - ten Kamel w tym śmisznym kapelusiku to dopiero straszne.Jacys okropni nieudacznicy dorwali sie do telewizji, Tusk wywalił Polaków i odtąd tak mamy.

Kapelusik dorożkarza lub kominiarza, ale styl, szkoda gadać.

Pani Alicjo ma Pani bardzo ciekawą barwę głosu. Sukcesów życzę!
Happy New Year!

Wspaniała wiadomość! Pozdrowienia dla Pani Alicji!

Piękna Polka. Wiedeńczycy docenią jej urode i kunszt, na 100%.

Świetnie. I dla nas to wielka radość. Wspaniała kobieta i artystka. Że bolszewicki kanał opowiada, jak to Europa z nas się śmieje?
Jest teraz właśnie wprost przeciwnie.

Z takich Rodaczek my Polacy jesteśmy dumni!

Gratulacje!!!
Miło posłuchać i oglądać taką gwiazdę...PATRIOTKA!!
Pozdrawia- wielbiciel!

Solidarność-podziemie...drukarz.

Serce boli jak się takie teksty czyta dlacego ano dlatego że nasuwa się pytanie, dlaczego w Polsce , w Warszawie nie ma prestiżowego, światowej rangi koncertu noworocznego a w krainie hitlera taki koncert istnieje. Nie wiem czy gratulować czy nie chyba nie będę , przepraszam życzę szczęcia.

To dlatego w Warszawie nie ma takiego koncertu, że lewaccy włodarze kultury (a może raczej raczej złodzieje polskiej kultury) kręcą lody zamiast myśleć o dobru polskiej kultury.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl