niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Pasterka z papieżem Franciszkiem - transmisja już dziś na antenie TV Republika

Dodano: 24.12.2016 [10:06]
Pasterka z papieżem Franciszkiem - transmisja już dziś na antenie TV Republika - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Jak co roku w Bazylice św. Piotra w Watykanie odbędzie się uroczysta msza święta pasterska pod przewodnictwem papieża. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć już dziś o godz. 21:30 na antenie TV Republika.

W zeszłym roku Franciszek w bożonarodzeniowej homilii nawoływał do prostoty ducha i ograniczenia konsumpcjonizmu. Jakie słowo tym razem biskup Rzymu skieruje do wiernych z całego świata? O tym przekonamy się już w wigilijny wieczór, oglądając transmisję Telewizji Republika z Watykanu. Zachęcamy do oglądania i wspólnej modlitwy, zwłaszcza tych, którzy w tym roku sami nie mogą wziąć udziału we mszy o północy.

Nie przegap: ​Transmisja Pasterki z Bazyliki św. Piotra w Watykanie z udziałem papieża Franciszka dziś (24.12) o godz. 21:30 w TV Republika oraz w TVP1.
 
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Stary czy młody, wierzący czy obojętny religijnie – gdzież jest Polak, dla którego melodie Bóg się rodzi..., Wśród nocnej ciszy..., W żłobie leży... – nie stanowiłyby części własnej duszy? Zrosły się one nierozerwalnie z polskością, której są wykwitem, a mogą być słusznie dumą" – pisała Ewa Kossak w swej urokliwej książeczce o tradycjach i obyczajach "polskiego roku". Podobnie brzmiących zachwytów nad rodzimą twórczością kolędową można odnaleźć w polskiej literaturze i krytyce niemało. Wypowiadali je najwybitniejsi nasi poeci, jak Adam Mickiewicz, który w wykładach z literatury słowiańskiej (1841) mówił:

"Nie wiem, czy jaki inny kraj może się pochlubić zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska... Mówię o zbiorze Kantyczek... Uczucia w nich wypowiedziane, uczucia macierzyńskie, gorliwej czci Najświętszej Panny dla Boskiego Dzieciątka, są tak delikatne i święte, że tłumaczenie prozą mogłoby je spospolitować. Trudno by znaleźć w jakiejkolwiek innej poezji wyrażenia tak czyste, o takiej słodyczy i takiej delikatności".
Podobny ton pobrzmiewa w opinii jednego z najbardziej zasłużonych badaczy kolęd polskich, Stanisława Dobrzyckiego: "Chyba nigdzie pieśni na Boże Narodzenie nie stały się czymś tak bardzo narodowym, tak dziwnie przez cały naród ukochanym i pielęgnowanym jak w Polsce".

Dlaczego promujecie komunistę?

To nie mój papież.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl