​Dziennikarze w Sejmie wg. starych zasad

Paweł Kula/sejm.gov.pl

„Od 10.00 wstęp dla Dziennikarzy do Sejmu wg. dotychczasowych zasad” – napisał we wtorek prezydent Andrzej Duda. 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od wtorku przestają obowiązywać ogłoszone ostatnio zmiany w dostępie dziennikarzy do budynków Sejmu.

Nie zmieniają się także zasady dotyczące organizacji pracy i poruszania się dziennikarzy w  budynkach Sejmu i Senatu.

Przypomniał o tym prezydent Andrzej Duda.


Prezydent mówił też na ten temat w czasie wywiadu dla TVP. 

Na ten mój (...) apel, na tę moją prośbę pan marszałek Karczewski odpowiedział zdecydowanie, przecież wygłosił zaraz po spotkaniu oświadczenie, gdzie jasno powiedział: Nie ma w tej chwili żadnej nowej regulacji, siadamy do stołu, jeżeli mamy wprowadzić cokolwiek, co ułatwi pracę dziennikarzom, zrobimy to razem z dziennikarzami przy stole, razem z przedstawicielami redakcji po to, żeby to relacjonowanie było umożliwione. Czyli można powiedzieć tak: Prawo i Sprawiedliwość zrezygnowało już ze swojej propozycji, która była właściwie zarzewiem tego sporu, który widzieliśmy w Sejmie

– powiedział Andrzej Duda.

Jak tłumaczy biuro prasowe Sejmu, intencją zmian, które wywołały sprzeciw, było przede wszystkim usprawnienie pracy sprawozdawców parlamentarnych i zadbanie o jasne reguły współpracy pomiędzy nimi a posłami i senatorami, na wzór tych, które obowiązują w wielu innych parlamentach europejskich. Temu właśnie ma  m.in. służyć planowane utworzenie Centrum Medialnego, oferującego nowoczesne zaplecze techniczne i udogodnienia dla przedstawicieli środków masowego przekazu, obsługujących medialnie prace parlamentarne.

Powstanie centrum siłą rzeczy będzie się w przyszłości wiązać z dostosowaniem reguł obowiązujących sprawozdawców sejmowych do udoskonalonych warunków ich pracy. Pragniemy jednak zapewnić, iż zmiany te nie zostaną wprowadzone bez szerokich konsultacji i uzgodnień z samymi dziennikarzami – podkreśla biuro prasowe Sejmu w komunikacie.

Źródło: sejm.gov.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

MŚ Rosja 2018. Zmiany w regulaminie: VAR i dodatkowa zmiana

FIFA wprowadza nowe przepisy na MŚ w Rosji / fot. Pixabay - https://pixabay.com/pl/pi%C5%82karz-pi%C5%82ka-no%C5%BCna-klip-606235/

Rada światowej federacji piłkarskiej obradowała w kolumbijskiej Bogocie. Podczas zjazdu podjęto niezwykle ważne decyzje w regulaminie dotyczącym zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Impreza odbędzie się w Rosji w czerwcu i lipcu 2018 roku. Na piłkarzy, kibiców i sędziów czeka rewolucja.

Pierwsza jej część to oczywiście system VAR. Wideoweryfikacja ma zapobiec błędom sędziowskim, które mogłyby wypaczyć wynik meczu. W każdym meczu do dyspozycji sędziego głównego będzie sędzia asystent wideo. Sędziowie będą ze sobą w łączności, a w razie spornej sytuacji arbiter główny będzie mógł obejrzeć ją na powtórce i podjąć właściwą decyzję.

Inną ważną decyzją, podjętą przez radę FIFA, jest wprowadzenie dodatkowej zmiany w przypadku meczów, które będą toczyły się na dystansie 120 minut. Jeżeli zarządzona będzie dogrywka, trenerzy obu drużyn będą mogli w trakcie jej trwania dokonać jednej dodatkowej zmiany.

Następne posiedzenie rady FIFA odbędzie się 10 czerwca w Moskwie.

Źródło: niezalezna.pl, fifa.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl