niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

​Dziennikarze w Sejmie wg. starych zasad

Dodano: 20.12.2016 [11:08]
​Dziennikarze w Sejmie wg. starych zasad - niezalezna.pl
foto: Paweł Kula/sejm.gov.pl

„Od 10.00 wstęp dla Dziennikarzy do Sejmu wg. dotychczasowych zasad” – napisał we wtorek prezydent Andrzej Duda. 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od wtorku przestają obowiązywać ogłoszone ostatnio zmiany w dostępie dziennikarzy do budynków Sejmu.

Nie zmieniają się także zasady dotyczące organizacji pracy i poruszania się dziennikarzy w  budynkach Sejmu i Senatu.

Przypomniał o tym prezydent Andrzej Duda.


Prezydent mówił też na ten temat w czasie wywiadu dla TVP. 

Na ten mój (...) apel, na tę moją prośbę pan marszałek Karczewski odpowiedział zdecydowanie, przecież wygłosił zaraz po spotkaniu oświadczenie, gdzie jasno powiedział: Nie ma w tej chwili żadnej nowej regulacji, siadamy do stołu, jeżeli mamy wprowadzić cokolwiek, co ułatwi pracę dziennikarzom, zrobimy to razem z dziennikarzami przy stole, razem z przedstawicielami redakcji po to, żeby to relacjonowanie było umożliwione. Czyli można powiedzieć tak: Prawo i Sprawiedliwość zrezygnowało już ze swojej propozycji, która była właściwie zarzewiem tego sporu, który widzieliśmy w Sejmie

– powiedział Andrzej Duda.

Jak tłumaczy biuro prasowe Sejmu, intencją zmian, które wywołały sprzeciw, było przede wszystkim usprawnienie pracy sprawozdawców parlamentarnych i zadbanie o jasne reguły współpracy pomiędzy nimi a posłami i senatorami, na wzór tych, które obowiązują w wielu innych parlamentach europejskich. Temu właśnie ma  m.in. służyć planowane utworzenie Centrum Medialnego, oferującego nowoczesne zaplecze techniczne i udogodnienia dla przedstawicieli środków masowego przekazu, obsługujących medialnie prace parlamentarne.

Powstanie centrum siłą rzeczy będzie się w przyszłości wiązać z dostosowaniem reguł obowiązujących sprawozdawców sejmowych do udoskonalonych warunków ich pracy. Pragniemy jednak zapewnić, iż zmiany te nie zostaną wprowadzone bez szerokich konsultacji i uzgodnień z samymi dziennikarzami – podkreśla biuro prasowe Sejmu w komunikacie.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No i cóż z tego, że będą mieli swobodny dostęp do informacji . Większość "dziennikarzy" to zwykłe zaprzedane łajzy. Fakty nie są ważne , ważne są za to ich kretyńskie, zmanipulowane komentarze, które idą w środkach masowego ogłupiania. Więc nie widzę racjonalnego powodu, aby ta gawiedź, szwendała się po sejmowych korytarzach.

Wszystko OK! Ale nie może być tak, że stacje telewizyjne robią z sejmu swoje STUDIO SEJMOWE!

Pełna zgoda, oni tylko szukają tzw newsów.

Szkoda że Prezydent jest źle poinformowany albo ktoś go oszukał. Dziennikarze nie mają wstępu na widownię!!!

Cały świat ma formy AKREDYTACJI - ale w Polsce AKREDYTACJE TO FASZYZM. Czy my wszyscy - prawica, lewica - jesteśmy jeszcze normalni ?

Zagrożenie penetracją przez obcy wywiad takiego budynku jak sejm w czasach rządu partii anty-putinowskiej (PIS) jest wysokie. Mówimy o aktach sabotażu, ale też zwykłej inwigilacji, nieautoryzowanego dostępu do pomieszczeń, rozmów, danych.

Ch.j, że zabito już 96 osób w ZAMACHU. Ch.j, że spenetrowano obcą agenturą WSZYSTKIE struktury państwa. Ch.j że Petelicki widział te ryzyka. Ktoś pamięta g.wniane dyskusje o SAMOLOTACH dla prezydenta przed ZAMACHEM, o łysych oponach DUDY ?

Czy dziennikarze potrafią myśleć ? Czy politycy posługują się rozumem ? Propozycja PIS to NORMALNA STANDARDOWA procedura porządkowa, takie działają na CAŁYM ŚWIECIE.

Od wszystkich dziennikarzy oczekuję PRO-PAŃSTWOWEJ DEKLARACJI w sprawie tej procedury. Każdy kto zaczyna filozofować w tak PROSTEJ SPRAWIE jest dla mnie upośledzony albo podejrzany. Po prostu.

I komu z PIS ten bezsensowny ruch na szachownicy z nieskonsultowanymi zmianami w pracy mediów obsługujących sejm i senat był potrzebny. Była to identyczna głupota do tej z przyznaniem sobie przez Państwo posłów podwyżek , z którego to po awanturze w całym kraju PIS rakiem się musiał wycofać. Idę o zakład , że oba te pomysły wyszły spod pióra tego samego zdrajcy narodu zadekowanego w strukturach urzędniczych obsługujących pracę polskiego parlamentu. Czy kierownicwto PIS nie potrafi z tą postsowiecką swołoczą ukrytą w strukturach urzędnizcych sejmu i senatu zrobić ostatecznego porządku ?

...gdyby szukac ,wcale nie na siłę, uzasadnień róznych ,co do P0wszechnego dostepu dziennikarzy do Sejmu ,to wskazałbym jedno istotne- a mianowicie kwestię bezpieczeństwa parlamentu...

Jak widać pośpiech w tworzeniu nowych norm prawnych, zarządzeń i regulaminów nie zawsze wychodzi na dobre.
Jestem za unormowaniem dostępu dziennikarzy do budynku Sejmu na zasadzie akredytacji stałych dziennikarzy sejmowych. Zasady akredytacji powinny być ustalone w drodze stosownej ustawy. Nie może być że po budynku szwendają się tabuny często świeżo "upieczonych sprawozdawców i dziennikarzy" przeszkadzających posłom i senatorom. Tylko osoby z kartą akredytowanego przy Sejmie dziennikarza mogły by być wpuszczane do budynku Sejmu przez straż marszałkowską.

Hahaha dobre najpierw wprowadzają ograniczenia dla dziennikarzy, a teraz jak zaczeły się protesty to zaczynają konsultacje z mediami. Typowe najpierw coś zrobimy jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko to zostawiamy, a jak będą głosy niezadowolenia to zaczniemy konsultacje i powoli się wycofamy. Żałosna jest ta nasz "władza"

Nie ma takiej wladzy na swiecie, ktora w stresie lub w pospiechu nie popelnia zadnych bledow czy pomylek. Dobrze, ze sobie to jak najszybciej uswiadamia i zawraca ze slepej uliczki.

Nawet Jozef Stalin oszolomiony postepami Wehrmacht-u .... wpadl w gleboka depresje i zamknal sie w swoim pokoju na Kremlu na wiele dni, gdy niemieckie czolgi docieraly w pospiechu pod Moskwe. Zaczeto sie nawet martwic, czy on zyje ...., ale w koncu wyszedl ze swojej kremlowskiej nory i zaczal skutecznie omawiac tragiczna sytuacje na froncie ze swoimi sowieckimi generalami.

Prosze mnie nie zrozumiec zle .... nie cholubie tym wpisem morderce milionow ludzkich istnien, twaysza Stalina. Nic z tych rzeczy !!!!

Wykazalem tylko, ze nie ma takich przywodcow, ktorzy sa idealni zawsze i w kazdej sprawie.

Pozdrawiam Swiatecznie moich Rodakow.

ENDE

Kogo chcesz nabrać głupi" Marcinie" ???? "TO" wasz koniec - bez rozlewu krwi.

Sami żeście się nabrali na to że możecie zrobić wszystko. Ludzie już wam pokazali że będą coraz mocniej patrzeć wam na ręce!!!

Jacy ludzie bo jeżeli masz na myśli tę załganą hołotę to nazywanie ich ludźmi byłoby obraźliwe dla rodzaju ludzkiego.

Marcin skocz po bułki dla towarzyszy, ciągle są na mównicy ale nawet bełkotać nie potrafią, odruchem psychicznym jest słowo które klepią bezmyślnie "demokracja". Zanim tam wejdziesz, to zjedz sobie jedną bułkę demokratyczną ko-dziarską - łatwiej zwymiotujesz. A na wywiad z tobą będzie gotowa co najmniej setka hołoty, wabiąca się "dziennikarzami" - możesz im mówić co tylko zechcesz, taki sam kit jak tutaj napisałeś, a ja gwarantuję, że oni powtórzą twoje bełkotanie zupełnie inaczej. Chyba ciebie uczy też jakiś Marcin.

Panie Prezydencie ! TO NIE KONIEC ! Należy postawić w stan oskarżenia i dążyć do likwidacji WSZELKICH WROGICH POLSCE LUDZI I MEDIA SZERZĄCE NIEPRAWDZIWE INFORMACJE, DOKONUJĄCE MANIPULACJI I POKAZUJĄCE POLSKĘ I POLAKÓW JAKO DZIKI KRAJ NAD WISŁA. Mam na myśli TVN, Agorę, AXEL SPRINGER, grupę Presse. ZLIKWIDOWAĆ, WYSADZIĆ, ZAORAĆ - niech trawa tam rośnie a nie obłuda i zakłamanie się kreuje !!! Dopiero po tym, będziemy spokojni. Zresztą, ONI JESZCZE NIE SKOŃCZYLI.

Pielgrzym Marian: Widzę, że niezależna.pl zostaje w tyle. Taki onet tworzy telewizję internetową na żywo. Kochani śpicie nie nadążacie z przykrością to stwierdzam. Artykuły są pisane chyba przez uczniów szkoły podstawowej. Weźcie się do roboty i to na poważnie. TV republika nie zrobi tego co przekaz internetowy na żywo. Tematów jest coraz więcej dzieje się w Polsce Tyle że można Nadawać 24 godziny na dobę. Życzę poważnych dobrych rozwojowych decyzji dla redakcji z dobrem dla Polski i Polaków.
Pozdrawiam samodzielnie myślących i analizujących wiadomości, Wszystkich Chrześcijan i Patriotów. KRÓLUJ nam CHRYSTE

Próba ograniczenia wolności mediów, swobodnego dostępu obywateli do informacji na temat procesu stanowienia i kontroli nad pracą i zachowaniem posłów i senatorów prawa jak widać się nie powiodła. Niestety, trzeba być czujnym - z komunikatu wynika, że będą dalej próbować.

TVN24 robi rejwach, że płot się pokazał przed Sejmem. To info dnia. A ja pragnę Państwu przypomnieć, że za Tuska przed Sejmem też był płot w czasie protestów Solidarności, gdzie Niesioł dostał w mazak a potem kordon policji go z Sejmu eskortował. Niektórym należy ten fakt przypomnieć!

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28965/...

I rozumiem, że wtedy jak dziś popierałeś odgradzanie się od obywateli? Polacy chcieli zmiany, a nie tego samego pod inną marką.

Ty to wtedy chciałeś i dzisiaj chcesz aby rządzili twoi ulubieńcy z partii obłudy, bo i można było podatków nie płacić i wyciągnąć jakąś kasę z budżetu na fundacyjkę nikomu nie potrzebną, i dać z budżetu zlecenie jakimś kolesiom, nie wspomnę już o zakrapianych kolacyjkach na koszt podatnika.

Tylko, aby wśród tej czeredy tzw dziennikarzy a właściwie mendiantów nie weszły jakieś zielone ludziki gotowe założyć w sejmie majdan.

Ciamajdan

Z jednej strony się cieszę, bo wytrącamy ciamajdom i totalitarnej "opozycji" argumenty, z drugiej zaś strony, cofamy się pod naporem warcholstwa, chuliganerii, i bandyckich ataków, które będą narastały i się zaostrzały.

Nie podoba mi się prowadzenie rozmów z szantażystami, ustępstwa wobec bandytyzmu, ale popieram Rząd i Prezydenta.

Chcieli zapewnić dziennikarzom nowe, wspaniałe warunki pracy, a Ci od dziwo je odrzucają i protestują. Pewnie same UBeki i komuchy. Przeciw ustawie edukacyjnej też protestują same UBeki wiadomo. Oj ludzie ludzie.

A nie to zobacz kto jest broniarz i w komunie i w III RP zawsze na posterunku obrony szkolnictwa, nie rozśmieszaj mnie. Gotowy nawet zmienić poglądy tylko aby być przeciw rządowi prawicowemu bo przecież przedtem protestował przeciw utworzeniu gimnazjów a teraz przeciw ich likwidacji. Niestety ale do tej pory w Polsce rządził układ okrągłostołowy a wiemy kto go stworzył i nie próbuj na tym portalu manipulować jjj.

jak ktoś szuka pretekstu do robienia zadymy, TO KAŻDY JEST DOBRY a tu mamy ciągłe skakanie - a to obrona emerytur komuchów, a to rzekoma obrona wolności mediów TAK WSPANIALE STOSOWANA ZA TUSKa, a to każdy inny. TO NIE OBROŃCY CZEGOKOLWIEK A ZADYMIARZE i trzeba być naprawdę głupkiem by tego nie widzieć.

Kowalski/Chojecki mowia jak jest.
https://www.youtube.com/watch?...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl