niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

MSZ dementuje doniesienia „Wyborczej”

Dodano: 29.12.2016 [12:20]
MSZ dementuje doniesienia „Wyborczej” - niezalezna.pl
foto: arch. GP
W związku z publikacją „Gazety Wyborczej”, która ukazała się w wydaniu drukowanym oraz internetowym 29 grudnia. pt. „Sikorski wymyślił, PiS polubił” resort dyplomacji informuje, że w artykule zawarto nieprawdziwe informacje.
 
Poniżej publikujemy pełny komunikat MSZ:

Nie jest prawdą, jakoby MSZ wracał do koncepcji Partnerstwa Wschodniego, rzekomo wymyślonej przez Radosława Sikorskiego.  Formuła współpracy ze wschodnimi sąsiadami, przyjęta przez Unię Europejską w 2009 roku, wyczerpała się i wymaga przeorientowania ze względu na sytuację międzynarodową oraz różnorodny status państw partnerskich. Na zmianę warunków, w których przyszło Unii kształtować relacje z sąsiadami zarówno na wschodzie, jak i południu Europy, wyraźnie wskazywał minister Witold Waszczykowski w trakcie swoich wystąpień, zarówno na forum polskiego Parlamentu, jak i podczas spotkań z partnerami UE.
 
Już w grudniu 2015 roku polski minister spraw zagranicznych zainicjował wspólny list, podpisany przez 13 szefów dyplomacji, w którym sygnatariusze apelowali o zintensyfikowanie prac nad odświeżeniem formuły Partnerstwa Wschodniego. Minister zapowiedział zaangażowanie Polski w prace nad nowymi celami. Partnerzy w UE przyjęli prezentowaną przez polską dyplomację tezę, że jeśli chcemy utrzymania Partnerstwa Wschodniego, to wymaga ono całkiem nowego podejścia i koncepcji ze względu na międzynarodową sytuację, jak i różnorodny status państw partnerskich. Minister Witold Waszczykowski wielokrotnie w wystąpieniach w Radzie UE dawał wyraz swojego zatroskania stanem wdrażania Partnerstwa Wschodniego. Efektem polskiego lobbyingu było przyjęcie przez Radę ds. Zagranicznych jesienią 2016 roku konkluzji dotyczących Partnerstwa Wschodniego.
 
W artykule zawarto również nieprawdziwą informację, jakoby polski rząd zapowiedział likwidację telewizji Biełsat. Jak wielokrotnie informowaliśmy, intencją MSZ nie jest likwidacja, lecz modernizacja i reforma redakcji. Obecnie planowane jest ograniczenie, a nie likwidacja dofinansowania, ze względu na potrzebę realizacji innych priorytetowych programów.
 
W związku z powyższym, zwracamy się z uprzejmą prośbą o sprostowanie wskazanych powyżej nieprawidłowych informacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną i apelujemy o dochowanie szczególnej staranności przy redakcji materiałów prasowych. Autor publikacji nie zwrócił się z pytaniami do Biura Rzecznika Prasowego MSZ w związku z artykułem. Prosimy również o usunięcie ze strony internetowej informacji wskazanych jako nieprawdziwe oraz o ich nierozpowszechnianie.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

NIECH LEPIEJ MSZ ZAJMIE SIE PRASA ZAGRANICZNA, ambasadorzy spia i nie dementuja bzdur wypisywanych np w Hiszpanii. A GW nalezy raz a dobrze pozwac za klamstwa tak, zeby poszli z torbami, a nie sie tlumaczyc przed nimi.

Czy komentując gazetę toaletową MSZ nie przesadza? Od kiedy to rząd zajmuje sie brukowcami? Dla takiego pisma to przecież nobilitacja!!!

ciekawe ile kosztuje papier toaletowy o nazwie "wyborcza"?

Sikorski nie jest w stanie nic wymyślić bo jest prostakiem pokroju bolka.moze powtażac to co mądrzejsi za oceanem napiszą mu na kartce.Nie rozumiem dlaczego MSZ uprzejmie prosi media mętnego nurtu,jeżeli podają nieprawdę należy pozwać medium ściekowe .Tym medium zależy tylko na zniewoleniu większości społeczeństwa i trzymaniu niepokornych za gardło. Proszę uprzejmie ograniczyć reklamy rządowe a zobaczymy czym zachwyci nas michnikowszczyzna .

Czy może GWno bluzgać gów... na Polaków? Otóż może, chce i robi to. Czy nie ma jakiegoś paragrafu. Podpowiadam: ma być. Za antypolonizm.

o pomysłach Sikorskiego nt. partnerstwa wschodniego nie słyszałem, ale słyszałem o propozycjach partnerstwa zachodniego, z USA, a miało ono polegać na "ciągnięciu laski"

Teź nic nie słyszałem by Sikorescu realizował jakoweś Partnerstwo wschodnie z Ukrainą lub z Litwą. Słyszałem natomiast ,ze zawarł jakiś tajny sojusz z Federacją Rosyjską w zakresie współpracy z FSB,źe realizował rosyjski reset Obamy no i że złożył wiernopoddanczy hołd berliński. A przemowy pisał mu jakiś marny copywriter z Londynu. No i ze był jasnowidzem, który juź o 9:05 wiedział, że wsie pogibli i ze wybuchu nie było. Największy jego wyczynem było wyrolowanie Polski z porozumienia normandzkiego ws Ukrainy i straszenie Majdanowiczów, że do wieczora nie doźyją.

Mnister uprzejmie prosi -!!!Ludzie, ludzie - tu musi prokurator prosic za obraze urzedu RP, za przeklamania.
Ludzie, ludzie - to wolanie jest o pomste z nieba, bo na ziemi polskiej sami bezjajowcy. "Minister prosi" !!!!!!!!

Czytam ten tekst ministerwstwa i oczom nie wierzę!
To się w głowie nie miesci, że POLSKI MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH, "UPRZEJMIE PROSI O SPROSTOWANIE NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI"!

W normalnym kraju już byłby conajmniej pozew sądowy i żądanie wielomilionowej kary, która zrujnowałaby kłamców i oszczerców, a tym samym na zawsze zapobiegłaby dalszym kłamstwom!

Do czego to podobne, że MINISTER "uprzejmie prosił" żydowską szczekaczkę???!!! Minister, jak mój - obywatela(!) sługa, ma w MOIM IMIENIU ŻĄDAĆ napisania prawdy i oświadczenia, o kłamstwie w artykule! Tu już nie ma miejsca na dyplomację i uprzejmości! Skala kłamstwa Żydów z wyborczej przekracza granice przyzwoitości!

Dość żydowskich kłamstw! Ja bardzo proszę przyzwoitych, POLSKICH ŻYDÓW, a przecież takich mieszka z nami wielu, żeby wreszcie dali stanowczy odpór swoim komunistycznym rodakom kłamiącym i zniesławiającym Polske i Polaków!

Żarty się kończą,opozycja wytacza działa przeciw rządowi
dzięki wsiowym mediom,które opanowały wszystkie kanały,którymi płynie rynsztok do naiwnych odbiorców,którzy nadal nie słyszeli o niezależnych mediach,wierzą w Rydzykowe szaleństwa,nie słyszeli o Kontrowersjach i Matce Kurce,Michalkiewiczu i o wielu,wielu ludziach dzięki którym część społeczeństwa obudziła się z letargu.TVP ma niepowtarzalną okazję,żeby pokazywać codziennie wszystkie
nieprawości,jakich dopuszczała się PO PSL.Żeby nie było:"miałeś chamie złoty róg"Przestańcie silić się na pluralizm,nie chcemy oglądać przestępców.

nie chce ogladac programow gdzie szambo ma wiecej do powiedzeniea niz normalny czlowiek. Do czego to podobne , niech sobie klarenbachy , rachonie sami diluja z szambem (ja w tym czasie wylacze fonie) I bede ogladac program gdzie maja cos do powiedzenia ludzie. Czy dziennikarze telewizyjni maja przyjemnosc ogladania 'dyskusji' na przyklad gasiuk z panem Kuzmiukiem, to jest po prostu obraza sluchaczy , ja przynajmniej czuje sie urazona.

Zdradek może i wymyślił ale na pewno nie realizował, chyba, że partnerstwo wschodnie miało polegać na podlizywaniu się putasowi i zapraszaniu ministra spraw zagranicznych Rosji Ławrowa na posiedzenia polskich ambasadorów i nawiązywaniu współpracy między SKW z ruskim FSB. GW to jest szmatławiec utworzony przez Żydów dla manipulacji Polaków to też oni jeżeli napiszą jakąś prawdę to chyba tylko wtedy kiedy się pomylą.

Nic nie wymyślił. Pierwszy zaczął coś robić w tym temacie Prezydent Kwaśniewski (którego nie lubie ale to akurat należy do jego pozytywnych działań). Trzeba o tym pamiętać. Kontynuował to Prezydent Kaczyński po czym grupa PO/Komorowski/Tusk zaprzepaścili to wszystko na kilka lat.

Oni nadal myśla , ze Polska jest ich "ziemią obiecaną" zadomowili sie szubrawcy w Polsce szkdza Polsce i polskiemu narodowi, atu ministrunio Waszczykowski prosi te śmiecie i sprostwanie, no nie żal pośladki ściska> Panie Waszczykowski moze lepiej podaj sie pan do dymisji my pana prosimy, daj se pan spokój z ministrowanie tu jest WOJNA NA ŚMIERĆ I ZYCIE NARODU POLSKIEGO ZE ZDRAJCAMI I AGENTURĄ, A PA TU FARMAZONY WCISKASZ, A NARÓD UWAŻASZ PAN ZA CIEMNIAKÓW.Dosć pobłażania agenture, konfidentom ,złodziejom , szubrawcom, dość! Jeżeli nie mawz pan jaj to odejdź pan i ieszkodź Polasce i nam .

ostatnie slowo wypowie 94-letni Dziadek dyplomacji, Pan Sikorski cos kombinowal, jak nie z Partnetstwem Wschodnim to z Ukraina, ba, nawet cos Ukrainie zaproponowal, czy GW tego nie wie? autorytetow medialnych jest w Polsce duzo za duzo I my, Obywatele RP, czekamy na nadchodzacy Atorytet globalny, reszta autorytetow poslucha I bedzie miala wybor, demokratyczny wybor: mozna cia-majdan zwinac lub otworzyc stragan w Lubartowie............

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl