„Newsweek” odpowie za znieważenie godła?

Okładka tygodnika "Newsweek", której dotyczy zawiadomienie Reduty Dobrego Imienia

  

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl Sąd Okręgowy w Warszawie uznał zażalenie Reduty Dobrego Imienia złożone na działania prokuratury w sprawie znieważenia przez tygodnik „Newsweek” polskiego godła narodowego.
 
Reduta Dobrego Imienia złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury jeszcze w styczniu 2016 r. Zawiadomiono wówczas o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją przez tygodnik “Newsweek” okładki, w której użyto rozbitego godła Rzeczpospolitej Polskiej. 

- Złożyliśmy zawiadomienie, ponieważ wykorzystane zdjęcie nie było edytorską przeróbką graficzną. Naszym zdaniem do celów sesji zdjęciowej zostało zakupione godło Rzeczypospolitej, a następnie celowo je rozbito. Takie działanie jest niemoralne, nieetyczne i obrażające nasz Naród – tłumaczy Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

Prokuratura co prawda wszczęła śledztwo w tej sprawie, jednak umorzyła postępowanie nie przedstawiając uzasadnienia takiego rozstrzygnięcia, a jedynie informując o wydaniu postanowienia o umorzeniu.

Wówczas Reduta Dobrego Imienia złożyła zażalenie na to postępowanie, a prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia wydając zarządzenie, w którym stwierdziła, że Reduta Dobrego Imienia nie jest podmiotem uprawnionym do składania wniosku o wszczęcie postępowania.

To właśnie na to zarządzenie Prokuratury zostało złożone przez Redutę Dobrego Imienia zażalenie do Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd Okręgowy w Warszawie 28 grudnia 2016 r. rozpatrzył zażalenie i uznał je za zasadne. W ustnym uzasadnieniu wyroku wskazał m.in., iż w obowiązującym stanie prawnym pojęcie Narodu ma charakter normatywny i obejmuje wszystkich obywateli RP.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Reduta Dobrego Imienia

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Świetny weekend polskich siatkarzy. Komplet zwycięstw w turnieju Ligi Narodów

/ twitter.com/POLSKA SIATKÓWKA

  

Polscy siatkarze wygrali w Krakowie z Kanadą 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17) w swoim trzecim meczu w Lidze Narodów. Pierwszy turniej inauguracyjnej edycji rozgrywek biało-czerwoni zakończyli z kompletem zwycięstw.

Wieczorem w stolicy Małopolski Rosja zmierzy się jeszcze z Koreą Południową.

Polacy w piątek w Katowicach wygrali z Koreą 3:0, a dzień później w Krakowie w takim samym stosunku pokonali Rosję.

Kolejny turniej LN z udziałem podopiecznych trenera Vitala Heynena odbędzie się w dniach 1-3 czerwca w Łodzi.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl