niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich gotowe do mediacji - OŚWIADCZENIE

Dodano: 17.12.2016 [20:46]
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich gotowe do mediacji - OŚWIADCZENIE - niezalezna.pl
foto: osce.org; creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/
"Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich deklaruje gotowość do podjęcia mediacji i rozmów prowadzących do takiej regulacji obecności mediów w Parlamencie, która będzie przyjmować, jako punkt wyjścia zasadę pełnego dostępu mediów i - co za tym idzie - obywateli do informacji" - czytamy w deklaracji zarządu SDP.

Portal niezalezna.pl otrzymał oświadczenie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

We wrześniu tego roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wystosowało apel dziennikarzy do marszałków Sejmu i Senatu o nie wprowadzanie ograniczeń dla funkcjonowania mediów w polskim Parlamencie. Apel podpisało kilkudziesięciu dziennikarzy reprezentujących całe spektrum medialne w Polsce. Był on poprzedzony konferencją organizowaną wiosną przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, a także opiniami przesyłanymi władzom obu Izb Parlamentu. Dlatego ze zdziwieniem przyjęliśmy decyzje podejmowane przez władze Parlamentu nieuwzględniające opinii środowiska dziennikarskiego. Uważamy, że władze Sejmu i Senatu powinny wycofać się z przedsięwziętych obecnie działań na rzecz wspomnianych ograniczeń.

Równocześnie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich deklaruje gotowość do podjęcia mediacji i rozmów prowadzących do takiej regulacji obecności mediów w Parlamencie, która będzie przyjmować, jako punkt wyjścia zasadę pełnego dostępu mediów i - co za tym idzie - obywateli do informacji. 


Krzysztof Skowroński prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Marcin Wolski w-ce prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Piotr Legutko w-ce prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich


 
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wszelka wladza powolana przez narod ,ktory jest suwerenem ma sluzyc temu narodowi.
Media nazywa sie czesto tzw.czwarta wladza w panstwie a zatem rowniez powinna sluzyc spoleczenstwu . jesli tego nie robi top staje sie sorganizowana grupa przestepcza ,ktora nalezy poskromic i ukarac za przestepstwa .
Niegdys dziennikarze zajmowali sie bezstronnym przekazywaniem informacji swoim czytelnikom ,sluchaczom lub widzom o wydarzeniach waznych dla swiata,kraju i ludzi.
Teraz wiekszosc dziennikarzy nie zasluguja na to by ich tak nazywano -sa bowiem blizsi roli agentow wplywu,ktorzy za przyslowiowa garsc srebrnikow gotowi sa sprzedac i zniewolic wlasna matke. Przestali pelnic role sluzebna wobec spoleczenstwa zamiast tego stali sie slugusami tych ,ktorzy to spoleczenstwo wyzyskuja i oszukuja dla zaspokojenia wlasnych interesow. Niestety ,z nielicznymi wyjatkamipoziom dziennikarstwa w Polsce stoczyl sie ponizej wszelkiego dna i wciaz spada. Wiekszosc z nich ma morale nizsze niz przecietna prostytutka (bez obrazy dla prostytutek ,poniewaz skutki ich prywatnej dzialanosci na ogol nie maja wplywu na dobrobyt wiekszosci narodu) - to juz nie sa dziennikarze tylko kurwy polityczne sluzace temu ,ktory wiecej zaplaci.

Chciałem wpisać moją opinię, ale w związku z tym, że w pełni wyczerpałeś temat który chciałem poruszyć, nie bedę zaśmiecał strony. W pełni identyfikuję się z Twoim poglądem na temat. Właśnie, problem jest z tym, że mainstream obstawił się wyłącznie, srebrnikowymi Judaszami. Mozna na palcach rąk wyliczyć uczciwe redakcje, czy stacje RTV gdzie pracują uczciwi dziennikarze i prowadzący programy.
I JESTEM ZA TYM, BY ZABLOKOWAĆ DOSTEP DO SEJMU - MANIPULATOROM, KŁAMCOM I OSZUSTOM. Jeżeli jakaś redakcja, czy stacja RTV, jest manipulatorem, powinna mieć zablokowany dostęp. Z nieuczciwością, trzeba bezwzględnie walczyć.

Jakich dziennikarzy Krzysztof Skowroński prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Marcin Wolski Piotr Legutko. Co to za niezależni dziennikarze? Byli pod sejmem? Nie widziałem jak zuchy walczyły.

Pod Sejmem walczyły SBeckie zuchy, nie zauważyłeś tego? Przecież Lisienko nie jest dziennikarzem, tylko politrukiem z KOD.

gdzieś ktoś napisał, że te "ograniczenia" wprowadzają pozwolenia na przebywanie po 2 dziennikarzy danej redakcji w głównym holu sejmu; więc gdzie tu jest ograniczenie dostępu do informacji?

Ustepstwa w czasie kryzysu to poczatek calkowitej kleski.
Kompletny analfabetyzm polityczny.

ten znow bojowy jak kijowski, stary jesteś i glupawy niestety; zawsze żle życzysz PiS-owi

TO NIE dziennikarze a HIENY które żerują na naiwności POLAKÓW ,ponieważ powtarzane kłamstwa w folksdojczkich MEDIACH zalewają nasz KRAJ - NA POHYBEL Z NIMI

Zgodźcie się na propozycję stowarzyszenia, wycofajcie projekt do ponownej debaty i niech się udławią tą swoją własną żabą.
Bokserzy mówią że nietrafiony silny cios w przeciwnika jest gorszy niż samemu dostać..

Taja jak mowilem przy wodce rok temu że daję PIsowi kilka miesiecy rzadow...ten rzad musi upaść ! ! !

Czas wreszcie wytrzeźwieć, bo czas Ci stanął. PiS rządzi już nie kilka, a kilkanaście miesięcy i będzie rządził też drugą kadencję. Musisz się z tym pogodzić. Zwolennicy PO zapowiadali, że po przegranych wyborach wyjadą z "tego kraju". Przypominam zwolennikom - dotrzymajcie słowa, bo nie ma co liczyć na obalenie władzy. Już obaliliście się sami, wpadliście do rynsztoku, który z każdym dniem was zasysa.

My o ten rzad bedziemy walczyc z bronia w reku i jestesmy zginac.
Jasne ?

Możesz iść dalej pić - rząd PiS nie spadł z nieba, tylko wybrali go ludzie i nadal będą popierać - kiedy to wreszcie dotrze do waszych zakutych łepetyn?

Wy dziennikarze też żeście się rozbuchali, rozpasali. Dla Was nie ma żadnych ograniczeń. Jak nietykalne święte krowy !

Idź lepiej do okulisty.

To już nie czwarta, to PIERWSZA WŁADZA

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl