niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

„Newsweek” odpowie za znieważenie godła?

Dodano: 29.12.2016 [12:40]
„Newsweek” odpowie za znieważenie godła? - niezalezna.pl
foto: Okładka tygodnika "Newsweek", której dotyczy zawiadomienie Reduty Dobrego Imienia
Jak dowiedział się portal niezalezna.pl Sąd Okręgowy w Warszawie uznał zażalenie Reduty Dobrego Imienia złożone na działania prokuratury w sprawie znieważenia przez tygodnik „Newsweek” polskiego godła narodowego.
 
Reduta Dobrego Imienia złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury jeszcze w styczniu 2016 r. Zawiadomiono wówczas o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją przez tygodnik “Newsweek” okładki, w której użyto rozbitego godła Rzeczpospolitej Polskiej. 

- Złożyliśmy zawiadomienie, ponieważ wykorzystane zdjęcie nie było edytorską przeróbką graficzną. Naszym zdaniem do celów sesji zdjęciowej zostało zakupione godło Rzeczypospolitej, a następnie celowo je rozbito. Takie działanie jest niemoralne, nieetyczne i obrażające nasz Naród – tłumaczy Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

Prokuratura co prawda wszczęła śledztwo w tej sprawie, jednak umorzyła postępowanie nie przedstawiając uzasadnienia takiego rozstrzygnięcia, a jedynie informując o wydaniu postanowienia o umorzeniu.

Wówczas Reduta Dobrego Imienia złożyła zażalenie na to postępowanie, a prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia wydając zarządzenie, w którym stwierdziła, że Reduta Dobrego Imienia nie jest podmiotem uprawnionym do składania wniosku o wszczęcie postępowania.

To właśnie na to zarządzenie Prokuratury zostało złożone przez Redutę Dobrego Imienia zażalenie do Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd Okręgowy w Warszawie 28 grudnia 2016 r. rozpatrzył zażalenie i uznał je za zasadne. W ustnym uzasadnieniu wyroku wskazał m.in., iż w obowiązującym stanie prawnym pojęcie Narodu ma charakter normatywny i obejmuje wszystkich obywateli RP.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kiedy niemcy zaplaca nam za zniszczony kraj i wymordowanie prawie calego Narodu ? KIEDY SIE PYTAM.

II Wojna Swiatowa juz sie zakonczyla. Francuzi, Angole, Amerykanie takze poniesli ofiary i straty. Zostaly podpisane traktaty pokojowe i uznajemy temat za zamkniety. Tak wiec troche za pozno na domaganie sie reparacji wojennych.

A co takiego się wydarzyło, że jest już za późno? Co Ci w tym przeszkadza? Masz jakiś interes, by Niemcy nadal nie płaci kontrybucji?

nazwa tego periodyku jest dla wiekszości polskiego społeczeństwa nie do wymówienia, wiadomo że pracuje tam niejaki lis,wiadomo że wszystko co ośmiesza polskość jest tam mile widziane i taką maść na szczury jednak ktoś kupuje, coż naiwnych nie sieją

Njusłik uż dawno powwinien odpowiedzieć i to nie tylko za to jedno znieważenie. Oto kilka jego "perełek": http://niewygodnefakty.salon24...

To samo robili Niemcy w czasie II wojny światowej. Jak widać to samo robią do tej pory szwaby i ich lisowe zdradzieckie pachołki.

10 miliow odszkodowania .

Teraz okaze sie co dla hmmm..... "wyjatkowej kasty" okaze sie wazniejsze: profanacja Godla ,czy potraktowanie tortem stronniczej sedziny ?

My jako przedstawiciele społeczeństwa polskiego (nie polskojęzycznego)uznajemy też za zasadne. Hańba poprzednim wyrokom lub decyzjom prokuratorów, którzy odmawiali wszczęcia postępowania w tego rodzaju sprawach. Niech ci , którzy tak postępują z flagą narodową, Biblią i in. wartościami dla NARODU POLSKIEGO wiedzą, że będą karani grzywnami i więzieniem.

Karać za zniewagi godła Polski orła i flagi państwowej / k.wojewódzki/. To nie wrona z czekolady Komoruskiego. Szacunek konieczny.

Niemieckie wpływy w prokuraturze i sądach w Polsce są jak widac ogromne. Są jeszcze sędziowie ale też jestem z tym ostrozny bo ten przypadek to tylko jakaś odrobinakaiskierki, z ecoś sie zmienia. Mam nadzieje, ze zzajmnie sie tez odpowiedni prokurator sprawą i są dodpowiedni osądzi włacznie z zamknięciem gadiznówki faszystowskiej w Polsce za szkalowanie, poniżanie, szkodzenie Polsce i narodowi polskiemu.Szmaciarza lisenko skarze sąd na odsiadke i wysoką grzywna na rzecz polskich dzieci co najmniej od 2 - 4 milionów euro, tak euro bo to faszystowskie śmieć zaboli najbardziej taka kara.

Lustracja konieczna, jak ujawnienie zbiorów z IPN.

Typowe zachowanie niemieckiej prasy. Precz z niemiecka agentura w Polsce. MAMY DOŚĆ!

Nic z tego nie będzie. Jak do tej pory, żadne antypolskie medium ani zaprzaństwo za nic nie odpowiedziało. PIS jest albo tak miłosierny, albo bezjajowy, że się boi własnego cienia.

Lisy, Michniki, Sorose, Bauery i Axel Springery pie***ą, a głupcy, zdrajcy i próżniaki ich słuchają. Gdyby tak nie było, to dla kogo by była obecna akcja w Sejmie.

Nic I tak z tego nie bedzie.
Przeciez prowadziomy polityke poblazania.
Poblazanie zas rozzuchewala chamow.

Wolne media - tak.
Ale takie traktowanie naszego godła przez obcą prasę prowadzoną przez hienę roku powinno być tak karalne, aby wydawcę zabolało. Ukarać wysoką grzywną.

czym kierowal sie Ustawodawca przekazujac media w obce lapy? pisze o tym prof. W. Kiezun w ksiazce Patologia transformacji......, smutne to, Polska powinna w trybie natychmiastowym odebrac licencje, inaczej oni beda srac tak, jak sraja teraz.......

Nie wierze ze co czytam. Wylacznie panstwowe media, wylacznie panstwowe przedsiebiorstawa, partia pewnie tez tylko jedna. Jetes zwolennikiem komunizmu czy narodowego socjalizmu ?

Odebranie licencji to nie taka łatwa sprawa jak się wydaje. Ale porzekadło mówi, że jak się chce kogoś uderzyć, to zawsze kij się znajdzie.

..Reforma Sądów -towarzysze jako i zaprzańcy w togach PRECZ!

100/100!!!

und?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl