niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Będą europejskie regulacje dotyczące wszystkich dronów

Dodano: 15.12.2016 [21:51]
Będą europejskie regulacje dotyczące  wszystkich dronów - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Wszystkie bezzałogowe statki powietrzne – od zabawek po potężne maszyny długodystansowe  –  wykorzystywane na obszarze Unii Europejskiej zostaną objęte specjalnymi zasadami bezpieczeństwa. Decyzje w tej sprawie podjęli ministrowie transportu państw członkowskich UE.

Podczas spotkania ministrowie uzgodnili ogólne zasady bezpieczeństwa, które mają regulować wykorzystywanie dronów. W komunikacie wystosowanym na początku grudnia br. przez Radę UE podkreślano, że przepisy obejmować będą każdy rodzaj bezzałogowych statków powietrznych. Niebezpieczeństwo w ruchu lotniczym mogą bowiem spowodować nie tylko duże samoloty bezzałogowe, ale również coraz popularniejsze małe drony – zabawki.

Rozwijający się stale rynek produkcji i sprzedaży dronów wymusza wprowadzenie jednolitych, wspólnych dla wszystkich państw przepisów dotyczących bezpieczeństwa. Obecnie obowiązujące regulacje nie odnoszą się do najmniejszych maszyn. Unijne przepisy mówią jedynie o zasadach bezpieczeństwa dotyczących dronów o masie większej niż 150 kg. Dla mniejszych maszyn obowiązujące są przepisy poszczególnych państw, które często nie są w sprawach bezpieczeństwa jednolite.

Przepisy proporcjonalne do zagrożenia

Ministrowie transportu państw UE zgodzili się co do tego, że wspólne przepisy muszą charakteryzować się proporcjonalnością w stosunku do ryzyka, jakie wytwarza używanie danej maszyny. Jeśli chodzi o zabawę małymi dronami, których zasięg nie pozwala na zgubienie ich z zasięgu wzorku, przepisy nie będą restrykcyjne. Ich przestrzegania będzie strzegła policja.

W przypadku większych maszyn konieczne będzie posiadanie specjalnego zezwolenia wydawanego przez nadzór lotniczy danego państwa. Dodatkowo wszystkie drony objęte będą regulacjami dotyczącymi emisji CO2 oraz hałasu, które dotyczą statków powietrznych. Kraje UE zyskają również uprawnienia do ograniczenia lotów dronów ze względów bezpieczeństwa, ochrony prywatności czy ochrony środowiska.

Szczegółowe rozwiązania dotyczące bezpiecznego wykorzystywania dronów zostaną opracowane przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego. Wcześniej jednak ogólne zasady bezpieczeństwa zostaną przyjęte przez europarlament i kraje członkowskie.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Co to za latający wibrator na zdjęciu

Jak mi sie kręcił taki dron pod oknem rzuciłem w niego szmatka i spadł. Do tej pory nie wiem czy wśibskiego sasiada był czy moze policyjny ? Siegał 10 pietra.

w naszym wspanialym krwju zapewne wprowadzone zostana koncesja na produkcje, koncesja na sprzedaz, koncesja na przyznawanie uprawnie i pewnie z dziesiec innych koncesji. taki porzedny dron, szkoda marnowac nie wprowadziwszy tuzina przywilejow i ograniczen

Programowalna jednorazówka - "dron" może dużo.
Najpierw Moskwa czy Bruksela?
A może Berlin?

Jebać EU!

Programowalna jednorazówka - "dron" może dużo.
Najpierw Moskwa czy Bruksela?
A może Berlin?

Głosujcie
PetitionGo
"Referendum w sprawie prawa do broni"
THX

Oczywiście zapraszacz wenecki MSZ Waszczykowski łyknął ten kolejny dowód na montaż eurokomuny NWO pod ochraną "bratnich pomocy" i kolejnych "pojednań" z rozsadnikiem komuny CCCPbis putina/cyryla/kadyrowa.

Większość dronów jest napędzana energią elektryczną, jak to ma wytwarzać CO2 XD

A czy EU zajela sie globalnym zagrozeniem i regulacja CO2 w stosunku dot.samolotow rozpylajacych tony chemicznych odpadow na obywateli, kontynuacja depopulacji = Globalny Holokaust.

Ciekawi mnie czy potencjalni przestępcy i terroryści będą przestrzegać tych specjalnych zasad. Ograniczyli ludziom dostęp do broni, to myślą, że teraz potencjalni terroryści będą się starać o zezwolenia?

Zygmunt....Masz na mysli terrorystow z EU?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl